Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
golimar
denna har jag grubblat över många gånger... studsar kulan alltså först på målet, sen marken, sen på hans öronskydd?
Lindström
Verkar så.. Men detta "nästan" är ju taget med en nypa salt :P Hade det varit rätt i pannan på han så hade det gjort en hel del mer än luftgeväret. Död är min gissning.
api, Donator
träffar tavlan, studsar tillbaks och nuddar marken framför honom och sedan på hans hörselkåpor :)
gz lotto
T_A_G
Jävla kass kamera man iaf
TurD, Uppdaterare, Donator
Det låter kul när man hör att den studsar tillbaka :D
TheSixFeet, Donator
Jo hade den träffat något vitalt i huvet hade han nog inte haft många sekunder kvar. En .50 väger ju endel (42-52g beroende på kula).
BiRD
Fan! såååå nääära så nära! Hade varit mycket roligare om han gjorde ett hs på sig själv :)
Kriss
#7 Ja pissroligt när människor dör. Tycker detta va en sjysst klipp! Men varför slutar dom efter det skotten? Hur stora är oddsen att kulan studsar tillbaka så igen?
Inlägget är borttaget
Inlägget är borttaget
Nindo, Donator
Är detta repost eller såg jag bara den här om dagen? :S
lille_John
#8 Dom säger att dom ska sluta skjuta på järn inte sluta helt :P
punk
vadå "luftgevär" ?
jucket
#8 Rent teoretiskt är chansen precis lika stor som att han skulle träffas första gången...
gladpack_91
#16 Nej! Inte riktigt lika stor eftersom punkten på grushögen som kulan träffade första gången har förändrats och ändrat vinkel. Så om kulan träffar samma punkt igen kommer kulan inte åka samma bana och jag kan nästan garantera att grushögen inte innehåller allt för många punkter som för kulan åt samma rikting. Så enligt mina studier är chansen mindre, betydligt mindre!
Hehe, ursäkta om jag drygar. ^^
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|