Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
Zizoor, Vip, Donator
Och här i europa har vi samma som mexico, socker. Inte glukos-sirap.
tjenaman, Donator
#1 Zizoor: TACK! Satt här o funderade på hur man kunde beställa hem Mexikansk cola för att prova. :P
BlackEagle, Donator
#2 tjenaman: Nu vill man ju smaka amerikansk Cola.
Ramix, Donator
Nu när jag tänker på det. Jag tyckte att Colan smakade konstigt när jag var i USA, smakade som om de blandade ut det med vatten..
Pist0nhead, Donator
Det är även massor av salt i amerikansk coca cola, eller massor och massor, det är iallafall salt (sodium) i den. Detta är för att man ska bli törstig. I sverige har vi dock inte något salt i vår coca cola, som tur är.
Svensken, Donator
fyfan vad jag hatar spanska.
för övrigt är colan i staterna oerhört god
ColacX, Donator
meh, de borde iaf ha använt samma typ av glas flaskor. klart att dricka från glas flaskor smakar bättre.
essob, Donator
Men för helvete, har de aldrig hört talas om ett blindtest?
Alixandir, Donator
#4 Ramix: Säker på att det inte var i restaurang? Sån här man tar på typ donken smakar ju också som att det är blandat med vatten (och det är det väl).
Russiner, Donator
USA är jävligt glada för majsstärkelse och sirap i sitt godis. Därför är smakar deras saker speciellt.
Megamisama, Donator
#4 Ramix: Garanterat från en restaurang då. De gör exakt samma sak i Sverige, men här smakar inte kranvattnet mongoknullat appiss.
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|