Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
herrgåman, Donator
Så det borde vara allt kan man tycka
victorgreat4, Donator
hade nog varit så i sverige, om 2 utav våra "halv" "stora" städer blivit bombade med radioaktiva ämnen som delar atomer o sånt. Eller så är bara japanerna mycket snällare/trevligare folk.
JohanSten, SmutsigJudeEnligtOjaw
Nåja, en aaaning selektivt kanske. Folk behöver ju fan låsa in sina paraplyer i städerna för att de snos hejvilt, och hur många berättelser finns inte om folk som inte kommer av på sin tunnelbanestation därför att för få är villiga att flytta sig eller hålla undan? Det är ingen resebroschyr han filmar för, right?
tegumman, Donator
sen har dom ju yakuza också :)
Ultima, Donator
Japanerna är inte lika snälla när det kommer till valar :P
bATo76, Donator
Nja, jag vet inte. 9 av 10 japanska game shows går ju ut på att förödmjuka deltagarna så mycket det bara går. Att göra bort sig eller att skämmas är för alla andra väldigt roligt, tydligen.
arle, Donator
Dom slår oss på fingrarna i de meste. Men så har dom ju högre IQ också
whatwhat, Donator
Inte direkt förvånad när dom är ett homogent samhälle, då bryr man sig mer om människorna runtomkring sig man tar sig fram som en grupp inte som individ.
Lyckas man så hjälper man andra och lyckas igenom råd man tar inte hälften av vad han tjänar och ger det till den som satt på soffan.
hagganboy, Donator
Stämmer inte helt, jag har hört att Japaner är ett ganska rasistiskt folk
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|