Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
larry, Donator
Skyskrapor är värdelöst om det inte är noga planerade byggen på stadsnivå á la Vancouver.
tbone321, Donator
bygg neråt och inte uppåt, cpn
creftan, Donator
Skulle vilja köpa äckligt mycket mark, bygga en fet kåk under jord. Det som ska stå ovan jord ska bara vara ett litet skjul med en stege i.
JohanSten, SmutsigJudeEnligtOjaw
#3 creftan: Kul när man ska bära matkassar, möbler, husgeråd, byta ut diskmaskinen etc.
creftan, Donator
#4 JohanSten: Man skulle även kunna installera en hiss för gods som ser ut som något annat.
tbone321, Donator
#4 JohanSten: Godshiss är ju givet, förövrigt är det jobbigare att gå upp i trappor med saker än vad det är att gå neråt, så helt värdelöst argument emot nedåt byggda strukturer
Sanctuary, Finansfjant
#2 tbone321: För dyrt, för ineffektivt och för opraktiskt med rådande teknologiska förutsättningar.
JohanSten, SmutsigJudeEnligtOjaw
#5 creftan: Nu är vi något på spåren! Men då kan man lika gärna använda den för egen del också, dölja den under jorden när den inte används och skippa både skjul och stege helt. :D
#6 tbone321: Det är mindre jobbigt att gå ned för stegar med saker än upp för dem, därför är "men tänk på diskmaskin etc." ett värdelöst argument mot att bara ha en stege som ingång? En tyst minut för din hjärnas gasproblem (hjärnpruttar).
creftan, Donator
#8 JohanSten: Eeeeeller! Så har man en lucka med stege, någon annanstans bit bort från stugan. Stugan i sig är hissen som sjunger ner ;)
Smörbyttan, Donator
Ingen här som värderar utsikt?
Hur häftigt än ett underground-hus hade varit, så skulle jag välja en sjuk utsikt över det alla dagar i veckan.
nikke3D, Donator
#10 Smörbyttan: Kameror och tv nere i rummen :)
tbone321, Donator
#8 JohanSten: Ursäkta, hänge inte med alls i ditt svammel där, kan du ta om det ?
JohanSten, SmutsigJudeEnligtOjaw
#12 tbone321: Texten står kvar, det är bara att läsa en gång till för att "ta om det". Be en närstående om läshjälp om det behövs.
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|