Pew_Pew_You, Donatorr
Det är rätt så otroligt att Mr Shyamalan överlevede 2001-2013 perioden/fortfarande får jobb. ALLA filmer han producera/regissera under den perioden var skit, hade inte en enda någorlunda ok film under denna perioden.
Signs, The Village, Lady in the water, The Happening, Avatar the last airbender, Devil och After earth.
Seriöst? Hur kan han ha någon trovärdighet kvar/vem fan är det som fortsätter att ge han pengar till projekt?
Menar, de vågade inte ens gå ut med att det var han som låg bakom After earth/det fick man inte reda på förrän man såg filmen/creditsen.
Om de nu visste att hans namn bar lite trovärdighet, varför ens välja han från början? Känns nästan som att han har en rik kontakt/någon form av nepotism i farten.
Aja, Unbreakable har jag hört skall va bra/omtyckt (inte sett själv) Och det lilla jag såg av Splitt var väl ok. Lite uppenbart att det bara var en gimmick för att jag Oscarsguld men ändå ok. Så ett kärleksbarn av dessa två kanske får han på rätt fot igen.