Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
TraxxoN, Donator
Skulle kalla det "K-Pist" eller "Kulsprutepistol" INTE KULSPRUTA iaf.
os1, Donator
Värdelös menar ni?
detejagde, Donator
#2 os1: Värdelös?! Fatta att skjuta 1700 skott i minuten. Spelar ingen roll om det är .22 du kommer dö hårt hur som.
gittan, Donator
#3 detejagde: 1700 skott i minuten, lönt, gl ladda 1000 skott ens xd
jagärcool, Donator
#4 gittan: Mm, men ca 27-28 skott i sekunden då? :)
Jsson, Donator
#3 detejagde: Beror kanske lite på vad du skjuter på också när det kommer till skydd och utrustning, .22 har ju inte jättebra penetreringsförmåga. Men visst kan du ha ihjäl någon med en sån kaliber, inga tvivel.
Megamisama, Donator
#3 detejagde: Kan inte föreställa mig någon situation där ett sånt här vapen är bättre än ett simpelt och mer kontrollerat vapen.
På avstånd över 20m är vilken automatkarbin som helst bättre, Sturmgewehr-44 inkluderat, alla andra situationer är pistol eller shotgun bättre.
Detta vapen är bara en leksak, det var inte gjort för effektivitet överhuvudtaget, alltså är det väldigt värdelöst i jämförelse med "riktiga" vapen.
zetic, Donator
Jääävlar, typ ingen rekyl alls, fett!
n00bZZz, Donator
#7 Megamisama: Fast oj! kaliber .22 har tagit mest människoliv utav alla andra kaliber ^^, Det räcker med ett välplacerat skott för att släcka ett liv med denna kaliber. Lägg till 28 ytterligare skott. Det är över. Dessutom har du i princip ingen rekyl med .22 Så din precision med bössan blir enormt mycket bättre. Jag antar att du inte ens skjutit med vapen, när du säger att det vore bättre kontroll med högre kaliber vapen än .22 xD
Megamisama, Donator
#9 n00bZZz: 1. Fuck you
2. Jag sa inget om kalibern, ditt sneknullade pepparkaksbarn.
3. Tagit flest liv är irrelevant. Räkna istället flest liv per kula eller minst collateral damage.
4. Jag antar att du inte ens vet vad ett vapen är när du tror det är bäst att spraya iväg 28 kulor på en och samma gång, oavsett ändamål förutom att skrämma bort folk.
5. Precisionen blir enbart bättre om du tänkt spraya. Om du använder ett vapen med mer kontroll kan du ta ner 10+ pers på ett mag istället för en och en halv + lampan i taket.
6. xDD
larry, Donator
Det enda roliga med de här länkarna är att läsa er nördars kommentarer.
Raphner, Donator
#10 Du kan inget om vapen, snälla sluta skriva. Spela ditt call of duty itället.
Zizoor, Vip, Donator
#13 Megamisama: Ooooh. Shots fired.
os1, Donator
#3 detejagde: Pratar om träffsäkerheten och vapnets tillförlitlighet.
Raphner, Donator
#13 - Looks like i hit the hot spot ;)
Brunfis, Donator
#10 Megamisama: Haha gott skratt xD
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|