Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
Muffinsz, Donator
Säkert värt, men tänker inte kolla igenom 44 miuter.
esund105, Donator
hahaa "lukter lite te" ja de ligger ju föfan i en te burk
ettanloes, Donator
Var också tveksam när jag såg att den var 44min, men måste säga att det var helt klart sevärt.
YaoKen, Donator
Denna William var en barndomsvän till mig. Var var en ruskigt härlig kille, alltså verkligen "härlig" och hans familj var väldigt snälla och omtänksamma. Synd att han valde att umgås med fel människor. Vidriga parasiter som drog in han i skiten. Hoppas ni läser detta, för det var då fan bara ert fel.
Well, RIP William!
PollyMcStacy, Donator
Kriget emot droger gav oss spice, folk vägrar fatta
Tixzi, Donator
Killen/Kompisen som intervjuas har ju goa tefatsögon, verkar inte lärt sig alltför mycket..
MetalDust, Donator
"Om vi inte får röka cannabis tar vi det här som är mycket farligare!" .. Jaha, gör det då.
Pist0nhead, Donator
#7 MetalDust: Och riskera att få sina liv förstörda om dom blir tagna?
Cannabis = nästintill ofarligt, spice = livsfarligt. Cannabis = olagligt, spice = lagligt.
Den som inte ser vad som är fel här borde nog börja fundera lite på om man är mentalt efterbliven eller inte.
djmxz, Donator
Nu tar jag själv inga droger, men jag skulle faktiskt föredra att få fängelse framför att riskera allvarliga hjärnskador/mista livet. Så argumentet att "jag röker spice för att det är lagigt" blir ju ännu mer korkat. Att vara helt ren är ju dock fortfarande det säkraste alternativet.
MetalDust, Donator
#8 Pist0nhead: eller:
Cannabis (Olagligt) = Ge fan!
Spice (Farligt) = Ge fan!
Paniken, Donator
VEM BRYR SIG, tar man det ska man fan dö. retards
Tdown, Donator
Aldrig att det bara är spicet folk har dött av. Dom säger ju själv att han tagit sub och benzo. Har fan rökt spice sen första generationen, köp färdigt och gjort själv, flera kg genom tiden jag höll på, alla olika spice kemikalier som har varit också. På 7-8 år så har jag sneat 2 gånger, men det gick över efter typ 5-10 minuter.
Men när färskingar som inte vet dom håller på med, röker spice såklart att dom snear. Den där Robert sa att han blandar 10gram pulver med 2 hekto tobak, o ändå så blir han så stekt att han inte vet vad som händer. Körde oftast med runt 10gram pulver och 20-40 gram tobak.
Efter att man har rökt spice bra länge och röker vanlig CB så känner man knappt av CB, tror det har förstört receptorerna.. Nu har jag inte bara rökt spice, provat och hållt på med det mesta. Har dock inte rört spice eller någon drog på lite mer än 2 år nu, det är jag glad för. Men jag kommer aldrig glömma ruset, riktigt jävla skönt, bra kick och härligt flum.
sparta4ever, Donator
#12 Tdown: Det är spicet som dödar. Bara o dra en enkel googling. Cred till dig att du slutade innan de var för sent.
igln666, Donator
#12 Tdown: En frågar bara, ni som nu röker/rökt spice osv. ni funderar aldrig på vad de kan ge för negativa effekter i framtiden?
calixtus, Donator
#5 PollyMcStacy: Sluta lek offer, ingen tvingade dig å ta droger
Inlägget är borttaget
BajsDuuwde, Donator
#15 calixtus: Han sa inte att han är ett offer. Han sa att spice är ett resultat av kriget mot droger, vilket det är.
Nu har jag inte sett dokumentären än, men låt mig gissa: det nämns inget om att spice framgång ligger i cannabis illegalitet? Det är verkligen PRECIS som med alkoholförbudet i USA... Hemmabränd sprit som var farlig för hälsan var det som fick fylla marknaden som skrek efter alkohol, så folk tog skada. Den vänliga regeringen tillät tillslut sina undersåtar att återigen dricka alkohol om de ville, så ingen behövde smyga och göra skumma grejer i källaren för att få sig en sup.
lontarus, Donator
#14 igln666: När du dricker alkohol, tänker du på "oj nu dör nog många hjärnceller :("
Aldrig rökt spice själv och inte intresserad. för mycket nackdelar för fördelarna.
mrfish, Donator
Ge fan i RC-droger helt bara. Idiotiskt att chansa på något sånt även om det kan vara lockande.
jägarn, Donator
Kids, rök Cannabis om ni nu ska knarka men ge fan i Spice!
Får ni inte tag i grönt, drick sprit ist.
Tdown, Donator
#13 sparta4ever: Googla efter vad? Det som står på aftonbladet etc.? Nej, det tror jag faktist inte på. Litar mer på mina erfarenheter. Ser inte hur det kan döda heller, har ingen som helst teori hur. Har provat alla kemikalier, tillochmed bara röka rena kemikalier, alltså oblandat spice. Dom måste ha tagit något annat, eller haft problem med kroppen, hjärtfel, lever, vad som helst..
Sen att jag slutade innan de var försent, att jag inte dog visst, men har fått väldigt mycket problem. Började inse att de är dags att sluta efter att jag frontalkrocka med bilen i 120kmh o hade 50% chans på sjukhuset att överleva, samma vecka som jag låg på sjukhuset så hade min farbror tagit livet av sig. Han höll också på med väldigt mycket skit. Men mitt liv har inte varit lätt efter att man började och slutade med skiten. Dock så går det framåt. Skulle jag inte haft bra vänner, min familj och min flickvän så skulle de vara kört. Men jag tackar för cred :)
#14 igln666: Ja, och nej. Man kommer in i en dimma och sin egna bubbla nästan direkt, därifrån så är man inte orolig och rymmer från det mesta, så länge man är stekt så ser man inte problemen framför sig. Men jag rökte inte för att rymma från några känslor eller problem, jag älskade känslan bara.
Dom som säger att gräs är helt ofarligt och att knappt har några negativa effekter, dom har antingen aldrig rökt, eller bara provat/rökt i några veckor. I början så är det de bästa som finns, men efter ett par års av dagligt rökande så är det inte o leka med. Du måste röka för att kunna äta, sova, skratta, må bra. Sen om du bestämmer dig för att sluta helt abrupt en vacker dag, så har du 2 veckors av fysiskt lidande framför dig. Efter du har lyckats sluta dock, så känns de som att man kan klara av vad som helst här i livet.. Så folk, ge fan i spice, och försök ge fan i vanlig cannabis också så länge du kan. Du kan inte leva ett svensson liv med droger inblandat, du kommer bli utfryst förr eller senare.
igln666, Donator
#18 lontarus: nä, men alkohol är något som har druckits i ett par år, spice är något helt nytt i jämförelse och ingen vet ju vad bieffekterna av det blir om 30 år. var så jag tänkte.
DELETED2, Donator
Det är så sjukt detta med Spice.
Jag hade en polare som rökte cannabis med mig då och då.
Han började använda spice för att det inte fanns något cannabis.
Till slut så var han så fast i Spicet att han t.o.m valde bort ren cannabis istället för spice.
Det är helt sjukt hur folk ens kan börja röka denna smörjan.
Amfetmin, Donator
Röker spice varje dag, har gjort de i snart 4 år. De är så jävla nice.
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|