Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
Naima, Donator
Bara jag som irriterar mig på reportern i bakgrunden som börjar prata mitt i klippet?
Sen tycker jag detta är helt sjukt och talar för hur köpt denna mannen troligtvis är.
whatwhat, Donator
#1 Naima: Denna mannen? Denna organisation menar du?
WHO har konstant slickat röven av Kina och vägrat att kritisera deras mörkläggning i början av epidemin.
Vägrade stänga ner in/utresor ifrån Kina eftersom det skulle drabba deras ekonomi och först när ''hundratals'' började dö så stängde Kina ner då det redan spridit sig runt jorden.
Sharmanti, Donator
Jag förstår ju honom. Det är inte hans fel att kina är som kina är. Det är grymt svårt för han att svara på detta.
Samtidigt är det patetiskt hur världen viker sig för kina. Man kan inte officiellt kritisera landet eftersom de går loss fullständigt.
Roger, Admin, EgenTitel100kr
Anser att Kina borde betala skyhöga böter för vad de orsakat.
För detta här är deras fel, och det är garanterat fler än 3000 som dött.
Sen så borde mer eller mindre hela jävla världen skämmas med tanke på hur extremt illa vi hanterat detta.
Komplett under all kritik.
Nog det sämsta jag sett av världens politiker om jag ska vara ärlig.
arle, Donator
Inget nytt eller konstigt. Finns dom som är värre än den där idioten. Tex generalen själv.
Naima, Donator
#2 whatwhat: Jaa jaaa, denna organisation menar jag också så klart...
wheeler88, Donator
Inte alls oroande. Inte första gåpngen några som lever på antingen bidrag/försäljning pudlar inför Kina och deras intressen.
BOBemil, Donator
#4 Roger: Håller med. Sannolikheten att detta virus har uppkommit HELT naturligt är så minimal att det är skrattretande.
FlaXoR, Donator
#4 Roger: Och vilka länder ska driva in pengarna då om (läs när) de vägrar? Och med vilka metoder? Krig?
JohanSten, SmutsigJudeEnligtOjaw
#4 Roger: Personligen skulle jag hellre se att de börjar ta hand om sin egen befolkning istället för att skicka en massa pengar utomlands, men det är tydligen alldeles för PK att tycka så idag.
FlaXoR, Donator
#10 JohanSten: Hmm, låter skrämmande likt något som Jimmie Åkesson skulle kunna säga 😂 Antar att du försöka baita eller så klev du i din egna fälla.
Ont; Vet man ens vart viruset härstammar? Man hör ju massa om olika djur? Ena dagen är det fladdermöss, andra dagen myrslokar
arle, Donator
#11 FlaXoR: labb där man testar virus från fladdermöss bla annat är de senaste. :p
#10 JohanSten: totalt hjärnsläpp nu igen?... De blir bara värr o värr :/
JohanSten, SmutsigJudeEnligtOjaw
#11 FlaXoR: Nämen se på fan, var hyckleriet så uppenbart att till och med du märkte det? :D Fast du inser ju inte att hyckleriet kommer från dig och de dina, utan du projicerar det omedelbart på mig istället. Det spelar ju ingen roll vad man säger, det spelar bara roll vilket parti man röstar på (eller får bestämt av andra att man röstar på), för politiska partier är egentligen fotbollsklubbar där den som älskar sitt lag mest vinner. SD:s politiker bestämmer vad som är sant och "anti-PK", och om de plötsligt ändrar sig och svänger 180 grader så faller svansen in i kören utan att ens märka hur de själva bytt åsikter. Vi har ju ALLTID varit i krig med Eurasien!
Tack för att du än en gång så frivilligt gav mig ännu ett exempel på det. =')
#12 arle: Tack för att du än en gång så frivilligt gav mig ett exempel på ovanstående. =')
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|