Länkar Forum
Nyaste länkarna Filmer Bilder Hemsidor Flash Ljud Spel

Film   Meghan Markle och Prince Harry har tröttnat på sina kungliga titlar Tillbaka
Kommentarer 5 kommentarer, 3448 klick.

Raderar...
nagelbitarn, Donator 2020-01-09 08:06 | #1
Vet inte exakt vad detta innebär i praktiken men får intrycket att Harry och Meghan är typiska milennials som inte gillar idén om ansvar?
KTMmarkus, Donator 2020-01-09 09:10 | #2
#1 nagelbitarn: Du får läsa på lite om vad det innebär i praktiken att vara "kunglig" i Storbritannien... Så kommer du förstå varför de har tröttnat.
Roger, Admin, EgenTitel100kr 2020-01-09 09:34 | #3
#1 nagelbitarn: Knappast ansvar som är problemet.
De jobbar fett lite mot vad de faktiskt får.
Garanterat så är det ju Meghan som inte pallar detta längre och kräver det.
Hon har förmodligen blivit skapligt skärrad gällande hela historien med Prins Andrew som hade kontakter med Epstein och hans sedan tveksamma uttalanden på detta, vi hörde ju knappt om annat på nyheterna här i Sverige under denna period, fatta hur illa det var i UK!

Finns få som är så älskade av sitt folk som kungafamiljen i Storbritannien, men med detta så kommer baksidan av myntet att du har en rad förväntningar på dig och du får lära dig att leva med att du är den mest kända i hela landet, och paparazzi-fotografer kommer stalka dig hårt så fort du lämnar dörren.
Hur skoningslösa de faktiskt är såg vi ju ett exempel på under 90-talet när Harry's morsa dog.
Cranberry, Donator 2020-01-09 17:36 | #4
#3 Ja fyfan palla det.
nagelbitarn, Donator 2020-01-10 13:10 | #5
https://www.spiked-online.com/2020/01/09/a-woke-wallis-simpson/?fbclid=IwAR2yOzxvGoJYDiEUGv0gDiMlF2KEGFErOMZDp3YoTsks40IM17ttGL1gclM

Där har vi en artikel citerad av Thomas Gür som säger ungefär vad jag misstänkte, självklart har vi inte fått alla vinklar än, men bilden jag har fått av Meghan är precis den, att det inte passar med hennes celeb-livsstil att ta ansvar och vara en del av det brittiska kungahuset, och Harry väljer detta framför plikt, tradition och familj. Så verkar det som för mig i alla fall.

Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera,
registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.


Copyright Existenz- All rights reserved.
Det tog 0.004949 sekunder för 5 ninjor att ha ihjäl 6 samurajer!


Donera Mera! Ghoul