Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
Inlägget är borttaget
the_raz, Donator
Förjävla smart kroppen är ändå, imponerande.
larry, Donator
Menar de ilningar i tänderna eller vadå? Om inte så har det i alla fall aldrig drabbat mig.
Mr_Mittens, Donator
#3 larry: "Brain" freeze. Vad har tänderna med något att göra :P?
baerfis, Donator
"Varför man får brainfreeze när man är skribent på N24" hade varit mer intressant att läsa
ORANGEtm, Donator
Med tanke på att n24 har m intressanta ibland så tips tills imorgon är ta med något om pluto osv
larry, Donator
#4 Mr_Mittens: Inte vet jag? Om jag inte klargjorde det tydligt nog så begrep jag inte vad brain freeze är. Har dock läst om det nu, aldrig hört talas om det förr och aldrig upplevt det.
Yamatza, Donator
#7 larry: Haha har du aldrig käkat glass?
Mr_Mittens, Donator
#7 larry: Rätt obvious att det inte har med tänderna att göra om det står brain freeze dock. Och svårt att googla är det ju inte heller för den delen.
Gibblo, Donator
För att det är kallt.
jungelmunk, Donator
Så om man känner att man får brainfreeze så är det bara o dricka ett glas varmt vatten. Skall testas vid bästa monstet glass man smäcker nu i sommar.
zokan, Donator
#3 larry: Ät glass snabbt, bara tugga tugga tugga så kommer du att få uppleva en brain freeze.
larry, Donator
#8 Yamatza: Jo, menar du att alla får "brain freeze" av att käka glass?
#9 Mr_Mittens: Dryga mer, fitta. Skönt att tipsa om google som svar på ett inlägg där jag sa att jag tagit reda på infon.
BRODERMARTIN, Donator
#3 larry: testa och dra i dig en "snow slush" så fort du bara kan så kommer du fatta..
Tanner, Donator
Ät glass, får du brain freeze så tryck tungan mot gomen.
Psych0naut, Donator
#8 Yamatza: Alla får inte brain freeze. Jag har inte heller upplevt det, och jag har käkat jävligt mycket glass.
Mr_Mittens, Donator
#13 larry: Du vet att det är 18-årsgräns på Existenz va?
Antrivia, Donator
#8 Yamatza: #12 zokan: #14 BRODERMARTIN: Alla får inte brainfreeze. Har själv försökt flera gånger. Känner flera som inte heller fått det. Läste någonstans att endast 30% av folk får det.
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|