Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
Tjingsallad, Donator
Missvisande titel. Det var ett prank han tränade inför som gick snett. Tanken var aldrig att han skulle hängas.
coperz, Donator
precis som #2 säger: skulle kalla denna titel för "hängnings prank går fel"
Sparv1, Donator
"Speciell snubbe", när han förmodligen är en av dom mest normala bland denna community xD
everydayhappy, Donator
Och vad är poängen? Att visa för världen att prank-kulturen är ännu dummare än vad man tidigare hade trott? De är så dumma att de till och med håller på att sålla ut sig själva a la Darwin.
Muffinsz, Donator
#5 everydayhappy: Haha, bästa kommentaren och så rätt du har.
wankdude, Donator
Satt och hoppades på att han skulle dö ju...
Epics, Donator
Vill gärna ha en förklaring till hur han först förlorar medvetandet och sen blir helt klar?
Unih0rn, Donator
#9 Epics: Kolla klart på videon då?
Först och främst så vart han inte medvetslös utan började drifta in i medvetslösheten, han insåg inte att han blev strypt då han kopplade av, stängde ögonen som planerat, och bara hängde där.. typ drömde sig bort, sedan inser kroppen att han blir hängd och så blir det ungefär så här:
Högt blodtryck, hjärtat vidgar blodkärlen för att pumpa mer blod per sammandragning, vilket i sin tur sänker blodtrycket.
Kroppen går sedan in i ett "survival mode" och tänker instinktivt "shit jag behöver ju syret i hjärnan" och kan då ge dig tillräckligt med styrka för att t ex ta sig ur.
Min gissning är att det du menar som "helt klar" är instinkten som kickar in och tar sig ur.
Geten123, Donator
Varför ens komma på tanken att göra ett prank av något så sjukt som att hänga sig. Hade någon av mina polare eller släkt gjort något liknande så hade jag slagit dom tills dom fattar hur dåligt detta skämt är.
larry, Donator
#11 Geten123: jag hade hängt dom!
BOBemil, Donator
Jävla inavlar som inte fattar att det här också är fake som fan. Han gör det för views. Klart det låter spännande att han nästan dog.
Adirwyn, Donator
#10 fast det förklarar ju det inte alls, han blev ju inte hängd, om du kollar i början hur selen ser ut så har han ju 0 tryck på halsen, han hängde ju i selen och hade bara repet runt lika slappt som ett halsband?
Geten123, Donator
#13 larry: Han borde bara ha ha hängt sig på riktigt så hade världen blivit lite bättre.
Eliasson, Donator
#15 Adirwyn: Han säger ju att det var tröjan som tryckte mot hans hals?
Megamisama, Donator
10 spänn på att han gjort allt detta för att han tycker att sin flickvän inte ger honom tillräckligt med uppmärksamhet.
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|