Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
Eradiolol, Donator
hahhaha, älskar när de får veta att det är fake :D
Fallos, Donator
Riktigt patetiskt att försöka leka någon annan för att få uppmärksamhet, det tyder ju bara på att man är en forever alone som söker enbart folkets uppmärksamhet.
SmE, Donator
Förklara varför någon?? Flickorna är pengarkåta? Kan förstå att dom sniglar efter Bieber men detta..
eliot98, Donator
killen som försöker ta en selfie med honom när hans ansikte inte ens syns
inz0r, Donator
haha måste nog kännas bra att vara som svensk - hoppade av Chalmers i Göteborg och bli världskänd genom Youtube :P Fett liv den där svensken har!
tjamen1, Donator
#4 Fallos: dessa personer bedriver en prank-kanal på youtube.
Inlägget är borttaget
flygaren, Donator
5# SmE denna killen följer tjejer förmodligen för att han också har en jävla massa pengar, om jag och personen som känner denna killen riktigt väl räknade rätt så får han i ett uniefär 2,5mile per år. pga sponsorer, livestream o youtube, men han nytjar bara typ 50k eller ngt sådant i månaden, det sista har ja läst någonstans på internet. :)
Roger, Admin, EgenTitel100kr
#10 flygaren: Pewdie tjänar 700k i månaden har jag läst.
Ingen aning om hur mycket han plockar ut dock.
50k efter skatt klarar sig nog de flesta väldigt bra på.
goeranett, Donator
#11 Roger: Skulle va kul om han skattade 650k Kappa
Sodamn Insane, Donator
Hahaha så jävla bra, bäst hade ju vart om han vände sig om o skrek "omg where is pewdiepie!!"
Roger, Admin, EgenTitel100kr
#12 goeranett: Ja, det är väl nästan så mycket skatt du måste betala i Sverige om du ska sitta kvar med 50k Kappa!
swagg, Donator
#10 flygaren: Dollar, antar jag? Snubben har nästan 5 miljarder visningar på Youtube, borde dra in ofantligt mycket pengar...
Jag har inte Googlat eller räknat på det, men jag kommer ihåg för 3~ år sedan så följde jag ett Youtube gäng som levde på sina Youtube karriärer, och vissa där hade 30-40 miljoner visningar på sina kanaler sammanlagt, och kanske 300-700k visningar i veckan.
Han har 30-40 miljoner visningar i veckan.
Agh.
Räcker kanske att konstatera att han har mycket pengar, har en ruskigt het brud, och är Internet-kändis, vilket måste vara den enklaste sortens kändis, och jag förstår fortfarande inte varför allt detta är sant.
Pewdiepie kommer vara anledningen till att jag blir heroinmissbrukare. Livet är orättvist.
Upnorth, Donator
Pewdie productions tjänade 23 716(tkr) 2013 med en vinstmarginal på 97.2%(!). Gissningsvis är 2014 inget sämre år. Han har dock själv uppgett tidigare att han bara plockar ut ca 35000 i månaden i lön till sig själv.
RuskARN, Donator
Fattar inte varför så många hatar honom. Han gjorde det han ville göra och lyckades ruskigt bra med det.
Jag gillar inte hans videos direkt men jag ser ingen anledning att hata honom för att han gör det han vill.
pwntuss, Donator
Någon som hade räknat på att han drar in runt 4-8 milj dollar om året (2013). Ännu mer nu... :)
Roger, Admin, EgenTitel100kr
#17 RuskARN: Men snälla någon.
Avundsjuka i sin renaste form bara.
Han har lyckats så jävla mycket hårdare än vad de nånsin kommer att göra i sina liv så klart de måste hata honom för det.
Eller så ger man bara fan i att kolla på hans videos.
swagg, Donator
#19 Roger: Jag tror det inte bara är därför. Det är avundsjuka, men jag tror också det har att göra med att det känns så obegripligt. Det finns så många andra att vara avundsjuk på men vissa kändisar har ändå extra mycket "haters", personer som Bieber och Pewdiepie vars popularitet är så obegriplig för många men djupt älskade av andra föder lite extra hat, just för man inte förstår deras framgångar.
Jag känner inget hat mot Pewdiepie, hade jag träffat honom så hade jag försökt vara så trevlig som möjligt, men jag tycker fortfarande att hans popularitet är helt sjukt obegriplig.
JedTheHead, Donator
haha shit vad efterblivet! rätt sjukt att folk kan bli sådär "starstrucked" ändå :)
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|