Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
creftan, Donator
För att battle royale är så unikt!
FyFan, Donator
#1 creftan: Allt måste inte vara unikt, bara att sätta en egen spinn på det.
Dessutom handlar videon om girighet, Blops 4 drog in 500 miljoner DOLLAR på 3 dagar men det var tydligen inte bra nog för spelets investerare. Dagens spelindustri är deprimerande.
creftan, Donator
#2 Själv anser jag att "egen spinn" och "unikt" är lite synonymt.
FyFan, Donator
#3 creftan: Njae, Blackout är ju bara ett battle-royale spel med COD-gameplay, inte så värst unikt eller nyskapande men det skiljer sig fortfarande från tex Fortnite och PUBG.
fatrak, Donator
spelade typ 4 timmar men fan vad det suger. Försökte refounda men man fick inte ha spelat längre än 2 timmar...
SmoKeY_355, Donator
Lirade till lvl 55 sen sålde jag skiten och köpte RDR2 istället
victorgreat4, Donator
#6 köpte både, nu är de enbart RDR2 som gäller men dopamin kickarna man får utav blops 4 är ju starka oavsett om spelet är riktigt skitigt cashgrab
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|