Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
TurD, Uppdaterare, Donator
Hört att iPhone 6 ska suga pung.
Som att inte iPhone sög pung som det var.
Bradx, Donator
Hört att iPhone 6 ska vara bäst.
Som att inte iPhone var bäst som det var.
WannabeNoob, Donator
#1 TurD: ba för du inte har råd elle
pewpewpew, Donator
#3 WannabeNoob: Kostar typ som alla andra flaggskeppstelefoner trots att det är samma sak från år till år, ja det handlar säkert om att ha råd med prylen!!
EdinJadadic, Donator
#4 pewpewpew: förstår inte vad mer folk kan begära ;/
finns inget att klaga över en iphone, haft min i 4 år den fungerar perfekt. älskar att det inte är en plastmobil, dessutom att den inte är så överdrivet stor som touch-mobiler nuförtiden.
Inlägget är borttaget
Boozfob, Donator
Nja
Jag vet många som har gått från iphone 3 till 3gs(?) sen till 4 osv, alltid samma anlening "min laggar och den nya har bättre kamera"
alexs, Donator
bara vänster folk som har iphones..
essob, Donator
Bara folk som särskriver som har gayphone
TelleT, Donator
Iphone's har alltid och kommer alltid att vara för folk som vill ha saker simpelt och dom som inte är så high tech. För dom som vill ha lite mer customization och är lite "nördigare" så är Android ett självklart val, dessutom får man mer prestanda för pengarna i dom flesta fall.
pewpewpew, Donator
#5 EdinJadadic: Säger inte att iPhone är dåliga, tycker bara det är dålig stil att släppa en/två telefoner per år som nästan är exakt lika bra som föregångaren med exempelvis en ny "fingeravtrycksläsare" och helt plötsligt sälja ännu en telefon.
Men att det är bra telefoner har jag inget att säga om :)
lib3x, Donator
#12 pewpewpew: och vad gör inte samsung och resterande företag då?, de släpper ju 120 modeller om året och det är alltid något som är bättre än föregångaren... Det jag tycker apple gör bra, och speciellt med datorer är att dem anpassar produkten efter hårdvaran. så att allting ska fungera som det ska. till skillnad från andra företag som pruttar ut en ny dator såfort det kommer ny hårdvara... det är också därför Mac är så tidlösa och håller sitt värde.
Daavid1, Donator
#10 TelleT: Tycker jag inte stämmer alls.
Att det finns hårdvara intresserade människor som känner sig tvungna att hoppa på Android tåget stämmer.
Personligen skulle jag kalla de som föredrar en bättre och stabilare programmeringsmiljö än android för "high tech". Att man kan få ett OS som inte bara är ordentligt anpassat för hårdvaran utan den även har en front som är genomtänkt och lättanvänd.
Den enda anledningen till att android skulle vara för de som är "high tech" vore antingen för att pojken nyss installerat sitt första grafikkort och tror att specs:en är allt i en telefon. Eller att du kan tåla problemen som uppstår med android och därav blir du så "otroligt" mycket mer kunnigare och "high tech" då Åsa 65 basst inte förstod varför hennes OS inte fungerar som det ska alla gånger.
I slutändan säger jag bara, köp den telefon som gör dig lyckligast och passar dina intressen och arbetsområden och skit alla idiotiska stereotyper som gör folk blinda.
Fishk, Donator
Hört att det ska komma NFC till nya Iphone!
GG
Funnits aslänge till Android.
essob, Donator
#15 Fishk: Spelar ingen roll, när gayphone lanserar det så kommer det vara dem som kom på det och alla gaysheeps sväljer det med hull och hår :D
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|