Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
FireWaia, Donator
Fick skallarna insparkade kvickt! Fan va fint!
waf, Donator
Antifa är fan sociala terrorister och våldsbejakande idioter.
Dock vet jag inte om våld emot dem löser något, sparka sönder högtalarna istället och låt dem skämmas.
Tror man bara ger dem mer blodad tand i deras kamp, om man bemöter dem med våld
FireWaia, Donator
#2 waf: De slog ju sönder högtalarna lika fort också, våld mot de är ju bara bonus.
waf, Donator
#3 FireWaia: Bonus? Inte lärt dig något av historia? Det blir lätt SD effekten av detta. dvs denna video ger dem bara mer kraft till halvsympatisörer.
Och jag tycker det är ett jävla hycklande att vara emot våldsbejakande, samtidigt som man sympatiserar med våld, emot dem.
Alla går ner i en vålds-spiral tillsammans... Då blir det plötsligt inte lika illa ansett med våld från något håll.
FireWaia, Donator
#4 waf: Jag har inget emot alls att gå ner i en våldsspiral med extremister på någon sida. Min åsikt vad samhället som stort måste göra och hur lagarna kring det måste se ut är inte förenligt med vad jag personligen har för åsikt kring det. Låt alla som är hjärnskadade nog att gå med på någon extremists sida smaka kängor.
Ranaki, Donator
Talaren är ju emot abort, emot homosexuella och anti-immigration. Om det är någon som förtjänar ett slag i ansiktet är det ju Justin.
FireWaia, Donator
#6 Ranaki: How about both?
arle, Donator
#2 waf: vi har redan prövat det. Dax att ta i ordentligt mot dessa kräk!
Hade stat och media spelat fair play hade det varit annorlunda. Men nu är det ju inte så
Ranaki, Donator
#7 FireWaia: i just detta fallet spelade de ju bara hög musik och bemöttes med våld. Osmakligt
#9 arle: gött att se hur extremhögern visar din sanna sida. Våld och förtryck är tydligen det enda sättet att lösa problem.
Denkan4Sure, Donator
#6 Ranaki: Det kan man hålla med om, däremot var detta (enligt kommentarerna) en protest/tal mot något pedofilrelaterat och vad sänder det för signaler att störa den?
arle, Donator
#10 Ranaki: extremhögern? Eeeh?
Ja när de gäller antifa fungerar bara våld. Det har vi lärt oss.
FireWaia, Donator
#10 Ranaki: *fniss* och vad gjorde de andra specifikt? Jag kan påstå att antifa står för minst lika hemska åsikter som du anser att motståndarna gör?
Inlägget är borttaget
waf, Donator
#12 arle: Ja, dom är svagare nu än någonsin eller?
Du verkar inte ha lärt dig ett skit.
Bättre att visa att man är den bättre människan, så dom enbart skämmer ut sig själva.
Även om det inte sker direkt, så kommer åtminstone historia att visa det. Men nu visar dom bara att dom är lika dåliga.
Du är lika trög om antifa, som vänstern var om SD...
arle, Donator
#15 waf: som sagt. Hade det varit fair play så visst. Nu raderar dom ju historia dessutom.
Vi har visat oss vara den bättre människan i många år nu och det har bara blivit värre
FireWaia, Donator
#16 arle: Hallå? Ignore much? Påstår du nu också att vänstern varit de som stått för minst våld?

arle, Donator
#17 FireWaia: eh va? nej vänstern har alltid stått för våldet
FireWaia, Donator
#18 arle: Sorry, sorry... Läste Ranaki.
waf, Donator
#16 arle: Vilka är "vi"? Jag snackade om DIG och likasinnade som förskönar våld.
Man kan vara emot Antifa utan att bruka våld.
Annars är man bara en del av det stora problemet med samhället.
arle, Donator
#20 waf: "vi" hederliga hårt arbetande människor med sunt förnuft! Mja.... Visst. Men det är som sagt inte fair play. Antifas motståndare blir tystade och utfrysta samtidigt som antifa blir hyllade och får fritt utrymme på nät för all typ av hat och kommunikation. O se USA just nu, perfekt exempel. Media kallar kravaller där folk dör "Fredlig protest"...
Din fantasivärld med öppen sund debatt exsisterar inte längre. Inte ens frågor är tillåtna mot denna sektliknande rörelse.
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|