Länkar Forum
Nyaste länkarna Filmer Bilder Hemsidor Flash Ljud Spel

Film   Flera elever ihjälskjutna under skolskjutning i Knoxville Tillbaka
Kommentarer 72 kommentarer, 8101 klick.

Raderar...
Olicat, Donator 2021-04-13 00:23 | #1
Saknar de som säger "We must ban semi fully automatic guns"
kaptenmorgan, Donator 2021-04-13 00:24 | #2
Varför får man bara se inzoomade bilder på blinkande utryckningsfordon på de flesta nyhetsinslagen nu för tiden, hade ju lika gärna kunnat lyssna på radio och fått samma info levererad.
Taffligt utnyttjande av det rörliga mediet!
Inlägget är borttaget 2021-04-13 00:26 | #3
tim1995, Donator 2021-04-13 00:28 | #4
#2 kaptenmorgan: Det enda jag bryr mig om är signalement på förövaren så jag kan välja om jag ska ignorera brottet eller lägga det på bevishögen till senare så jag har lite ammunition till mina internetargument.
kaptenmorgan, Donator 2021-04-13 00:50 | #5
#4 tim1995: Att inte alla har börjat ignorera samtliga brott av grövre slaget än förvånar mig lite.
Dag ut, dag in, brott hit, brott dit... det kan inte bara vara Jag som blivit avtrubbad av det hela.
Har läst för många argument, här och på andra plattformar och det ser likadant ut varje gång.
Jag pallar inte bry mig längre vilken färg eller längd förövare / brottsutsatt besitter.
En rövhatt är alltid en rövhatt och det är synd om alla som behöver lida på ett eller annat sätt på grund av alla dessa rövhattar.
Min kritik mot det lata arbete som journalisterna presterat fortgår.
Inlägget är borttaget 2021-04-13 02:47 | #6
Ojaw, Donator 2021-04-13 02:51 | #7
Fler än jag jag som får upp jackass-vinjetten i huvudet av att läsa rubriken?

"-hi I'm Johnny Knoxville, welcome to jackass!" bam bam bam.

Skämt åsido, utan att ens ha klickat på länken så är det säkert en hoax i vanlig ordning, med syfte att driva opinion för att ta ifrån befolkningen deras vapen så att bolshevikerna får fritt spelrum att utföra sina folkmord på den vita delen av befolkningen.

#2 kaptenmorgan: de-sensitering/normalisering. Yuri Bezmenov beskriver denna late stage-fas i det kommunistiska övertagandet i sina videos.
Fullbordad, Donator 2021-04-13 03:38 | #8
#4 tim1995: +1, det viktigaste är att veta hudfärg, religion och kultur på GM. Ingenting annat.

#7 Ojaw: Vem aka jag kontakta för att få min lön för att säga emot dig?
Ojaw, Donator 2021-04-13 04:16 | #9
#8 Fullbordad: det är precis det här jag menar; ingen vettig människa säger emot mig utan att få betalt för det, för jag har ju rätt i de saker jag skriver.
Fullbordad, Donator 2021-04-13 07:08 | #10
#9 Ojaw: Så vem ska jag kontakta? Putin, Jin Ping, Biden, CIA, Merkel eller bara närmsta Synagoga?
kaptenmorgan, Donator 2021-04-13 09:05 | #11
#10 Fullbordad: Ring Stefan, så kopplar han dig till korrekt instans.
Använd kodord: "Bull-fika"
Shawaam, Donator 2021-04-13 09:59 | #12
#11 kaptenmorgan: Använd kodord "kamelcenter" för att nå the secret level.
raggarsvin90, Donator 2021-04-13 11:01 | #13
Jag väntar bara på att Spyzed och Ojaw snart säger "Okej, Raggarsvin90, vi blåste dig"
FireWaia, Donator 2021-04-13 11:02 | #14
#7 Ojaw: Du sitter och förkastar människors mord ”utan att ens ha läst länken” och undrar varför du kommer bli blodig i närheten av mig, hur korkad kan en person bli utan att få hjälp att knyta skorna?
waf, Donator 2021-04-13 11:09 | #15
#7 Ojaw: tss "utan att ens ha klickat på länken så är det säkert en hoax i vanlig ordning"

Du satt igår och hovera hur du är bättre än människor som avfärdar länkar utan att ha klickat och läst dem först.
Hyckleri much? Hoppa av din höga häst först och främst..
raggarsvin90, Donator 2021-04-13 11:35 | #16
#7 Ojaw: https://youtu.be/XYBhp1bThBI

Folk i kommentarerna börjar vakna med örat till och med.

Dom tror att de gjorde snabbfix på öronen, när de sög ut hjärnan på honom
Ojaw, Donator 2021-04-13 13:54 | #17
#10 Fullbordad: kaptenmorgan och Shawaam har koll på detta. Processen snabbas också upp betydligt om du skickar några flaskor Marinella till Stefan. Då hamnar du I gräddfilen.

#13 raggarsvin90: du, liksom alla oss andra, har blivit blåst av eliten hela livet. Men nu är det slut med det! när man vaknat, somnar man inte om så lätt. Välkommen till ett sömnlöst liv :)

#14 FireWaia: #15 waf: två shills med lite olika metoder.

