Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
riESo, Donator
backup ngn
Xzid, Donator
http://dishwashers.reviewed.com/features/chinese-3d-printers-build-10-houses-in-one-day
vet inte hur man gör den klickbar...
dingleberry, Donator
den här sidan ni länkar till är värdelös, känns som 1/5 av länkarna funkar, och när den funkar måste man köra refresh minst 1 gång
demonen, Donator
Jävligt intressant.
Om man nu kan göra modulerna ihåliga och sedan göra isolering som bara går att sticka in i ytrymmet, foga igen modulerna och lite puts eller träfasad utanpå och dynga upp lite gips invändigt då det inte borde vara några problem att skruva i plasten.
Lite spackel och färg så tror jag man kan få det att funka riktigt bra, och i och med att man kan göra alla möjliga konstruktioner så är det ju inte bara sådana här fula lådor man kan bygga.
BajsDuuwde, Donator
nice, skicka en till flyktingläger i/utanför syrien eller liknande, där såna här hus kan göras. använd något material som står sig någorlunda länge, men ändå en tillfällig bonad. framtiden är här fan
Blomman, Donator
#4 demonen: Har inte läst alls men ser inte ut som att det är plast, ser mer ut som betong.
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|