Länkar Forum
Nyaste länkarna Filmer Bilder Hemsidor Flash Ljud Spel

Film   Poliser i Rinkeby ska få poliseskort på väg till och från jobbet Tillbaka
Kommentarer 43 kommentarer, 12846 klick.

Raderar...
Addemaan, Donator 2020-08-09 00:13 | #1
Satans rasister. Vadå bara för att där är en jävla massa utlänningar så måste de ha poliseskort till o från jobbet? Röstar säkert vänster och är för öppna gränser också. Extremist svin.
Tedd962, Donator 2020-08-09 01:49 | #2
"Det har alltid varit såhär"
Tuggben, Surgubbe 2020-08-09 02:13 | #3
Sjukt att det ska måsta försvaras på något sätt, att de inte kan säga bara att samhället och politik har drivit det till den här punkten, nu är det som det är.
Daijahaden, Donator 2020-08-09 02:23 | #4
Vi kommer behöva göra samma sak som Giuliani gjorde i NY när han var guvernör. Mer befogenheter åt polisen. Stop-n-frisk. Kläm åt gängledarna och våldsverkarna. Bestraffa minsta lilla överträdelse och gör allt möjligt under rådande lagar för att hålla dem inlåsta så länge det bara går.

och... för guds skull. Deportera dem efteråt.
ZeroOne, Donator 2020-08-09 02:30 | #5
Kan ju förstå att polisen har en hot bild mot sig men gränsen är ju nådd när inte ens företag vill bygga i Rinkeby på grund av hot bilden. Då vet man att det är en riktig skit håla som inte kommer bli bättre om där inte är ändring. 200 poliser mot ca 60 000 invånare i Rinkeby, gillar inte dom oddsen.
BOBemil, Donator 2020-08-09 04:11 | #6
InTeGrATioNeN FunGerAR BRA i SvERigE
Muffinsz, Donator 2020-08-09 06:54 | #7
#6 BOBemil: SvErIgE hAr AlDrIg VaRiT sÄkRaRe.
Cpticks, Donator 2020-08-09 08:56 | #8
"Lite utmaningar". Hon darrar ju fan mer på rösten än post malone. Dessa blonda poliser har ju dock kommit på ett sätt att avväpna sina motståndare på ett sjukt effektivt sätt, ner på knä och kramar. Lågaffektivt bemötande är det nya krutet.
Shawaam, Donator 2020-08-09 09:28 | #9
Rätt sinnessjukt att Rinkeby praktiskt taget har varit indirekt kontrollerat av utländsk kriminalitet i så många år nu, alla i området är rädda. "Gå inte ut om kvällarna", "vi vågar inte jobba här", osv.

Solid integrering, solid budget till polisen så de kan ta hand om det, osv. Allt har verkligen bara sköts dåligt här.
Cpticks, Donator 2020-08-09 10:20 | #10
#9 Shawaam: integration är ett blufford som i stämma sjungits i år nu. Det är att skuldbelägga svenska folket för en jävla piss idé om att vår nordiska kultur ska gå ihop med folk som inte hör hemma här. Socialt utsatta områden istället för socialt belastade. Utmaningar i stället för problem. Hade politikerna brytt sig hade de slutat ha svängdörrar för all dessa minusfolk. Dags att inse att våra politiker är köpta och de sköter fullständigt i hur dess befolkning har det. Epatilösa psykopater.
wheeler88, Donator 2020-08-09 10:42 | #11
Ironic. Det är inte långt kvar tills denna "WOKE" mentalitet är ett minne blott.
Valldabo, Donator 2020-08-09 11:25 | #12
Ännu ett tecken att mångkultur inte hör hemma i Sverige eller i något annat land då invandrare är anledningen till detta. Invandrare som inte rör ett finger och bidrar har ingenting här att göra.
tim1995, Donator 2020-08-09 12:00 | #13
Jag vet vilka som har läst kommentarerna här men inte har kommenterat
bATo76, Donator 2020-08-09 12:19 | #14
#7 Muffinsz: SvErIgE hAr AlDrIg VaRiT tRyGgArE, aNnArS vAr DiTt fEm År GaMlA, uTtJaTaDe CiTaT, kOrReKt.
JohanSten, SmutsigJudeEnligtOjaw 2020-08-09 12:29 | #15
Tipsaren kan väl rimligen ta det här klippet någon annanstans ifrån än den där propagandakanalen? Att tänka på framöver bara, tycker jag.

