Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
larry, Donator
Ge honom en lägenhet och jobb när ni ändå är igång, är ju synd om stackarn.
NuFFe, Donator
#1 larry: lägenhet får han, den lilla summa han får te körkortet ska hjälpa han att få jobb inom utbildningen han ska gå
så jo, det är i princip precis det dom gör
jagskabarataminbollo, Donator
Tänk att pengar som jag slitit ihop går till sådana avskum som våldtäktsmän. Det här är fan inte okej.
amenlol, Donator
Ge grabben ett körkort, helt klart....
Wrathborn771, Donator
Vad är det för fel på detta fega jävla land!??!?! Jag har ingen respekt alls för Sverige längre.
wuedde, Donator
Fast om ni tänker efter lite så är det ju ganska bra. Vad ska han annars göra? Det är väl bra att, om han nu tvunget ska bli frisläppt (DET är sjukt att går fri), han integreras i samhället. Annars kommer han att kosta BETYDLIGT mer än denna summa han får nu. Han får ju inte det som någon belöning eller vinst, eller för att det är synd om honom. Nej, han får det för att vi ska slippa betala hans bidrag och så att han kan börja betala skatt. I slutänden får han det för vi ska tjäna pengar på honom.
gittan, Donator
#2 NuFFe: honom*
softmupp, Donator
Klart grabben ska ha körkort! Inte helt olikt det kriminella invandrare får så..
tjackalle, Donator
#6 wuedde: Om han nu bara inte blir Toyotamannen istället..
Men helt rätt! Svårt för vissa, men känslor ska läggas åt sidan i dessa fall. Vi kan antingen låta han få sitt körkort och utbilda sig, eller låta han ruttna i något hörn, vilket INTE ALLS kommer leda till fortsatt kriminell karriär.
Folk fattar inte att det är för allas bästa..
hallberg13, Donator
Han har lidit nog, ge han körkort så han kan köra över några till ;) Joke aside, ge han körkort innan han dödar för att han inte FÅR FKN KÖRKORT?! - Nojjig Svensk Politiker
Jayfool, Donator
Så sjukt! Sverige är det ända Landet som finns där kriminalitet lönar sig.
gittan, Donator
#11 Jayfool: Hur exakt har det lönat hagamannen? Ignoransen asså...
NuFFe, Donator
#7 gittan: han honom vem fan bryr sig. meningen kommer fram och folk fattar
RobWobwob, Donator
Det är en investering. Som någon annan skrev, han kommer kosta ännu mer om han inte får en chans att integrera.
gittan, Donator
#13 NuFFe: Många bryr sig.
Doedsknark, Donator
#14 RobWobwob: Vi vill ju att han ska sluta "integrera" if you know what i mean, haha!
b0nden, Donator
Kan våra icke svenskar få allt det goda, kan väl han också få allt.
NuFFe, Donator
#15 gittan: du verkar ganska ensam om det just nu
struntsallad, Donator
Hur mycket skattepengar kostar det att ha honom i fängelse? Det är säkerligen billigare att ge aset ett körkort så att han kan få jobb och betala tillbaks till samhället.
Någon nämnde kriminella invandrare... Grattis, du är en idiot.
Kent Ekeroth sa att om de satt vid makten så skulle han fortfarande sitta inne. Jag säger att om de hade suttit vid makten hade han fortfarande varit fri och de hade fortfarande jagat en Somalier. =D =D
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|