Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
GeneralFifan, Donator
Om det nu är lagligt med alkohol så länge det inte är dryck. Starta massproduktionen för fan och sälj på pressbyrån. Dubbla upp frysboxarna för nu fan är de midsommar!!!!!
Wrathborn771, Donator
Någon som testat? Möjligt att bli full på? Jävligt dyrt sätt isåfall, 8st kostar 200 spänn.
Giftigkatt, Donator
#2 Wrathborn771: Nja, en glass motsvarar en tredjedels starköl
lieliedie, Donator
Är inte denna jävla glass-storyn tillräckligt mjölkad ännu? Säljer de den med 18-års gräns så är det väl bara bra.
everydayhappy, Donator
Varför finns det INGEN information om glassens vikt eller volym?
Givetvis kommer den aldrig säljas utan att butiksbiträdet frågar om legitimation, om de frågar om alkoholfri cider kommer de givetvis fråga om ett femprocentigt "tilltugg"
Youporn, Donator
Vem vill sitta och suga på en glass när man kan dricka kall Mariestad ur glasflaska?
Inlägget är borttaget
Inlägget är borttaget
cleveland_brown, Donator
Skitbra om det är några 15-åringar som är villiga att punga ut 2000 spänn för en fylla.
#6 Youporn: mojito, daquiri, margarita och piña colada är bra mycket godare än mariestads såvida man inte sitter ensam i en stuga i lappland.
Finns massa praliner och skit med sprit i. ska dom inte köra ett stort mediadrev om det också?
perssonlovesblood, Donator
#6 Youporn: Jag skulle hellre dricka blekmedel än Mariestad, fyfan.
Fullbordad, Donator
#9 cleveland_brown: Finns nästan ingen här uppe som dricker mariestads då vi åker till stugorna. Här dricker man annan "pissöl".
Har vart på många vin och spritprovningar samt gått på utbildningar inom alkohol och vad som passar best till vad. Jag dricker gärna en god guinness eller ett bra vin till maten men om man nu bara ska dricka för att bli full, som 99% ofta vill bli på en fest, så duger ju en norrlands guld helt utmärkt. Bara för att man tycker om mer "exklusiva" drycker så behöver man inte vara en uppstoppad tönt.
everydayhappy, Donator
#11 Fullbordad: Jag dricker för att bli full och jag skäms inte över det, säljer ICA ett sexpack 50cl folköl på 2,8% för 20kr så köper jag ett lass bara för att bespara mig resan till systemet, och suger sedan ner dessa utan skam
GeneralFifan, Donator
Haha sköna ni är som tror man ska supa sig full på skiten. Det är sommar, man kan variera med en glass i handen och solen och drinkar :D
leftovers, Donator
Är det inte exakt samma "nyhet" om detta varje år? Inte en jävel bryr sig!
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|