I övrigt så är väl detta mer av ett "poliser ska inte lämnas ensamma ute nattetid"? "Jimmie Man" måste ju vrida lite på precis allting, för verkligheten är i slutändan inte läskig nog att hetsa upp rasisterna. :D


#7 Muffinsz: Åh fan, försöker du förlöjliga det faktamässigt korrekta citatet av Betnér (utan att återge det ordentligt) IGEN? Men äsch då, den här gången ser det säkert inte alls dumt ut när du gör det, tredje eller någonting gången gillt gäller väl? ;)

#8 Cpticks: #10 Cpticks: Uppenbarligen blir du ju emotionellt störd av att hänga på alla propagandasidor och hetsa upp dig själv över överdrifter och halvsanningar, är det kanske dags för en paus?

#12 Valldabo: Vad jobbade du med nu igen, spanjoren? Och började direkt efter skolan också, right? ;)
essob, Donator 2020-08-09 14:39 | #16
#15 JohanSten: Noterade inte förrän du påpekat det att avsändaren var tveksam, men vad spelar det för roll i detta fallet?, klippet är oredigerat från SVT och kanalen har inte gett sin synpunkt någonstans, så hur kan "Jimmie Man" ha vridit på nyheten?
bumblebee, Donator 2020-08-09 15:37 | #17
Det är ju lill-erik!
fatrak, Donator 2020-08-09 18:05 | #18
låt dom få bära tjänstevapen till och från jobbet?
jägarn, Donator 2020-08-09 18:16 | #19
Klart de får ju inte göra Klanledarna aka sossarnas väljare missnöjda genom att faktiskt ta hand om problemet.
Frecka, Donator 2020-08-09 18:31 | #20
#18: Till vilket syfte då? Svenska polisen får inte använda sina vapen ens om dom får sten kastat mot sig.
Blomman, Donator 2020-08-09 18:41 | #21
#15 JohanSten: "Tipsaren kan väl rimligen ta det här klippet någon annanstans ifrån än den där propagandakanalen? Att tänka på framöver bara, tycker jag."

Är det Svt du syftar på?
JohanSten, SmutsigJudeEnligtOjaw 2020-08-09 19:28 | #22
#16 essob: Det som spelar roll i sammanhanget är att propagandakanalen får mer uppmärksamhet och stöd, där rasism och hets mot folkgrupp redan frodas i kommentarerna så det står härliga till. Själv vridningen består oftast i snubbens titlar. Själva klippet var det inget problem med i detta fall, det hade jag påpekat i sammanhanget annars.

#21 Blomman: Nej, Youtubekontot som re-postat det här klippet.
Valldabo, Donator 2020-08-09 19:36 | #23
#15 JohanSten: Just nu jobbar jag inte alls då fastigheten skulle rivas och byggas om. Ska därför börja plugga när semestern är slut och jag kommer inte leva på bidrag som dina bröder gör och jag kommer heller inte vara ute på kvällarna och leka kriminell som dina bröder gör. Du är så skadad i huvudet hahaha. Att du ens ifrågasätter min kommentar för du inte håller med den visar ännu en gång att du är vänster och ingenting annat :D Bevis nr 139 med andra ord.
JohanSten, SmutsigJudeEnligtOjaw 2020-08-09 20:22 | #24
#23 Valldabo: Du ser själv: det räcker med att jag tar upp ämnet för att du ska bli ängslig, defensiv och börja snacka skit om mig och mina bröder som inte finns som ett sätt att emotionellt hantera att du blev varse vilken hycklare du är. Igen.

Jag "ifrågasätter din kommentar" genom att peka ut ett stycke enkelt hyckleri, och det är ett bevis för att jag är vänster. På riktigt alltså, du säger såhär. Hur orkar du med dig själv? Hur självdör du inte bara av cringe och kognitiv dissonans? :D Snacka lite mer omotiverad skit så slutar du säkert se desperat och dum ut. Funkade ju inte de första femhundra gångerna vi snackat, men... skam den som ger sig!
Theodåren, Donator 2020-08-09 20:40 | #25
Sätt in militären... oh wait, den är inte mycket att komma med heller. xD xD xD
Sverige är så mesiga att vi blir snart ifråntagna vårt egna land, pinsamt.
Valldabo, Donator 2020-08-09 21:02 | #26
#24 JohanSten: Med dina bröder indikerar jag på dina vänsterpolare som eldar och mördar. Typ likt dina älskade invandrare som våldtar som du upprepade gånger inte haft en negativ åsikt om. Exempelvis kulturmordet på Wilma där en invandrare högg halsen av sitt ex och la det i en väska. Det exemplet. Kom på lite mer lögner nu som folk kan läsa och tro på, blir säkert jättebra :D
Cpticks, Donator 2020-08-09 22:33 | #27
#15 JohanSten: läser expressen, nyheteridag samt lyssnar på Sveriges radio + SVT. Vad har jag sagt för halvsanningar?
Naima, Donator 2020-08-09 23:13 | #28
Det här är ju hemskt :( Det är fel att hata poliser! Hoppas de får tillbaka kontrollen (´;ω;`)
Fishk, Donator 2020-08-09 23:55 | #29
JohanSimpsten making a fool of himself.

