Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
sladden5, Donator
hur kan man ha så lite självrespekt att man slutar såhär
Dunderhoken, Donator
HAHAHAHAHAHA! JÄVLA ÄCKLIGA FETTO !!!!!!!!!! :D HAHAHAHA Jag skulle absolut peka och skratta högt! Utan tvekan! :D
heavy960826, Donator
Hur fan är det ens möjligt att bli så gigantisk
Iizkwl, Donator
dem hips tho. Hon kan nog föda barn
dribblin, Donator
#5 heavy960826:"Gener"
Dunderhoken, Donator
#5 heavy960826: Inte så svårt. Bara att trycka i sig otroliga mängder socker, fett(kalorier) utan att röra på sig i ett par 3 år eller så...
Viiiiiiiiiiidriga människor som är självförstörande! DÖ! Dom är en tung last för samhället!
acherus, Donator
Om hon är så bred att hon inte tar sig ut hur fan tog hon sig in?
Hoppla, Donator
#5 heavy960826: kraftig benstomme :/
f_4, Donator
#9 acherus: Hahaha tänkte samma sak
Pew_Pew_You, Donatorr
Hur fan kan de kalla sig "land of the free" när de inte ens kan komma utanför dörrarna :(
confusion, Donator
"I'm fat, it runs in my family"
- No one runs in your family you fat piece of shit
Teenie, Donator
Nu stämmer hon affären för fat shaming... 'Muricaaaaa FUCK YEAH!
xodiac, Donator
Hon kanske känner sig smal, vad vet ni om det? sitter o skriker att hon är ett fetto när hon kanske identifierar sig som smal. Ni är vidriga!
Muffinsz, Donator
#15 xodiac: Det känns bra med trolliga white-knight's som du. Det är sånna som du, som kämpar för våran rätt att identifiera som attack-helikoptrar.
DiDDi, Donator
bara sorgligt
Ultima, Donator
#15 xodiac: det är tamefan helt jävla omöjligt att anse sig som smal när man man ser ut sådär!
Det enda vidriga är hur denna människa behandlar sin kropp, samt personer som försvarar det...likt dig..
Skurt, Uppdaterare, Donator
Man bör nog inse att man måste gå ner i vikt så fort man inte kan sätta sig i Balder på Liseberg.
Inlägget är borttaget
waf, Donator
#8 Dunderhoken: Fast vi vet ju att det finns människor av alla sorter, smarta, dumma, nyttiga, ohälsosamma och allt där emellan. Dessutom i USA stoppar dom ju socker i princip allt, mycket mer än här i Sverige.
Förutom det så är snabbmaten också betydligt billigare i USA rent procentuellt, än de flesta europeiska länder.
Varför tror du att det enbart är dom supernyttiga amerikanerna som är smala eller normalstora?
Och varför kan "vi" inte istället börja taxera socker mer och cancerframkallande medel?
Företagen gör ju typ allt i sin makt för att hjärntvätta folk till att köpa deras produkter och socker är ju jääävligt beroendeframkallande.
Och vissa kan äta hur mycket socker som helst i princip, utan att lägga på sig speciellt mycket, medans andra sätter på sig kilon hur lätt som helst.
Bara att inse att vi människor är djur, vilket i princip alltid kommer leda till att vissa individer tex överäter, har "okontrollerade" sex-luster eller ta beslut baserat på rädslor snarare än fakta.
Tycker det är dax att vi slutar sätta oss människor på den höga piedestal vi verkar tro att vi tillhör.
Anpassa system och samhälle efter människor och inte tvärtom.
Megamisama, Donator
#21 waf: Vi har redan enormt hög skatt. Om det blir ytterliggare skatt på mat med socker kommer affärer inte ha råd att sälja de, vilket leder till att man enbart kommer kunna köpa nyttigare alternativ, vilket i sin tur leder till att allt blir mycket dyrare.
Skatt är sällan lösningen.
Annars har du helt rätt, det är amerikanernas inpumpande av socker överallt som är största boven, samt att deras snabbmat är halva priset av vad det är här i Sverige.
waf, Donator
#22 Megamisama: Nä klart man inte kan höja skatten på all mat, men ev sänka på nyttigt skit och enbart höja på socker saker.
Så kommer nog socker-procenten att minska och vissa produkter som inte ens behöver innehålla socker kanske slutar med tillsatt socker..
Det som kanske kommer märkas mest är nog priset på godiset.
Megamisama, Donator
#23 waf: Gainers, dextros, etc, sånt som används i nyttiga syften där höjning av insulin är en bra grej hade fått tas som undantag eller något då. För mycket strul för ett så simpelt problem om du frågar mig.
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|