Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
Riksdaler, Donator
Det enda jag kan tänka mig är en asteroid eller en pandemi med ett sjukt smittsamt virus som adapterar till alla klimat och 100% dödligt.
Thedevil, Donator
Till Firewaia 14.17 i videon, Nej den är inte ¨konstrurerad¨, menar du att det inte finns kapacitet för cvd-19? Det är en multianimalisk sjukdom, Det händer INTE i naturen, isåfall säger jag nämn ett till exempel. Efter allt tjafs om att USA fick kina att erkänna det fanns minst 3 strängar av covid i wuhans labratorie? samt ¨alla¨ (de flesta) arkiv förstörda. Vad jag har räknat på så enligt kinas fakta för att rentvå sig så är det närmsta viruset i deras labb 75.8 % match med den strängen som vi idag kallar covid. Jag har lite rolig data på min telefon från både vänner inom branchen, vet inte hur man delar mm, men det visar hur många stängar viruset har muterat sedan starten, sammanlagt 3008 olika strängar, mest går under huvudsträngen men många avvikare vilket kommer leda till vaccinen är verkningslösa. Det ligger en väldigt ytlig fisk begraven, kalla mig för hatt men pratat med många vänner som är både doktorer (inom medicin) och professorer (micro och (virologi) som är mina gamla lärare). När jag har hört min tants släktingar och mammas historier så börjar man rynka pannan mer, jag går inte på det.
Coachzi, Donator
Kan rekommendera kanalen i övrigt.
Riksdaler, Donator
#2 Thedevil: Har du någon artikel i din söta lilla telefon om hur vaccin fungerar som inte har med en youtube konspirationsvideo utan från forskare och vetenskapsmän som lägger ned hela sina liv på att hjälpa människan mot sjukdomar eller är det enbart dem där konstiga youtube kanalerna med 100 subscribers?
hälliz, Donator
#2 Thedevil: Med tanke på hur illa du skriver och till råga på det inte kan presentera några vetenskapliga fakta, så måste du väl förstå att du framstår som rätt väck? Varför ska ett fåtal personer som du skräna och motverka statistik och underlag hela jävla tiden...? Precis som #4 Riksdaler säger, ta fram något med någon som helst trovärdighet om du ska klåpa runt med blåsta teorier.
Inlägget är borttaget
Thedevil, Donator
Gjorde en Spyzed, glömde med din fråga om vaccin. #4 Riksdaler: #5 hälliz: hittade faktiskt en liknande på nätet, kan inte göra tryckbar länk men förklarar gärna. Det handlar om förgreningen av viruset och dess mutationer och i vilka zoner den muterat/sadlat om, mutationen kan ske exempelvis att crossar mellan djurarter. https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-03-24/how-did-covid-19-spread-viral-genetics-leave-trail-of-clues , Står lite i denna artikeln också, https://psomagen.com/the-viral-evolution-of-covid-19/ , Citat - DEBUNKING THE POPULAR CORONAVIRUS MYTH
Considering the devastating impact COVID-19 has had on the world so quickly, it’s tempting to believe the myth that this virus was intentionally manufactured in a lab. A research team at the Scripps Research Institute has proved otherwise; their genetic analysis of the Novel Coronavirus origins and comparison to available genome sequence data for other known strains of coronavirus proved that this new strain originated through natural processes and has a 96.2% similarity to a bat SARS-related coronavirus. -- Det jag blir skeptisk till är följande, i området där virussmittan sprids så finns det lab som har just coronavirus som en form av specialitet, att någon varit så jävla dålig och ätit en underlagad fladdermus verkar otroligt tanten tycker likaså som kommer ifrån grannprovinsen Canton. Sedan är det känt att kina är ganska duktiga på att släppa ut virus som du ser själv i videon. Här är en länk som beskriver exakt det jag talar om att vaccin typ blir verkningslöst befarar forskare runt om i världen, https://www.statnews.com/2021/01/07/coronavirus-mutation-vaccine-strength/
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|