lul
JohanSten, SmutsigJudeEnligtOjaw 2020-08-10 17:19 | #30
#26 Valldabo: Spelar det någon roll vad du exakt "indikerar på" när det fortfarande är rena påhitt? :D Du påstår FORTFARANDE att jag är vänster, nu även att jag älskar våldtagande invandrare, att jag inte har en negativ åsikt om mordet på Wilma... Och vad kommer hända när jag nu ber dig belägga detta? Jo, du kommer bli tyst, eventuellt snacka lite mer skit, och ta ett varv till i cirkeln. Du SISTA du skulle göra är att stå för vad du säger. Fega jävel.

#27 Cpticks: Du behandlar en rasistisk propagandablogg som ett nyhetsmedium bland alla andra, och du ser inget problem med det och den påverkan det kan ha på dig? :D Vad har jag sagt att du sagt för halvsanningar? Läs vad jag skriver.

#29 Fishk tittar förbi och säger något fult ord han hört på skolgården, för han tycker om att se dum ut.
Valldabo, Donator 2020-08-10 20:41 | #31
#30 JohanSten: Det spelar stor roll :) Du står för dina vänsteråsikter och det gör dig till vänster ditt inavlade cpbarn, hur är det så svårt att förstå det? Hade du haft högeråsikter, så hade jag kallat dig för höger.
Du får belägg på det när jag har fått belägg på att jag har sagt någonting rasistiskt, någonting som faktiskt tyder på att jag skulle vara rasist, någonting som faktiskt tyder på att jag ser ner på någon pga deras hudfärg eller ras och INTE för att jag skriver att en minoritet är en majoritet i våldsbrott :)
JohanSten, SmutsigJudeEnligtOjaw 2020-08-10 22:20 | #32
#31 Valldabo: Ja, klart det spelar stor roll säger du, men du kan självklart inte förklara hur eller varför. Suck... =')

Nämen vad är det här? Hävdar du återigen att jag har en massa vänsteråsikter (som jag dessutom står för öppet?) som du inte kan ge ett enda litet jävla exempel på? Vilken sjujävla överraskning att du bara var en efterbliven liten tönt som snackar skit, den här gången också! :D "inavlade cpbarn" också, samtidigt som du gnäller om att jag kallar dig dum eller hycklare fast jag bevisat att du är båda. Själv måste du HITTA PÅ, och väljer så sjuka saker som inavlad och CP, vilken fantasi alltså... =')

Öh nej, uppenbarligen får jag ju inte alls belägg "på" det, med tanke på att jag belagt både din rasism och ditt hyckleri dussintals gånger när du bett om det, medan du ALDRIG belagt något du sagt om mig oavsett hur många gånger jag frågat (vilket jag också bevisat för dig att jag multipla gånger frågat efter att multipla gånger ha gett dig belägg du bett om).

Och som om du inte vore töntig nog så ska du börja hitta på små barnsliga "regler" som jag måste följa om jag ska ha rätt, trots att jag redan har det i sak. För du har inget att komma med. Som ungjäveln som kräver specialregler när man spelar något. Så jävla töntigt.

Så se på fan, ännu ett gång raka och klara motargument, som du tänker ignorera och låtsas att du aldrig fått medan du snackar ännu mer skit du vägrar belägga. Så förbannat cool du är, tänker folk här. ;)
Valldabo, Donator 2020-08-10 22:33 | #33
#32 JohanSten: Vill du ha exempel, kika på dina tidigare trådar du har kommenterat i om du nu vägrar att erkänna det själv eller inte ens vill inse det minsta lilla att du är vänster. Är det så fel att vara vänster?

Nämen titta hyckleriet här då. Glömde du redan bort att du kallade mig för efterbliven liten tönt efter att du skrev att jag hade kallat dig för inavlad och cp? Eller vad ger dig mer rätten till att kalla andra för en massa skällsord men du klarar inte av när folk kallar dig för liknande saker? :D
De två orden är skällsord men du är väl för ointelligent för att förstå dig på sånt också :) du måste alltså HITTA PÅ att jag är efterbliven och en tönt utan några belägg, du vet.. Belägg som du alltid kräver av alla andra som du känner dig kränkt för =D

Nej du har aldrig belagt att jag har skrivit något som tyder på att jag ser ner på någon annan hudfärg eller ras. Så sitt inte här och ljug, det är äckligt.

