Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
Zambal, Donator
Okej... då vet jag... bra att veta... eller... eh?
NyanNyan, Donator
#3 BurgerK!nG^: det är en stridsspets? så jävla dum jämförelse lol
bATo76, Donator
General Electric GAU-8 som sitter i A-10 Thunderbolt II skjuter upp till 4200 stycken sådana här 30 mm-kulor per minut. Å de! DE É NAJS!

Havocboy, Donator
#6 bATo76: Ett jävla härligt ljud också! Skulle vilja höra det IRL!
ponni, Donator
dessa går alltså in i människor
bATo76, Donator
#7 Havocboy Finns någon video med en fastkedjad A-10 som skjuter en 2 sek burst. Första klassens vapenporr!
Zixzig, Donator
#8 ponni: Nej, den lilla spetsen längst upp går in i människor.
TreK, Donator
Bra träning inför Fallout i November
bATo76, Donator
#8 ponni: Ammunitionen till GAU-8 har en diameter på 30mm, den skulle göra kebab av en människa. Så nej, de kulorna har varit till för att slå ut byggnader, stridsfordon och liknande. Speciellt när man använde kulor av DU, då slog A10:orna ut stridsvagnar utan större problem eftersom kulorna får en extrem anslagsenergi vid träff.
larry, Donator
#12 bATo76: jag förstår att du är kåt som fan på ditt favoritvapen och vill berätta mer om det, men jag är rätt övertygad om att #8 snackade om länken och inte ditt inlägg.
mrnecro, Donator
#13 larry: hahaahha
drugsrocks, Donator
8x56R Steyl såg ju skapligt rolig ut. Vilken 7.62x är det AK47 använder?
Zixzig, Donator
#16 drugsrocks: x39. Sen bytte dom till 5.45 när vapnet gjordes om och blev ak74.
TreK, Donator
#13 larry: Lol, men låt han berätta ifred!
drugsrocks, Donator
#17 Zixzig: Det var den jag hade för mig att det var. Jo vet även att dom minskade kalibern på AK74 men den använde dom väl även till AN94? Dessa kalibrar + 5.56 har ju haft problem med att dom har lite för lite ''punch'' då 7.62 tydligen ska ha dubbel slagkraft när den träffar målet men såg på nätet nu att ett Amerikanskt företag har tagit fram en mindre karbin med 6.8mm vill jag minnas för att den enklare penetrerar en skyddsväst vilket 5.56 kan ha problem med. Tillverkaren heter LWRC.
Bangers, Donator
#13 larry: hahah +10
KarlssonFMX, Donator
#13 larry: hahaha ärligt. Nyårslänk på den här
ponni, Donator
#13 larry: känns som om att du är den enda som inte är helt nyfödd bland kommentarerna
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|