Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
Christian89, Donator
#1 Blazterz: Ja, det skulle inte varit fel alls! Men den räddningen får inte Sverige!
qwake, Vip, Donator
Det är så det blir när liten grupp skriker varg, det får dem verka mycket större och ger sken av att det är fler än 10% av befolkning som delar vänsterslödder och miljömupparnas världsåskådning.
butch87, Donator
30% SD och 20% Moderaterna där har vi en klockren regering.
loljagvann, Donator
avveckla skiten istället, ni känner inte mig, men skulle vara en jävel till diktator, rättvis och trevlig på alla sätt så alla hade det bra!
victims, Donator
#5 loljagvann: ser inga motsättningar i vad du säger är sant så klart du får min röst, jag menar varför skulle du ljuga för mig?
TurD, Uppdaterare, Donator
#4 butch87: M har väl varit tydliga att de inte tänker bilda regering med SD?
JohanSten, SmutsigJudeEnligtOjaw
Klart det kan bli rejält när man lägger på alla tänkbara möjligheter i spekulationen! "enligt Marcus Oscarsson", indeed... :D
SD-väljarna mindre benägna att delta i opinionsundersökningar? lolwut
nagelbitarn, Donator
#8 JohanSten: Ja, det är väl samma effekt som i USA där ingen trodde Trump skulle vinna. Inte så kul att erkänna för folk över telefon att man ska rösta SD kanske, tror säkert de är underskattade i opinionen.
JohanSten, SmutsigJudeEnligtOjaw
#9 nagelbitarn: Trump fick ju färre röster än Hillary, inte sant? Vilket är imponerande med tanke på att Hillary saknar snopp, och att ha snopp är superviktigt när amerikanerna ska välja president.
SD blir ju största parti titt som tätt i opinionsundersökningar! Det är ju bara i de mest seriösa, de som inte sysslar med kamratrekrytering etc., som det ser lite mer realistiskt ut. Återigen det här med att lita mer på det "alternativa"...
nagelbitarn, Donator
#10 JohanSten: Ja för opinionsbolagen glömde bort att elektorsröster är det som räknas i USA... Vi får se hur det går.
butch87, Donator
#7 TurD: M vågar inte snacka om samarbete med SD för då spricker alliansen. Tror och hoppas det kommer låta annorlunda efter valdagen, speciellt vid mitt scenario med SD+M majoritet.
Kan riktigt höra Uffe: "Man kan inte vägra samarbeta med en fjärdedel (eller en tredjedel? :) av Sveriges befolkning!"
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|