Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
creftan, Donator
Kunde inte någon ha tacklat honom också?
larry, Donator
#1 creftan: Då kan man ju få kiss på sig! ;(
Bradx, Donator
Vad står det han är Hillary supporter? Han var väl bara emot trump som vilken annan verklighetstrogen människa som helst.
hestjaevel, Donator
#3 Bradx: Är man emot trump så går man och röstar Hillary. Man vandaliserar inte kampanjmaterial. Det är odemokratiskt.
Tomcat13, Donator
#4 hestjaevel: man kan ju också välja att inte utnyttja sin röst.. :) rösta blankt alltså.
hestjaevel, Donator
#5 Tomcat13: Ja, det är ett tredje alternativ. Definitivt. Inte min poäng oavsett :P
ascesso, Donator
#4 hestjaevel: Vad babblar du om? Man kan väl för h*vete inte rösta på någon man inte tycker om för att man tycker sämre om motståndaren?
hestjaevel, Donator
#7 ascesso: Inte det? Det är så jag resonerar varje svenskt val iallfall. Vilket partis idéer skrämmer mig mest? Det brukar sluta med att jag bestämmer mig för vänsterpartiet. Sen väljer jag det block som jag bedömer har störst möjlighet att sätta käppar i hjulet för just vänsterpartiet. Precis som i USA hade folk att ta ställning till vem de helst INTE ville se bestämma i det senaste valet. Förklara för mig på vilket sätt jag tänker fel.
ascesso, Donator
#8 hestjaevel: Därför att med det resonemanget kan Hitler och Stalin ställa upp i val och ingen skulle protestera.
hestjaevel, Donator
#9 ascesso: Men nu var det inte Hitler och Stalin. Sen missar du hela processen bakom valet av kandidater. Du hade alltså ingen vettig poäng eller analys, precis som jag misstänkte :)
prawler646, Donator
Fake? I mythbusters kom dom fram till att en kissstråle inte var konstant nog för att kunna leda (alltså att strålen innehöll droppar som inte bildade en hel ledare).
Någon som har koll på resistansen i strålen ungefär. Kiss innehåller ju salt och kanske tom. lite metaller så de bör vara en bättre ledare än vatten. Men om strålen hade varit konstant, hade man ens känt av det? Eller är det mer som ett litet surr längst ut (en ny typ av sexleksak?)?
Inlägget är borttaget
Inlägget är borttaget
Krossaren92, Donator
#11 prawler646: https://www.youtube.com/watch?v=iwKlFkX65Zs Kan ej länka.. är ett cp, förlåt.
ascesso, Donator
#10 hestjaevel: Det var väldigt nära Hitler och Stalin måste du väl ändå erkänna?
hestjaevel, Donator
#15 ascesso: Nej, verkligen inte. Inte ens nästan.
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|