Länkar Forum
Nyaste länkarna Filmer Bilder Hemsidor Flash Ljud Spel

Film   Steve-O blir tejpad på en vägg och beskjuten med fyrverkerier Tillbaka
Kommentarer 6 kommentarer, 8985 klick.

Raderar...
homosapie, Donator 2014-11-03 03:19 | #1
Vilken legend :)
aktrolbas, Donator 2014-11-03 09:31 | #2
Detta är rätt intressant eftersom att vi har en länk om Leif G Ws åsikter om paradise hotel där dom flesta här håller med om vilket skit det är och vilka idioter som medverkat i programmet.

Och så kommer man till denna länken och då är legender istället för dumhuvuden.

Jag är inget fan av paradise hotel, men om de som medverkar där är "dumma i huvudet" så är detta gänget minst lika korkade.

Eller?
justnew, Donator 2014-11-03 11:35 | #3
#2 Går inte ens att jämföra
Knips, Donator 2014-11-03 11:54 | #4
#2 aktrolbas: I get your point, och det ligger något i det. Men jag håller inte med.

Nog för att de (Steve-O & co) precis som de som deltar i Paradise Hotel förendrar sig själva för uppmärksamhet, men de är ju i allafall kreativa med sina grejer. Anledningen till att deltagarna i Paradise Hotel uppfattas som dumma i huvudet, är för att de skämmer och viker ut och beter sig som primater inför hela svenska folket. Allt för att ge publiken (platt) underhållning. Behållningen i programmet är att de super och knullar, medan Steve-O sysslar med saker som enligt mig och många andra inte ses som lika självförnedrande. Jag tycker mig även se en liten galen konstnär i han när han utför sina grejer. Detsamma gäller med Jackass när det gick. Det var nytt och unikt, och är egentligen startskottet för alla hemgjorda prank- och failvideos internet kryllar av idag.

Till skillnad från deltagarna i Paradise Hotel, finns det ändå någon sorts genialitet och lekfullhet i Steve-O som får barnet i mig att skratta. Därmed kommer jag alltid ha mer respekt för han än för dem i PH.

Sedan hade nog GW dissat han med, skulle jag tro.
Inlägget är borttaget 2014-11-03 14:40 | #5
holydiverr, Donator 2014-11-03 15:21 | #6
#2 aktrolbas: Man ser ju att tex jackass har kul med de dom gör.. allt jag kan se i PH är känslomässigt förstörda människor som söker bekräftelse.. speciellt hon saga, hon behöver fan terapi resten av sitt liv

Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera,
registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.


Copyright Existenz- All rights reserved.
Det tog 0.005164 sekunder för 5 ninjor att ha ihjäl 7 samurajer!


Donera Mera! Ghoul