Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
Shawaam, Donator
26 minuter, så spännande är det inte...
goeranett, Donator
Jockiboi suger, på riktigt. Hans fasad är så stor och falsk den bara kan bli. Skönt att någon sätter han på plats litegranna iallafall.
grejjan, Donator
#4 vet inget om herr anis, men jocke är ju en tvättäkta psykopat och oerhört korkad. ibland när filuren är i blåsväder blir man tyvärr lite insnöad och man märker vilket falsk och korkad gosse det faktiskt är.
budvar, Donator
Han låter lite som pontiak när han imiterar jockiboi.
Derkaderb, Donator
Aldrig riktigt sett det roliga med detta "roastande", men detta va fan gött att lyssna på.
FireWaia, Donator
Han var ok när han gjorde det en gång, och sen visade honom hur man gör. Nu är det bara pinsamt och barnsligt.
jagärcool, Donator
#8 FireWaia: jockiboi fan confirmed
FireWaia, Donator
#9 jagärcool: mmmm, och jag donerar till pewdiepie också... Men nej, när man gör samma video fast 2 ggr längre blir det bara en löjlig jakt på klick. Kikade på Don's facebook och det verkade vara samma hets för klick där. Inte för att det drabbar någon som beter sig annorlunda dock.
FyFan, Donator
Vem bryr sig om drama.
gal1, Donator
#12 FyFan: no drama for baby lama
mesthemlig, Donator
Anis verkar va en skön snubbe.........
Smörbyttan, Donator
Störde mig mest på att jockiboi hade en HP Omen i bakgrunden. Fan mer överprisat än apple/alienware =/
arle, Donator
Vilken jävla tönt. Vem bryr sig? Har han inget bättre för sig? Herregud
mongolideN, Donator
#11 FireWaia: Vadå samma video? Dude om du inte har någon aning om vad han snackar om så kommentera inte ens.
Första videon gjorde anis en video på hur sjukt jävla dålig Jockiboi mixar och blir samtidigt provocerad eftersom han tar 150 000 kr i courtage per spelning.
Denna video roastar han sönder Jockibois låtar eftersom det är rätt kul att i början så sa Jockiboi att han själv hade gjort låten helt legit. Men nu börjar det låta som att han satt bredvid och sa hur det skulle låta och att han knappt gjort låten utan mest satt bredvid med åsikter.
Det är därför denna roast är så SKÖN eftersom anis lägger fram allt hur musikbranschen fungerar samt får ett expert utlåtande utav kungen himself, Mikael Weermet.
teardrop, Donator
#16 arle: Skit ska skit ha
JapeK, Donator
Ae jag klarar fan inte av o se jockiboi mer, han är så jävla cringe asså
arle, Donator
#18 teardrop: "Mer"???? Alltid undrat vem som ens kollar på skiten. Trodde det bara var ouppfostrade småbarn. Hur gammal är du? Tjej/kille? Uppväxt? Politisk läggning? Hur började du kolla på honom? Varför?
IQ?
Hudfärg?
Längd?
Alien?
FireWaia, Donator
#17 mongolideN: Clickhorar med jockeboi som objekt, yadda yadda fanboys.
mongolideN, Donator
#21 FireWaia: Alltså han tar upp ett ämne som har funnits i princip allas tankar som tittar på svenska youtubers. "Hur i helvete kunde Jockiboi bli en producent på så kort tid?"
Jockiboi är den mest manipulative och falska person i Sverige. Herregud vad han utnyttjar folk enbart för att nå sitt mål.
Minns när han utnyttjade Jonna till att bli modell på Scandalbeautie när han blev typ nån chef där. Sen använda sin flickväns nakenbilder till att få sin kanal att växa. Nej fyfan vilket svin den horan är.
arle, Donator
#22 mongolideN: Hur i helvete kunde INTE jockeboi bli producent på kortare tid?! Han har en megastor fanbase med större fanboys än dig och de flesta är under 15. Hur många av dom bryr sig om kvalité eller något av det som tönten Anis säger i detta klipp? Han skämmer bara ut sig själv genom att ens prata om Jocke.
mrsarun, Donator
#23 arle: Han ÄR inte producent, han KALLAR sig producent. Stor skillnad. Jockiboi har med väldigt stor säkerhet 0 koll på att producera en mix, med kompressorer, EQ och allt vad det innebär.
Ok att han ska stå med som upphovsrättsman, men producent? Nej!
FireWaia, Donator
#22 mongolideN: Fantastiskt hur man bryr sig?
dingleberry, Donator
#17 mongolideN: inte för att vara den men var fick du courtage ifrån? xD
Har Jockiboiiii börjat som aktiemäklare eller har jag missat något ?
matsuchi, Donator
Skräp om skräp lite som Miljöpartiet efter 1990.
arle, Donator
#24 mrsarun: Vem bryr sig om han har noll koll? Han lär kunna göra en hit som säljer ändå. Finns många som honom. Att "hata" på honom gör honom bara större. Ignorans är bästa medicinen. Spec ifrån killar som anis. FetAnus.
tommytola, Donator
Fucking king!
#29 arle: Tror inte du har kollat på någon av videosen. Jocke har inte gjort en enda hit och kommer antagligen inte göra det heller. Han har ghost producenter som gör en låt i hans namn och får en jävla massa cash för det. Jocke har inte bestämt en ton i hela låten antagligen.
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|