Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
BlåFot, Donator
Sitta med en vinylspelare på en uteservering är lite väl konstigt...
Fallos, Donator
#1 BlåFot: haha jag tycker det e nice faktiskt, jääävligt bra ljud med en vinylspelare om man nu har en bra sådan och icke repiga skivor så är det stor skillnad jämfört med att lyssna på t ex spotify eller liknande på datorn.
Hakase, Donator
Rätt så få riktiga hipsters där tyckte jag ändå, flertalet saknar ju både stil och jargong.. Sen så såg många ut att klä sig som för att efterlikna en äldre tid, kanske 1900 tal el tidigare.
Bradx, Donator
Lite synd att dom klassiska rayban glasögonen förknippas med hipsters. Tycker dom är riktigt snygga, men vågar ju inte gå ut med dom då alla skulle få för sig att man är Hipster.
Boozfob, Donator
#4 Bradx: +1, tänk om någon tror att du är hipster!!1!one!
mrfish, Donator
#4 Bradx: Beror ju helt på vilka kläder du bär med glasögonen. Går alldeles utmärkt att ha ett par wayfarers utan att klassas som hipster.
zusen, Donator
#4 Bradx: Eller tänk om du har skor på dig som inte folk tycker om =/ Imagine the nightmare.
Inlägget är borttaget
ekenito, Donator
om de klassiska Ray-Ban förknippas med hipster och då alltså tillhör hipsterns identitet är de inte längre hipster och du kan således använda dem utan att förknippas med hipsters.
#4 Bradx efter din kommentar antar jag att du är en hipster eftersom en äkta hipster om jag förstått det rätt inte erkänner att denne är en hipster och gärna poängterar det precis som du gjort i din kommentar.
Exedome, Donator
#4 Bradx: Kom ut ur garderoben.
revoltiii, Donator
Lite lustigt att minst två av dem är från sverige.
BOBemil, Donator
Vill bara slå dom på käften så dom blir män igen
Fisk, Donator
#13 BOBemil: Tuffing
Fallos, Donator
#10 superante_93: Vad var det som var roligt med det då?
superante_93, Donator
#15 Fallos: Att det skulle vara bättre ljud i en vinylspelare än en 100% clean ljudfil
BOBemil, Donator
#14 Fisk: Käft innan jag äter upp dig fiskjävel :)
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|