Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
Hawtkins, Donator
Svaga individer. Förstår ärligt inte hur fan man kan va lagd åt vänster.
Storeholm, Donator
Haha, hur pallar dem, fy fan.
Rand0m, Donator
Älskar detta med SJW, dom förespråkar free speech men dom vägrar låta någon högerhållet prata.
Logiken är ju noll.
modski, Donator
Vad betyder SJW?
creftan, Donator
Att vara akademiskt lagd men samtidigt helt hjärndöd är fascinerande.
finnen1, Donator
#4 Rand0m: Det ligger i kulturen.
Inlägget är borttaget
Ranaki, Donator
Det verkar ju fungera helt perfekt. Att tala har inte fungerat, men att protestera och fysiskt utföra aktioner fungerar tydligen. De blir fler och fler varje dag.
#8 creftan: Nästan alla högskolor och universitet runtomkring i världen är och har, sedan 1700-talet då kyrkan separerades från staten, varit vänster. Detta med anledningen att "samma rättigheter och möjligheter för alla" är det mest logiska framgångssättet för alla. extrem-högern å andra sidan har alltid haft sina mest trogna väljare i det outbildade landsbygget som dessutom är isolerad från landets riktiga problem.
ju mer folk lär sig, ju mer vänster blir man i den mån att man inser att folk behöver samma rättigheter och möjligheter för att samhället ska fungera och vara rättvist. Hur det uppnås är en annan femma. Enligt Marx ska folket ta över staten, produktionen och i slutändan äga allt - sedan upplöses staten. Enlig Smith ska detta uppnås genom den fria marknaden (typ).
oggeui, Donator
#11 Ranaki: Too obvious troll. Bättre lycka nästa gång
danielio, Donator
Jag tycker det är så komiskt att alla vänster folk är så otroligt fula, och vägrar göra något åt det.
Därav kom de inte in i ett fullt fungerande samhälle så de försöker forma samhället efter dem.
Vi ser redan att de förlorar, på alla fronter i världen.
Snart är de borta, håll bara ut. :)
tbone321, Donator
globalister menaru på va bankroll pay'd
Rojiva, Donator
De flesta vänner inkluderat mig själv har högskoleutbildning och röstar SD.
Cuntfuck, Donator
#2 Hawtkins: Mjaa.. Har man vett så lutar man åt Vänster. Finns inte mycket att hämta åt varken höger eller vänster eller centern. Men ser hellre en hjärndöd människa styra oss än en hjärndöd rashatare :)
Nej, är ingen jävla F! eller V röstare/sympatisör.
Sunesune, Donator
#11 Ranaki: Intressant tanke. De flesta som läser på universitet har det bättre ställt ekonomiskt och kan därför offra lite av sin egen kassa för att hjälpa andra då de fortfarande kommer ha det bra. Lätt att vara sympatisk när man själv har det så bra. När du säger extremhöger då menar du inte liberaler va? Då menar du rasister?
Bra tanke och hoppas du uppskattar perspektivet jag gav.
Mackrill, Donator
#18 Cuntfuck: https://www.youtube.com/watch?v=vs41JrnGaxc Där är ett klipp som du bör titta på. Inte något som klankar ner dig, men du verkar vara intresserad av liberal/konservativ diskussionen.
Sen att jag inte håller med dig för fem öre är en annan femma, men låter dig komma undan med din kommentar om högern = rashatare ;)
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|