Länkar Forum
Nyaste länkarna Filmer Bilder Hemsidor Flash Ljud Spel

Film   Dokumentär om mord på bönder i Sydafrika Tillbaka
Kommentarer 7 kommentarer, 1882 klick.

Raderar...
fatrak, Donator 2018-07-04 02:18 | #1
"omvänd rasism finns inte"
arle, Donator 2018-07-04 15:26 | #2
Detta är så jävla sjukt.
JapeK, Donator 2018-07-04 17:09 | #3
Tycker att det är speciellt synd att se att det händer för att dem som utför slakterna sjunker till samma nivå, om inte värre pga "hämnd", som vissa vita när de kom dit och började härja... Så dem förstör ju för sig själva
Gudalik, Donator 2018-07-04 18:25 | #4
#3 JapeK: "Om inte värre" lol öppna en historiebok. En droppe i havet jämfört med när "det vita kom dit och började härja". Sen tycker jag personligen inte att man kan ärva skuld, dock så finns det fortfarande vita som var mycket aktiva under apartheid som fortfarande är fria.
Mr.Wrong, Donator 2018-07-04 19:28 | #5
Ahh varför kan man inte få se en dokumentär om ett intressant ämne, gjort av en någorlunda vettig person?
Intressant fråga är varför just detta är intressant. Detta är inte första eller sista gången det sker folkmord i Afrika. Det blir enbart en story för att offren är vita. Hade Lauren Southern gjort denna dokumentär om landägarna var asiater?

Hemskt oavsett men folk klagar alltid på att svenska journalister vinklar reportage. Hela Lauren Southern är fan vinklad.
QuincyiZBacK, Donator 2018-07-05 00:27 | #6
#5 Mr.Wrong: Ditt användarnamn stämmer verkligen.
cyrilandersson, Donator 2018-07-05 09:42 | #7
#5 Tycker du inte det är mer "vinklat" att man inte hört ett ord om detta hemma i Sverige ?

Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera,
registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.


Copyright Existenz- All rights reserved.
Det tog 0.006068 sekunder för 5 ninjor att ha ihjäl 8 samurajer!


Donera Mera! Ghoul