Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
mrfish, Donator
Hahaha! Sjunker bara längre och längre ner. Underbart!
Flapflapflap, Donator
Nu vill jag inte ta upp gamla diskussioner, men ni som minns tidigare så sa jag att man sjunker snabbare om man är tjock, här är beviset :^)
r0ppen, Donator
"det är fint och normalt med kurvor" aaajoo :D
BOBemil, Donator
#3 r0ppen: Det är lite skillnad på kurvor och KURVOR.
Pojken69, Donator
äckliga tjockis fyfan hahhahaha , dom är så dåliga på allt det är pinsamt....
jägarn, Donator
Hahaha tjockisar är så humoristiska
holydiverr, Donator
#5 Pojken69: Det är fan det värsta, dom är redan dåliga på saker o ting sen står dom still o blir feta så det blir ännu svårare???
macic92, Donator
De är fan så mycket jobbigare att gå runt och va fet än att träna lite/ha hälsosam diet.
Upgrayedd, Donator
#10 macic92: man kan ju faktiskt säga att dom tränar hela tiden, snacka om starka muskler under allt de där.
Prova att hänga på 40kg sandpåsar (or whatever) och gå runt med det, jag tror inte man hade klarat halva dagen ens.
ORANGEtm, Donator
#2 Flapflapflap: Vatten och skummgummi är ju samma sak
Mr_Mittens, Donator
#12 ORANGEtm: Är du dum eller?
danne1985, Donator
E hon påväg att hålla för näsan årecis innan hon failar??
larry, Donator
#10 macic92: Jobbigare psykiskt är det säkert, men är det jobbigare fysiskt? För det är väl det som i allmänhet är problemet - att tjockisar tycker det är för fysiskt jobbigt att träna, så de skiter i det.
Lurzk, Donator
#15 larry: Som tjockis kan jag gå i god för ditt budskap.
Inlägget är borttaget
wimon, Donator
#12 Mr_Mittens: Är DU dum som som inte förstod sarkasmen?
jägarn, Donator
#16 Lurzk: Vafan du kan ju losa allt på några månader. Slisket måste ryka givetvis, ta bort allt socker, godis, läsk etc. Ingen jävla pasta eller vitt mjöl. Kör Coscos och kött / kyckling whatever till sallad.
BRODERMARTIN, Donator
#19 jägarn: NO! You live by the cake. And you die by the cake!
macic92, Donator
#15 larry: De är jobbigare fysiskt också. Tänk dig själv som #11 sa att gå runt med 40kg sandpåsar hela dagarna :P
larry, Donator
#21 macic92: Är en jävla skillnad på att gå runt med 40 kg vikter på sig samt att gå runt med sin egen kroppsvikt, även om man är fet.
Megamisama, Donator
#11 Upgrayedd: #15 larry: #21 macic92: #23 larry: Som en person som tidigare vägt 140kg med mycket mindre muskelmängd än nu (gymmat ner mig till 100kg) kan jag säga att det är en enorm jävla skillnad att väga mer. Visst får man lite extra muskler, men även om du hade gjort en cirkelträning på gymmet som en smal person 1 gång i veckan får du mer muskler än en fet person, om man bortser från gener/diet osv.
Dessutom är det psykiskt påfrestande som in i helvete om man är uppe i för hög vikt och vantrivs med det, kampen att gå ner i vikt är större än man tror innan man själv suttit där.
Inlägget är borttaget
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|