Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
Wrathborn771, Donator
Hmmmmm, kan man dra några samband till dessa typer av brott och regionerna de utförs på? ....Vet inte...
Fallos, Donator
Haha Angered.. Man blir ju inte direkt förvånad.
Roger, Admin, EgenTitel100kr
#1 Wrathborn771: Klart man kan.
Det är gäng som skjuter på varann och det blir hämnd.
iamawesome, Donator
#2 Fallos: Jag trodde det var i biskop eller tynnered när jag hörde om det, så lite förvånad blev man allt!
Wrathborn771, Donator
#3 Roger: Det handlar om en person som har gått in i en restaurang, skjutit i taket, sedan flytt. Jag hittar ingen info om några gäng.
Fallos, Donator
#4 iamawesome: Mjaaa, Tynnered, biskop, Angered, Bergsjön.. Alltså det är ställen där det händer skit hela tiden. Dock varit väldigt lugnt nu på ett tag.
f_4, Donator
#5 Wrathborn771: Det absolut vanligaste är att det är gängrelaterat. Sen att det troligtvis ä en mörkhyad gängmedlem som du insinuerar är ju inte speciellt osannolikt.
Har däremot väldigt svårt att tro att hans anledning att gå in och avfyra skott i en restaurang skulle vara terrorist-relaterat :)
Cuntfuck, Donator
Ja för han är klädd i militär kläder och går in, skjuter, träffar ingen. Knappast gäng relaterat. Låter mer som nåt nutjob som gått bananas och sen panikat.
Dock är det alltid lika kul när man ser så många blöj rassar som sitter och hatar på folk ifrån andra länder xD Pinsamma är ni.
Ingen är 100% Svensk, alla är invandrare från början. Skaffa lite IQ innan ni öppnar kak intaget :')
Tonkaztorm, Donator
#8 Cuntfuck: Du tror det inte var för att skrämma ägaren kanske?
Med tanke på att det är automatvapen involverat så är det troligtvis någon som känner någon i de kriminella kretsarna.
Så något nutjob är det nog inte.
Försök inte att dumförklara folk när du själv är en av dom.
Wrathborn771, Donator
#9 Tonkaztorm: Så kan det mycket väl vara ja, det tänkte jag faktiskt inte på.
#8 Cuntfuck: Jag kommer själv från en invandrarfamilj, hur funkar den kombinationen för dig? Överhettas hjärnan av förvirring?
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|