Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
FireWaia, Donator
Gnälliga jävla persona non grata.
Mr.Wrong, Donator
Ska alla poddar göra avsnitt om Alex Jones?
Hela poddcirkusen går i stort sett ut på att bjuda in andra poddar för att prata om andra poddar. Finns det ingen podd som är unik längre?
Jaycob, Donator
Youtube erkände fel och drog tillbaka allting.
fatrak, Donator
#2 Mr.Wrong: jo. Triforce podcast. Ända podden värd att lyssna på
Tonkaztorm, Donator
#2 Mr.Wrong: Det är ju censur av ett "monopol". Podcastar tjänar pengar på att prata, liksom Alex Jones gjorde.
Alux89, Donator
Helt sjukt. vad hände med yttrandefriheten? Vår kära regering la väll in typ liknande förslag, att förbjuda vissa åsikter har jag för mig. Sen den videon där sossarna blev exposed, där skulle dom ju tillkalla möte med diverse mediabyråer och sidor som de ville skulle ta ner det och liknande kritiska saker riktat emot demokraturen vi har.. Bra att vi har krigare där ute som tex Trump som visar den sjuka utvecklingen som sker speciellt inom media. Ser enorma sken av censuren svt och liknande media i sverige bedriver..
Som tur är vaknar mer och mer sovande gamlingar och liknande soffhängare till liv och ser detta också.
hallberg13, Donator
det e lugnt booys dom tog tillbx allt när dom såg att han var fame o SNEA PÅ TWITTER
FireWaia, Donator
#6 Alux89: Det är användbara idioter som du som urholkar allting vettigt. Du har verkligen ingen som helst aning om vad fan du ens uttalar dig om, du bara går på som en känslokärring och whiteknightar den som känns mest rätt.
arle, Donator
#8 FireWaia: Smart o värdig kommentar. Vad var det han hade fel i? Känslkärring och whiteknightar? Edu go Elle?
FireWaia, Donator
#9 arle: Vår kära regering har inte lagt in något "liknande förslag" angående någonting här. De ville dock ha möte med Facebook angående deras striktare policies som de nu implementerat, likadant med deras syster-aktörer. Att ett gäng självutnämnda alt-rightare påstår att det är regerings sätt att "censurera" obekväma åsikter är ju inger mer än pinsamt på flertalet plan, men det räcker egentligen med att säga att de är privatägda bolag som gör precis vad fan de vill med sin plattform, och är den ägd av vänsterfolk så lär nog vänster-lutande regler vara implementerade?
Att Trump sedan som en extrem anhängare av ena sidan av en svartvit mediabild i USA utmålar den ena sidan som lögnare, har väl för inget att göra med någon påhittad censur på svt att göra? OCh jag är extremt emot svt och deras konstant opartiska rapportering, men censur? Dags att googla vad det ens betyder.
#10 Pimpstar: Det samma?
bekim_, Donator
#11 FireWaia: fake news..... det är den kommentaren du kmr få. Eller ”källa på detta” och sen när du inte pallar lägga upp allt för att lära en idiot något vetting utanför sin foliehatt så har du ”förlorat” diskussionen. Välkommen till Existenz ;)
FireWaia, Donator
#12 bekim_: Inga bekymmer att rota fram källor på allt jag sa så länge det inte var en personlig åsikt. Men allt jag sa är enkla googlingar...
Una, Donator
#4 fatrak: I have a small penis
fatrak, Donator
#14 Una: metoo
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|