Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
kkeviin1996, Donator
Så jävla trött på den här blm skiten.
Ranlom, Donator
Undrar hur länge den här lilla myszonen får vara kvar. Det har gått flera dagar, vad väntar myndigheterna på?
BurgerK!nG^, Donator
#2 Ranlom: Ett tag hoppas jag, deras LARPing är ju sjukt underhållande.
the-bastard!, Donator
Inbördeskriget närmar sig... Kan ju hoppas att hela högen får corona eller något! Dem kommer antagligen springa hem gråtandes så fort det första skottet går av eller så kommer dem ha ihjäl varandra och civilt folk runt omkring för att dem varken vet hur man siktar eller hanterar ett vapen på ett säkert sätt...
rigsdagen, Donator
#4 the-bastard!: vadå, han som får ett vapen i klippet ser ju riktigt säker ut!!
Fishk, Donator
"Every Warlord needs child soldiers."
Alux89, Donator
#2 Ranlom: För att undvika blodbad med anarkisterna så väntar dom nog tills dem gråtit klart lite.
larry, Donator
#2 Ranlom: med tanke på att borgmästaren i Seattle STÖDER denna "zon", något hon knappast är ensam om bland politiker, så lär det väl dröja....
Alux89, Donator
#9 larry: Precis. Skandal av de styrande Demokraterna! Dom vägrar ju fan be Trump om hjälp också.
didipop, Donator
Vilket jävla U-land USA blivit, tacka demokraterna för det.
Fullbordad, Donator
#10 Alux89: Vadå vägrar be om hjälp? De har ju sagt åt han att hålla sig borta från detta. Borgmästaren bad han väl t om att gå och gömma sig i sin bunker igen. Dom vill inte ha hans hjälp.
#11 didipop: Republikansk president och republikansk majoritet. "Demokraternas" fel.
rigsdagen, Donator
#12 Fullbordad: det var ju det han sa..
KaptenKnoge, Donator
#12 Fullbordad: Jepp för det är så det funkar, den som styr har all makt. I samma anda så är allt fel som hänt Sverige sedan Stefan kom in Stefans och sossarnas fel. Smart logik där.
Tuggben, Surgubbe
Detta är ju helt vansinnigt, haha, var fan är militären?!
"were not doing anything illegal..." pffffft, att ge bort vapen till randoms utan att ens kolla ID eller certifikat är ju magstarkt även USA´s liberala vapenlagar till trots.
Fullbordad, Donator
#13 rigsdagen: Förvisso, men ground game fick det att låta som att de vill ha hans hjälp men inte vill/vågar säga det.
#14 KaptenKnoge: Vänstern har inte haft majoritet i riksdagen i 14 år nu. Du är medveten om att republikanerna hade majoritet även under Obamas styre också?
ronnybond, Donator
#12 Fullbordad: vet inte om du är ironisk när du säger "Republikansk president och republikansk majoritet. "Demokraternas" fel."
Om du inte följer USA vet du inte kanske dom har sina mellan val innan president val, och dom nästan uteslutande röstar bort president partiet till det andra.
om de är val fusk som gör att de alltid är så eller människorna som inte har sin vald går ut och röstar för de har inte deras president är ja lite kluven på.
Men de som är sant är att dom viktigaste beslutet som alla presidenter senaste tiden lovat blir aldrig genom spikad när dom har majoritet. Dom väntar till mellan val när andra sidan tar majoritet så försöker dom få igenom sin sak när de är omöjligt för politiska poäng, Gäller även trump om någon tror ja tror något annat. Allt är ett spel.
Samma som ni har i Sverige nu, Högern höll käften medans de var kaos, nu när de e mindre kaos går dom hårt ut. hade dom faktiskt haft en åsikt kanske Jimmy sagt något innan.
Har han sagt något är de mitt fel, inte följt så noga med men vad ja sitt så har de börjar för en eller två veckor sen de blev politiskt i Sverige om covid19 då.
KaptenKnoge, Donator
#16 Fullbordad: Är det inte konstigt att majoriteten av allt som hände under Obama va så bra medan majoriteten av allt som händer under Trump är så illa om det är samma parti som har majoritet? Låter ju nästan som att där ligger fler faktorer med i detta.
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|