Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
knugensvrede, Donator
Vi skall ju inte döda dom stackars terroristerna :( Fan vad Sverige är hemskt ändå
Havocboy, Donator
Hallå.. Så vi ska både hjälpa dem och skaffa jobb och starta ett nytt liv, samtidigt som vi vill döda dem?
Vad är detta för dubbelmoral?
attans2, Donator
Yummy, hull och hår. ''För att döda terrorister'', nej, för att sälja till högstbjudande som i sin tur dödar vem fan de vill med vapnen. SAAB säljer vapen till Saudi, och Saudi har ett utbrett inofficiellt stöd till en jävla massa sketchy terrorstämplade grupper i Mellanöstern och förser dessa med vapen.
Är titeln ironisk eller?
Isvarm, Donator
#3 attans2: Saudi stödjer inofficiellt ISIS genom att handla med olja och stödja AL-Qaida ekonomiskt.
Annars va det grymma målvakter men är det inte effektivare med Gattling modellen? Mindre rekyl och 3-4 ggr mer skott mot målet.
larry, Donator
#2 Havocboy: Samma dubbelmoral vi pysslat med i hundratals år, ända sedan vi fick för oss att vara "neutrala" samtidigt som vi exporterar vapen vitt och brett?
Maflam, Donator
Förstå vilken potential Sverige skulle ha om man prioriterade annorlunda.
BurgerK!nG^, Donator
#5 larry: Ja vadå? Det är ju inte VI som skjuter på andra med dem.
Jockesse, Donator
Trodde att det bara var ryssar som körde med auto-aim.
larry, Donator
#7 BurgerK!nG^: Det var som fan!
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|