Länkar Forum
Nyaste länkarna Filmer Bilder Hemsidor Flash Ljud Spel

Film   Oro för matbrist i Storbritannien Tillbaka
Kommentarer 24 kommentarer, 1907 klick.

Raderar...
MegaMongoMan, Donator 2020-12-24 03:45 | #1
Good luck with brexit on top of that.
Inlägget är borttaget 2020-12-24 04:22 | #2
whatwhat, Donator 2020-12-24 04:22 | #3
690 Miljoner människor svälter i dagsläget och det förväntas att öka med ytligare 130 miljoner i år tack vare Lockdowns.

Vi hade kunnat utöka FN's mat program med 35% och mätta 35 miljoner människor om vi inte haft någon invandring. (Riktigt och billig räkning på totala kostnader för invandringen 30 Miljarder och totala kostnader för FN's matprogram 81 Miljader)

Men Ranaki och grabbarna ville hjälpa 250 000 människor istället.
Valldabo, Donator 2020-12-24 04:37 | #4
#3 whatwhat: Det är rasistiskt att tänka på sina egna först!11!!11!!1
nijukiller, Donator 2020-12-24 07:23 | #5
#3 whatwhat: Äsh, sitt lugnt i båten. De får ju covid-19 stödpaket där alla pengarna går dit man påstår.
DrunkenSannta, Donator 2020-12-24 09:01 | #6
#3 whatwhat: +1, det är ju så vänstergossarna jobbar. Skit i den breda massan. Ge gräddfil och lyx till de som har råd att pynta människosmugglare.
Riksdaler, Donator 2020-12-24 11:21 | #7
#3 whatwhat: #4 Valldabo: #5 nijukiller: #6 DrunkenSannta: Rasister! :D

Eller hur Ranaki och JohanSten, vilka rassar dem är!
Inlägget är borttaget 2020-12-24 14:30 | #8
waf, Donator 2020-12-24 14:32 | #9
Alltid denna skrämmande sensationer från media.. England tillhör fortfarande ett ganska så jävla rikt land, de kommer klara sig.
Däremot lär ju matpriserna stiga tills iaf covid-skiten är borta.
Men vi får väl alla se, beror väl också på hur hårt EU tänkt straffa dem antar jag, kan dock inte tänka mig att de utesluter England allt för länge i handelsavtalen, även om de får en sämre deal än förut.

Men Boris har väl enbart segat med dessa avtal, för att hans parti ska få bestämma så mycket som möjligt själva, vilka avtal de tänker ta
JohanSten, SmutsigJudeEnligtOjaw 2020-12-25 17:33 | #10
#3 whatwhat: Haha, vilket skitsnack! :D Det bara försvinner pengar i ett svart hål någonstans, ingen intäktssida? Massinvandring i decennier dessutom (med både blått och rött styre)? Varför är vi fortfarande bland världens rikaste länder då? =') Dina kunskaper i ekonomi är ju ungefär lika bra som de du har i sociologi, och du hade aldrig öppnat käften om svältande människor ifall du inte trodde att du kunde använda det som ett slagträ mot invandring/invandrare. Vem fan försöker du lura? Du röstar ju rentav på ett parti som vill minska biståndet, din jävla hycklare! :'D

#4 Valldabo: #5 nijukiller: #6 DrunkenSannta: ^
Alux89, Donator 2020-12-25 23:55 | #11
#10 JohanSten: Bäääääääääääääääääääääh
Valldabo, Donator 2020-12-26 01:29 | #12
#10 JohanSten: Bäääääääääääääääääääääh
Riksdaler, Donator 2020-12-26 08:30 | #13
#10 JohanSten: Där kom han som på beställning med sin anti-SD propaganda.
JohanSten, SmutsigJudeEnligtOjaw 2020-12-27 21:51 | #14
#11 Alux89: #12 Valldabo: Ni ska bräka som ett får åt någon som hjärndött upprepar propaganda de inte ens förstår sig på, inte som en slags barnslig trots mot någon som argumenterat emot er. :D Pullhuvuden.

#13 Riksdaler: Ska jag inte komma som på beställning när du beställer mig, idjut? :D Jag vet inte vad du pratar om för "anti-SD propaganda", för det jag säger om SD är sant. Och då menar jag inte som Ojaw att "allt jag säger om judar och världsregeringen är sant", utan att det är väl belagt och mycket uppmärksammat redan. Varför ska du så tvunget få dig själv att se ut som ett spån, när du inte alls måste..?
Riksdaler, Donator 2020-12-28 13:57 | #15
#14 JohanSten: Hahahahahha som på beställning, samma gamla text, enda skillnaden är att det är Måndag och inte Tisdag.

