Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
Inlägget är borttaget
julernst, Donator
Ajaj, detta kommer att trigga arga, svenska män! Antagligen kommer det vara samma män som blev kränkta när de inte fick säga negerboll längre. Nu blir de kränkta för att Pippi inte är Pippi längre.
Sketcher, Donator
#3 julernst: Det har alltid hetat wienerbröd.
Forscha, Donator
Ser inget problem med det här. Pippi har alltid varit en populär karaktär hos barn men jag förstår om det saknas länk mellan klassikern och barn från andra kulturer. Det är ju inte att Pippi Långstrump kommer bli rom, det är snarare en nytolkning av sagan för att passa en annan publik. Något som sker hela tiden, överallt, med alla populära berättelser.
BBCBögKung, Donator
Dra på en slöja på pippi med så kan pengarna gå till barnbibliotek för afghanska och somaliska barn.
Ranaki, Donator
vilka ska man skylla på nu när SD är del av PK etablissemanget?
Fullbordad, Donator
Det är väl bra som integration. Vem orkar ens bry sig egentligen.
#4 Sketcher: Wienerbroad*
Shawaam, Donator
Gör en ny karaktär istället för att fördärva redan existerande karaktärer.
Låt Astrids verk vara.
TreK, Donator
#7 Ranaki: Nazismen som breder ut sig, 30-talet är nära.
Sketcher, Donator
#8 Fullbordad: Oh no you don't.
Forscha, Donator
#9 Shawaam: Säg det till alla andra verk med då. Som jag skrev, det här är väldigt vanligt förekommande.
Denkan4Sure, Donator
Fan vad najs, längtar till man får läsa "Pippi på husvagnssemester i skogsdungen bakom Biltema", "Pippi och negerkungen av de sju ICA-butikerna", "Pippi hej hej Corona"
Skämt o sido, gött med lite riktigt integration.
Inlägget är borttaget
Ranaki, Donator
#10 TreK: inte för att vara sån, men 30-talet är ju redan om 12 år
arle, Donator
#3 julernst: Dom VS män som blir kränkta av att andra män inte vill ha invandring ifrån mellanöstern. Hmmmm
Fullbordad, Donator
#9 Shawaam: Trist att disney gjorde barnfilm av ringaren i notre dame. Filmen speglar inte alls den tragiska berättelsen i boken. Jävla kulturförstörare.
Alvisk saft, Donator
#9 Shawaam: Kan inte du hoppa från en bro =) helst hög
fittungen123, Donator
Låt Astrids och hennes verk vara. kom på något annat.
#18 Alvisk saft: din sjuka jävla idiot. att du kan skriva något sådant är vidrigt. Detta bör inte tillåtas.
Ranaki, Donator
#19 fittungen123: lol då kan du ju banna hälften som inte håller med mig
finnen1, Donator
#20 Ranaki: Skillnad på att folk vill se en kackerlacka död.
f_4, Donator
#20 Ranaki: Det är nog mer än hälften ;-)
TreK, Donator
#15 Ranaki: touché
Alvisk saft, Donator
#19 fittungen123: Du kan ju följa med Shawam på bron
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|