Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
Inlägget är borttaget
Rand0m, Donator
Tja, fake och fake.. Om jag inte minns helt fel så är det personer som skickar in fakta om personer som dom vet är rövhål online?
Jag gillar sådant här iaf :)
os1, Donator
Inte fake, dock hans kompis som skickat in infon om honom.
jagärcool, Donator
Han är ingen hackare. Man skickar in uppgifter om personen han ska "trolla".
Crone, Donator
Absolut ingen hacker, är troligtvis som de ovan sade att någon har skickat in informationen till honom.
Det är dock extremt enkelt att doxa människor i dagens läge så länge de använder samma användarnamn i spelet som de sedan även använder på andra ställen på internet, t.ex. facebook.
Så det som videouppladdaren subtilt påstår sig göra är faktiskt inte alls omöjligt eller ens svårt i många fall.
filletri, Donator
det är scripted... 110%
Inlägget är borttaget
S3ON, Donator
Även om detta skulle vara sant så är det så otroligt jävla fel.. Snubben som "mobbar" är säkerligen mobbad själv, så som hans försvarsmekanismer beter sig. Kanske utav killarna på servern. Såatteh... Ser ej hur detta hjälper någon.
Mackrill, Donator
#9 S3ON: Så om man är mobbad så är det okej att fortsätta den onda cirkeln genom att mobba andra online? Okej...
Nozzlo, Donator
#10 Mackrill: Japp! Gyllene regeln fungerar åt båda hållen!
Behandla andra som du själv vill bli behandlad, och behandla andra som du själv blir behandlad.
S3ON, Donator
#10 Mackrill: Nej, och ej heller mobba mobbaren.
Lunchbox, Donator
Det här är rätt töntigt.
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|