Varför projicerar du att det här skulle vara någon form utav regel från min sida? Det är så DU ser det på och har då redan bestämt dig att det är så, men sorry du har fel ;) IGEN. Ajajaj!
För det är ingen regel, skrev det för att lära dig att du inte kan sitta och begära belägg hit och dit samtidigt som du sitter och ljuger öppet här utan att ens själva ett enda belägg.
JohanSten, SmutsigJudeEnligtOjaw 2020-08-10 22:46 | #34
#33 Valldabo: Nämen vad säger du; kan du inte ta fram några exempel eller ens visa vilka trådar de finns i? :D Det bara är som du säger ändå på något vis? Och jag bara "vägrar erkänna" någonting som du inte kan hitta ett enda litet exempel på? ;) Fan, när man verkligen trodde att du nått botten i självförnedring...

Och se på fan: du totalt ignorerar att jag belade din efterblivenhet och töntighet väldigt väl, medan du bara drar till med fantasilös skit i ren barnslig jävla frustration. Vilken överraskning, du! :D Nästan så man kan tro att du inte alls kan argumentera, bara gnälla och desperat försöka vrida på saker trots att du aldrig lyckas lura någon annan än dig själv, hundratals gånger nu.

Jo, det har jag belagt. Och jag har bevisat för dig att jag belagt det, när du bett mig bevisa det. OCH jag har bevisat att jag bevisat det på din begäran, när du bett mig bevisa även detta. Gång på gång. Här är bara ett halvdussin exempel (och i de flesta trådar finns länkar till FLER exempel):
http://existenz.se/?p=komment&id=213767
http://existenz.se/?p=komment&id=210499
http://existenz.se/?p=komment&id=208769
http://existenz.se/?p=komment&id=190247
http://existenz.se/?p=komment&id=204814
http://existenz.se/?p=komment&id=213515

Märk väl hur tyst du brukar bli när du till slut fattat hur bortgjord du blivit. Fast du glömmer det snart och börjar snacka samma skit igen. Fan vad gött det hade varit att vara efterbliven och ha guldfiskminne i vårt samhälle, när man tänker efter. Avundas dig lite! :D Avundas inte sättet folk ser dig på, men det hade väl inte stört mig i din sits heller kan tänkas, med tanke på vilken masochism du kör på här.

Och även denna gång tänker du totalt ignorera det och låtsas som att dessa trådar aldrig hänt. Så jävla patetisk.

Och så ska du försöka projicera dina regler på mig, men du kan inte visa att de är mitt påfund utan måste försöka skriva om historien - I SAMMA TRÅD DÄR DINA KOMMENTARER STÅR SVART PÅ VITT. :D Jag fattar inte hur du orkar vara så efterbliven. Tro fan att du inte kan behålla jobbet.

Så se på fan, ännu ett gång raka och klara motargument, som du tänker ignorera och låtsas att du aldrig fått medan du snackar ännu mer skit du vägrar belägga. Så förbannat cool du är, tänker folk här. ;)

"samtidigt som du sitter och ljuger öppet här utan att ens själva ett enda belägg" hette det. Nu väntar vi spänt på ett enda litet jävla belägg från dig, en enda liten jävla gång. ;) Fy fan vad du är kass.
Valldabo, Donator 2020-08-10 23:20 | #35
#34 JohanSten:

Länk 1: Inget rasistiskt i den kommentaren då vita är mer intelligenta än vad svarta är. Faktumet kvarstår att vita är mer framgångsrik i större grad än vad svarta är.

Hade jag däremot skrivit att det inte finns lika många framgångsrika för att de ÄR JUST svarta, så hade det varit rasism.
Men påtal om rasism då när du ändå länkade denna tråden. Du reagerade aldrig på videon om att vara rasistisk? Var det bara för det var en svart man som attackerade den vita rasen?`Men du hade definitivt skrikit gallan ur dig om det var tvärtom? ;)

Länk 2: Kan man vara rasistisk gentemot andra kulturer? Nej.
Vad är det som är rasistisk för att man står för en politik som innebär att man skyddar från våldsbejakande kulturer?
Jag menar. Hade man varit noga med detta från början så hade Wilma exempelvis säkerligen levt idag. Du vet, hon som fick sitt huvud avhugget av sin pojkvän som mördade henne med misstänkt hjälp av sin pappa pga ett hedersmord FÖR sin kultur.

