Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
Shawaam, Donator
Videon brutefish behöver titta på.
brutefish, Donator
#1 Shawaam: maskinen är fortfarande en oljudsmaskin, du kan inte spela den live inför en publik utan du måste ta till allsköns tricks för att du ska få fram något lyssningsbart.
tippen skiten i havet.
Ultima, Donator
#2 brutefish: lustigt att han gör maskinen för att använda på värdsturne då :)
arle, Donator
#2 brutefish: då kan man inte spela många instrument live inför en publik. Du inser det va? Spelar dum kanske? :) förra gången skrev du att den var fake...
brutefish, Donator
#4 arle: du menar att man man inte kan spela ett piano, trummor eller gitarr utan att behöva ta bort oljud? det var något nytt.
nä, jag har aldrig påstått att maskinen är fake. den första maskinen i videon spelar inte live, man ser tom på flera ställen att ljudet inte inte synkar. vi kan vara oense om hur mycket man skall tillåtas att göra i post innan det hela faller på sin egen rimlighet. jag tycker gränsen helt klart är passerad.
Ultima, Donator
#5 brutefish: fast du påstår ju fortfarande att det är en "oljudsmaskin som inte kan spela live". Så med tanke på att den görs specifikt för att spela live (då den förra inte var gjord för det), så kan det ju verkligen tas som att du anser att den är "fake".
Sedan undrar jag hur "oljudet" ens ska kunna höras på en konsert när du har dessa mikrofoner och använder högtalare?
Derkaderb, Donator
#1 Haha var det pajasen som kommenterade att hans maskin var "fake" i någon annan video?
Sanningen måste svida nu =)
arle, Donator
#5 brutefish: Ja precis. Alla instrument har mic som tar bort oljud. Skulle låta för jävla illa annars.
diakai, Donator
Nu är ni lite väl hårda mot Brutefish, den första maskinen han byggde va ju inte duglig och fungerade knappt men X ser ju betydligt mycket bättre och duglig ut så kommer nog funka fint. Jag lär gå och titta om han kommer till GBG någon gång.
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|