Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
Pie, Donator
har för mig att farten bara var mach 1.
Smör, Vip, Donator
#1 bara?
mrfish, Donator
Det är en rätt fin smäll. Se till att aldrig åka i hastigheter omkring ljudets hastighet. Insant death på det :(
Kukolle, Donator
#1 så 340.29m/sek räcker inte tycker du?
MonkeyMan, Donator
948 (feet / second) = 1 040.22144 km/h
wollt
jävlar i berget!
#5 men det har ju sina fördelar oxå, orka bli förlamad och fräsa runt i en rullstol resten av livet ;)
Bakke, Donator
Är detta en ny sesong?(Senare än sesong 7) :)
Sasha Fierce
Fan man skulle vilja se dom göra sådär med en lastbil eller något. Krasha in i något ännu längre vore coolt o se :)
Ploppen
två sådana i fart mot varandra med en bil i mitten? =D EPIC SMÄLL!
Ploppen
Vid en ytterlufttemperatur av +15° Celsius motsvarar mach 1 en hastighet av 1224 km/h (och mach 2 av 2448 km/h). På 11 000 meters höjd så motsvarar Mach 1 istället 1062 km/h.
Då va de uppklarat den krockar inte i mach1 (ljudets hastighetx1). FACTS BEFORE FICTION #7!
Tarz, Donator
#15 Wikipedia?
"What car?"
Cer0n
fyyfan så grymt coolt 1!
Legendary, Donator
Måste bara få en sak uppklarad, jag har också haft något på 340 för mig när det gäller ljudet? Men vet ju att Mach 1 är över 1000 km/h
Och nu är Mach1 ljudetx1? Jag fattar inte vad den där siffran på 340 är isåfall(Jag var ju inte ensam om det) Nån einstein som kan förklara?
smackee, Donator
#15 va, vrf drog du upp ngt sånt ingen annan har sagt ngn om överljudshastighet
smackee, Donator
#18 340m/s = Mach 1 / 3.6 = ~340
Ploppen
#20 KOLLA VA LÄNKEN HETER?
#16 It's my friend in being an online smartass!
Legendary, Donator
ah, nu hängde jag med, tänkte aldrig så långt, haha! Känner mig redigt korkad nu:(
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|