Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
chweaw, Donator
#1 Adamspothead: bra rapporterat sheriffen!
whatwhat, Donator
Kollade på klippet precis med min mormor och hon är stolt och glad att dessa individer räddar hennes pension.
BBCBögKung, Donator
#3 whatwhat: Dags att ge din mormor den sanna nyheten.
Axberg, Donator
förstår inte, hade jag puttat och gått med knutna nävar mot en polis så hade jag åkt och blivit dömd för våld/hot mot tjänsteman innan jag hunnit blinka? Allt de säger här är "lugna ner dig"??
Wrathborn771, Donator
#5 Axberg: Griper dem en person där så kommer 20 fler och försöker hjälpa den personen.
finnen1, Donator
Så oerhört patetiskt av Polisen att gå in på krogen och starta skit.
dwan, Donator
#7 finnen1: Eller hur, det var ju verkligen så att polisen inte hade kommit ditt av en anledning. Dem söker sig till krogen för att hitta bråk. Jävlar alltså...
Tycker det är otroligt tråkigt att se såna här videoinslag, man undrar ju bara hur lång tid det är kvar tills det är så utanför där jag bor också..
pluppen, Donator
#7
De flesta människor kan hantera att polisen är närvarande, utan att börja joddla om EY PEKA INTE.
anch87, Donator
Shit vad många svenskar jag såg
Dinkelspiel, Donator
#7 finnen1: Håller med, typ som när polisen är på fotbollsmatcher och sånt! så jävla patetiskt, startar bara skit liksom! Varför finns dom ens kan man undra, förstör ju bara för kriminella liksom! och irriterar totalt hjärndött folk som dig och mig! så jävla patetiskt, vet dom inte ens att vi snart blir kränkta?!
Lick It, Donator
Jimmie Åkesson till president! Skicka hem alla som startar bråk, eller skjut dom på plats!
wuedde, Donator
"I Järvafältet"? Jag trodde att Järvafältet var ett naturområde eller en park...
Lick It, Donator
#13 wuedde: Det ser mer ut som ett zoo. Med tanke på alla exotiska vilda djur som fångades på kamera.
hellsike, Donator
Vart är klassiker-taggen? Måste ju ha sett detta klipp minst 5ggr på existenz vid det här laget.
wqube, Donator
#16 hellsike: Kanske haft mindre attraktiva titlar, jag har missat det tidigare gånger :)
Roger, Admin, EgenTitel100kr
#14 Lick It: Nu är du tidigare utan värre saker i registret så jag ser mellan fingrarna denna gång, nästa gång så gör jag det inte!
Lick It, Donator
#18 Roger: Gulligt av dig Roger ^_^
Allancito, Vip, Donator
Filmat i Rinkeby och Tensta, Järvafältet är ett naturområde som ligger i det området. Bor och jobbar i Tensta och sådana här extrema situationer är inte vanliga. Poliser är inte omtyckta bland ungdomar som säljer och utnyttjar droger i området, och då pratar vi om 1 procent av befolkningen. Klart att friktion uppstår när polisen vill lägga sig i. Det här är ett socialt problem och inte ett invandrar problem. Vill gärna höra era kommentarer när "svenska" fotbollssupportrar attackerar polisen.
larry, Donator
Haha men va? Det skriks och gapas i ett gatukök, och Kalle Svensson sitter och gråter framför datorn om att "Sweden is fucked - Really hurts to see this great country dying".
Säger väl allt om hur lugnt Sverige är i jämförelse med resten av världen när man grinar över detta.
Dinkelspiel, Donator
#21 larry: Handlar väl mest om att brott och kriminalitet ökar i dessa områden, år efter år. Och ska man börja dalta om jämförelse man andra länder runt om i världen så kan man väl börjar med våra kära grannländer. Slå upp lite brottsstatistik och jämför är du gullig, rekommenderar vapenbrott/skottstatistik.
Men man kan alltid blunda åt problemen och låta åttaåringar på Hisingen falla offer för granatattacker, det finns ju trotts allt värre runt om i världen!
......J*vla nolla asså
larry, Donator
#22 Dinkelspiel: Ännu mer patetiskt grinande och ad hominem. Vart är granatattackerna i videon? Det är en video på folk som gapar och skriker. Inget annat. Det var videon jag pratade om, inget annat.
detejagde, Donator
Finns det mer liknande videos från svenska polisen?
Dinkelspiel, Donator
#23 larry: Du pratade delvis om videon samt pratade om folks reaktioner i form av att "Sverige är fucked" och dessutom ville jämföra resten av världen.
Och därav gav jag dig en alternativ förklaring till folks reaktioner på videon, försökte även styrka min trovärdighet med ett exempel på brutalitet i förorterna.
samtidigt som jag rekommenderade hur du kan gå till väga i din så önskade jämförelse.
Är du dum i huvudet eller?
larry, Donator
#25 Dinkelspiel: Mer ad hominem, mer grinande. Kom tillbaka när du lämnat gymnasiet.
Dinkelspiel, Donator
#26 larry: Vem är det som börjar varje mening med samma tomma påstående? eller ja, det var det enda som vräktes ur dig denna gång. Kom tillbaka när fontanellen har växt ihop på dig pojk!
larry, Donator
#27 Dinkelspiel: Ge mig en vettig anledning till att fortsätta föra ett argument med en person vars svar utgörs av pubertala argumentationsfel så ska jag göra det.
Dinkelspiel, Donator
#28 larry: Föra en argumentation* antar jag att herr snedseglare menar. Men vill du hitta nån att föra ett argument med så får du nog vända dig till någon vänsterpräglande konsensusklubb. Som sagt Fontanellen pojk, fontanellen!
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|