Länkar Forum
Nyaste länkarna Filmer Bilder Hemsidor Flash Ljud Spel

Hemsida   5 sexställningar som är perfekta om han kommer för fort @ N24 Tillbaka
Kommentarer 6 kommentarer, 11190 klick.

Raderar...
Forscha, Donator 2017-07-05 03:51 | #1
Som svar på mitt tidigare inlägg (http://existenz.se/?p=komment&id=165348) där jag ansåg att "hen" var ett bra ord att använda där könet är okänt:
Det här är ett exempel där "hen" -inte- är korrekt använt (nej, inte en åsikt). "Perfekta sexställningar om han kommer för fort". Ja, då handlar det om en -han-. Då behöver man INTE skriva "hen". Personen har uppenbarligen penis och till och med titeln innehåller det icke könsneutrala "han". Suck... Om något borde artikeln skriva "hen" om den som blir penetrerad, eller åtminstone hålla sig till ett pronomen för vardera part rakt igenom.

Och apropå det, jag diggar hur N24 skriver sina artiklar specifikt för en kvinnlig publik. Här är det förutsatt att en kvinna ska läsa och nyttja innehållet mot sin sexpartner. Varför inte skriva artikeln i ett könsneutralt perspektiv? Eller är N24 Sveriges största feministveckotidning som hatar alla män? Hur kan man vara PK som fan, använda "hen" i överdrift och sen fokusera på endast ett kön i sina artiklar? Artiklar som uppenbarligen likaväl skulle kunna bli skrivna helt och hållet neutralt och bjuda in all tänkbar publik.

Jag är trött, borde sova.
wqube, Donator 2017-07-05 07:09 | #2
Så... Deras tips till folk som kommer för fort är att låta tjejen styra takten? Det finns ju två undeantag men allt som allt, kul läsning!
Megamisama, Donator 2017-07-05 12:53 | #3
Kan säga att inga av dessa spelar roll. Jag som har 30cm bottnar ändå.
Inlägget är borttaget 2017-07-05 19:19 | #4
Inlägget är borttaget 2017-07-05 19:34 | #5
Sm00thskin, Donator 2017-07-05 19:35 | #6
Någon av dessa hens är man.
'hens penis' lol 'med benen virade runt hens rygg kommer penetrationen inte alls bli lika djup,'

Till vidare till artikeln;
att komma för fort handlar inte om hur djupt man kommer in i någon.
Har man en dålig gång där man är allt för känslig så är det oftast något helt annat det beror på. Annars borde man kunna styra det relativt bra.
-Artikeln är förövrigt skriven av en kvinna. . Av 'Antonia Backlund.'
-Hade en motsvarande artikel skrivit av en man; 5 sexställningar som är perfekta för henne att komma fort. skriven' av Hampe Backlund' gett något vidare intryck av pålitlighet?

Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera,
registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.


Copyright Existenz- All rights reserved.
Det tog 0.005886 sekunder för 5 ninjor att ha ihjäl 7 samurajer!


Donera Mera! Ghoul