Länk 3: Såg ingenstans i mina kommentarer att jag tog upp någonting som skulle ens indikera på det minsta lilla "ras" i det kommentarsfältet? Läser du ens igenom det du sparat i ditt textdokument på datorn?

Länk 4: HAHAHAH, så detta ska bevisa att jag är rasist för att jag inte köper lögnerna eftersom faktan redan finns att man inte är svensk såvida man inte har svenska föräldrar eller är född här?
Upplys mig varför du tror detta skulle vara rasism.

Länk 5: Rasism för att man står för att bygga en mur som ska skynda bort väldigt många invandrare som egentligen annars hade varit inne i ett land illegalt och hållit sig borta från radarn? Inte arbeta, inte betala skatt till välfärden och istället öka kriminaliteten drastiskt mycket i ett land som USA? Kom igen Sten, du kan bättre.

Länk 6: Återigen, läser du ens igenom kommentarerna innan du sparar dem?

Så det här var alltså inga belägg alls på att jag ska tyda på att jag hatar eller ser ner på någon PGA deras ras eller hudfärg.
Du kanske kan försöka bättre om jag ger dig en till chans att kunna lägga fram ETT, bara ETT belägg på att jag ska vara rasist? Kom igen. Du får ett försök till.
Riksdaler, Donator 2020-08-11 10:31 | #36
#35 Valldabo: +1
Cpticks, Donator 2020-08-11 11:53 | #37
#30 JohanSten: det är ett inslag på rapport, vet inte om du är korkat eller agerar nyttig idiot. Det ena utesluter inte det andra i för sig.
JohanSten, SmutsigJudeEnligtOjaw 2020-08-11 21:25 | #38
#35 Valldabo: "Länk 1 är inte rasistisk, det bevisar jag med ett rasistiskt uttalande, länk 2 är inte rasistisk för man kan inte vara rasistisk mot kulturer (fast det står i samma källa jag använder om vithet att man kan det), alla övriga länkar är bara lögner för att jag säger det"... Du argumenterar exakt lika bra som väntat. =') Det har hänt tjogtals gånger och det händer igen: DU GER MIG FLER BELÄGG medan du förnekar beläggen du fått! :D Och beläggen du fått kan du inte ens argumentera emot, utan som sagt bara förnekar. Och du tror att folk går på detta (givetvis gör likasinnade lågpannor som #36 det, men tror du han kontrollerat saken liksom? :D)

"sparat textdokument", vafan snackar du om? Är det verkligen läge att fortsätta skriva fanfic och "känna" fram att jag är kommunist etc. nu, när liken i din garderob redan kommit ut för trettiofjärde gången? Du saboterar ju för dig själv något enormt, därav alla dessa "självmål" jag pekar ut. :D

Dussintals belägg, men du bestämmer att de bara inte räknas för det passar dig bäst om de inte räknas. Men du kommer ändå fortsätta hyckla och vägra belägga vad du påstår om mig (som du säger att du tänker börja belägga, och som du säger att du redan alltid belagt... sär).

#37 Cpticks: "Nyheter Idag" är en nättidning startad och driven och/eller finansierad av SD, precis som alla de andra stora "alternativa" medierna. Men om du vill hävda att du inte alls läser detta, så hur förklarar du då #8 och #10?

4/5 av din kommentar var omotiverade påhopp om mig, vilket visar hur absolut inte du vill diskutera dina snedsteg utan hellre byta ämne och skifta fokus till mig. ;)
Inlägget är borttaget 2020-08-11 21:46 | #39
Cpticks, Donator 2020-08-11 21:57 | #40
#38 JohanSten: jag är mållös av din dumhet.
Är det någon annan som läser detta?!
JohanSten, SmutsigJudeEnligtOjaw 2020-08-12 20:42 | #41
#40 Cpticks: Vet du vad? Ta och upplys mig, för jag vill faktiskt veta: vad exakt tror du att du ska få ut av att kalla mig dum trots att du är helt svarslös, utöver att du ser lite efter ut? :D
Cpticks, Donator 2020-08-12 21:14 | #42
#41 JohanSten: matar inte troll
JohanSten, SmutsigJudeEnligtOjaw 2020-08-13 19:19 | #43
#42 Cpticks: Känns det verkligen som rätt läge att troll-kortet, när det är du av oss två som beter sig mest som ett? =') Som sagt, vad tror du egentligen att du får ut av detta utöver att du ser lite efter ut?

Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera,
registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.


Copyright Existenz- All rights reserved.
Det tog 0.013416 sekunder för 6 ninjor att ha ihjäl 43 samurajer!


Donera Mera! Ghoul