Ännu en gång försöker denna människa som även kallas för RasseJohan dölja sin extrema rasism.

Ska du inte prata lite om hudfärger idag RasseJohan?
Valldabo, Donator 2020-12-28 18:00 | #16
#15 Riksdaler: Han har faktiskt inte gått på min hudfärg än, vilket förvånar mig litegrann. Han har alltid annars varit så jävla on på att hacka på min vita hy.
JohanSten, SmutsigJudeEnligtOjaw 2020-12-29 19:20 | #17
#15 Riksdaler: Det märksju när du blir ställd och bara måste försöka trolla för att komma ur situationen. Varför ska du ens försöka? Du ser ju mindre dum ut om du bara håller käft.


#16 Valldabo: Jag har väl aldrig hackat på din hudfärg? Bara observerat att du inte är vit (vilket det hade varit helt okej om du var, jag lovar) fast du önskar innerligt att du var det av någon anledning. Det är bara din bristande intelligens jag hackar på i det resonemanget (med flera). :D

Btw, snubben får ibland ryck och spammar att jag är nazist, arbetslös och andra superroliga saker, och du bara svalde det. Fler exempel på högen. =')
Riksdaler, Donator 2020-12-29 21:11 | #18
#17 JohanSten: Det märks hur mycket allmänheten hatar dig och hur du inte riktigt vet vad du ska säga när du blir ställd i ett hörn lilla gubben, alla bara skrattar åt dig din IQ befriade idiot.
Du kanske skulle försöka ta o växa upp nån gång din jävla rasistjävel?
Valldabo, Donator 2020-12-30 09:26 | #19
#17 JohanSten: Du har hackat på min vita hy flertalet gånger.
JohanSten, SmutsigJudeEnligtOjaw 2020-12-30 22:44 | #20
#18 Riksdaler: Det märks ju när du blir ställd och bara måste försöka trolla för att komma ur situationen. Varför ska du ens försöka? Du ser ju mindre dum ut om du bara håller käft.

#19 Valldabo: Vi får väl helt enkelt bara lita på ditt ord då, precis som med allt annat du fått för dig har hänt som inte går att hitta någonstans. =) Ska vi ta och lägga detta på högen för exempel på ditt hyckleri då du vägrar belägga dina påståenden men kräver det av andra? Suck...
Inlägget är borttaget 2020-12-31 00:19 | #21
JohanSten, SmutsigJudeEnligtOjaw 2020-12-31 15:58 | #22
#25 Riksdaler: Damn, se till att Roger inte får se hur du uppför dig, annars skickar han ut dig ur klassrummet.
Riksdaler, Donator 2020-12-31 19:28 | #23
#22 JohanSten: Han vet att jag alltid uppför mig förutom när ditt namn dyker upp med din vänsterextremism och radikala åsikter! :)
Men om du vill kan jag skriva hur mycket jag hatar dig, eller iallafall dina åsikter privat.

Har haft vänner med dina sjuka åsikter innan jag lyckades övertala dem att bli normala i huvudet, men du är en hård nöt att knäcka.

Skulle du bara börja rösta på Sverigedemokraterna som är humana och invandrar vänliga till skillnad från sossenazistdemokraterna skulle säkert du och jag kunna bli bästa vänner.
JohanSten, SmutsigJudeEnligtOjaw 2021-01-02 22:56 | #24
#23 Riksdaler: Var jag inte nazist nyss? Inte för att det spelar någon roll, då du snackar grundlös skit ("trollar") eftersom du blivit butthurt av att ha sagts emot i sak i båda fallen, men ändå. =') Det går liksom till slut så långt att du glömmer att du själv hittat på att jag har dessa "åsikter", vilket är varför du får så svårt att benämna dem. Du är inte det minsta unik.

Vad jag vill säga är helt enkelt att du är så jävla kass på att trolla, att jag inte fattar varför du liksom försöker stoltsera med det. Hela poängen med att trolla är ju att man ska LÅTSAS vara dum.

Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera,
registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.


Copyright Existenz- All rights reserved.
Det tog 0.008945 sekunder för 5 ninjor att ha ihjäl 25 samurajer!


Donera Mera! Ghoul