#16 raggarsvin90: hehe ja kanske är det bakom örsnibben de kopplar in sig när de gör överföringen!
FireWaia, Donator 2021-04-13 14:29 | #18
#17 Ojaw: Vad enkelt det är att vara konspirationshora eller frireligiös präst, det är bara att skylla på satan eller inbillade skuggfiender och gå vidare. Du blir urkalkad för att vara en vrålande hycklare när du varit på mig om att jag inte orkat läsa en 189 sidor lång avhandling om varför en av Beatles är en klon, men du klarar inte själv av en minut, verkligen en minut här för att avskriva massmord som del i din fantasiplan.
Ojaw, Donator 2021-04-13 18:18 | #19
#18 FireWaia: fast nu handlar det för min del inte om att skylla på någon, utan det handlar om att research, inhämta och sammanställa information, se orsakssamband, sätta saker i ett större perspektiv, och dra slutsatser av detta. Det står helt klart att detta inte är för alla. Det kräver ett öppet sinne. En del klarar av detta, och andra googlar hellre upp debunkingsidor. To each his own.
FireWaia, Donator 2021-04-13 18:33 | #20
#19 Ojaw: Och när man måste sätta ihop alla punkter och inte bara Skimma mellan de, utan faktiskt bevisa samband och uppbackning för sina argument, då blir det jävligt lösryckt. Så illa att det du länkar och ber folk läsa på om, det har du inte läst själv ens.
Ojaw, Donator 2021-04-13 18:45 | #21
#20 FireWaia: den information jag tillgodogjort mig är inte hemlig på något vis, utan är öppen för alla. Jag har dock inte upprättat och underhållit något länkbibliotek, då jag mestadels gör detta för min egen skull, för att få bättre förståelse för världen och allt däri. Jag har dock en drift att vilja hjälpa andra att också nå en omvärldsförståelse, men det kräver att dessa andra gör en del av jobbet själva. Jag pekar gärna i någorlunda rätt riktning, men jag sondmatar inte information från etablissemangspart, av uppenbara skäl.
FireWaia, Donator 2021-04-13 19:18 | #22
#21 Ojaw: Vilken filantrop och välgörare för samhället och folket du är! Jag som bara trodde du satt och fantiserade ihop med andra 4chan-incels om hur juden styr världen och äter småbarn.

Fin omskrivning av "Jag kan inte backa upp vad jag säger då det ligger i konspirationsteorin's natur."
Mimikry, Donator 2021-04-13 20:17 | #23
Ok, flera saker som är otydliga här.
Kan börja med att detta inte är en "School Shooting" i vanlig mening utan det är en elev som gått beväpnad till skolan och konfronterats av polis efter att det slagits larm. En polis vart skadad då eleven öppnade eld mot dem. Eleven sköts ihjäl av polisen som försvarade sig.
De "flera elever döda" de refererar till är elever som skjutits i gängrelaterade konflikter tidigare i år och har inte skjutits vid detta tillfälle eller på skolans område.

Läs mer på deras lokala nyheter i Knoxville TN: https://www.wvlt.tv/2021/04/12/heavy-police-presence-at-austin-east-high-school/

TL;DR - Området har haft problem med gängkonflikter under en längre tid och en gissningsvis gängansluten elev vart skjuten när han öppnade eld mot polis på skolan efter att han blivit påkommen med att bära vapen på skolområdet.
FireWaia, Donator 2021-04-13 21:03 | #24
#23 Mimikry: Bra sammanställning av vad som hänt, tackar så mycket...
habelo, Donator 2021-04-13 22:10 | #25
fan alla skjutningar tar fart som fan nu när Trump inte är president, eller har jag fel`?
Inlägget är borttaget 2021-04-13 22:15 | #26
mumuhammed, Donator 2021-04-13 22:25 | #27
I'm Johnny Knoxville, and this is jackass
FireWaia, Donator 2021-04-13 22:36 | #28
#25 habelo: "the deadliest mass shooting in modern U.S. history took place during the Trump era. In October 2017, a gunman shot and killed nearly 60 people at a music festival in Las Vegas. While not an exhaustive list of every mass shooting that took place during the Trump administration, here are some of the deadliest incidents while Trump was in office:

In November 2017, 26 people were killed at a church in Sutherland Springs, Texas.
In February 2018, 17 people were killed at a high school in Parkland, Florida.
In May 2018, 10 people were killed at a high school in Santa Fe, Texas.
In October 2018, 11 people were killed at a synagogue in Pittsburgh, Pennsylvania.
In November 2018, 12 people were killed at a restaurant in Thousand Oaks, California.
In May 2019, 12 people were shot and killed at an office building in Virginia Beach, Virginia.
In August 2019, 22 people were killed at a Walmart in El Paso, Texas. "

Det är nog rätt lika för alla presidenter under modern tid sett till antal vapen och invånare. Kan inte se nåt symptomatiskt med styret.
Ojaw, Donator 2021-04-13 22:42 | #29
#28 FireWaia: Vegas-skjutningen var väldigt suspekt. Flera skyttar, och så vidare. Jag minns jag såg video där detta var tydligt, samt många vittnesmål om detsamma.

Även om denna länk kanske inte var det, så är de flesta mass- och skolskjutningar deep-state shenanigans, för att bilda opinion för att ta vapnen från befolkningen.
FireWaia, Donator 2021-04-13 22:47 | #30
#29 Ojaw: Nu är du sådär extra-vidrig igen när du går så långt att du säger att du är beredd att kliva över döda människors vanära för din sak. Så säker på din sak tror jag inte att du på riktigt är beredd att säga att du är? Jag hoppas verkligen ingen är så vidrig.
Inlägget är borttaget 2021-04-13 23:22 | #31
Ojaw, Donator 2021-04-13 23:57 | #32
#30 FireWaia: Sandy Hook 2012 var definitivt en hoax.

https://www.bitchute.com/video/RJt2hpN1Q19l/

Eftersom att ingen dog under denna deepstate hoax, så finns ingen som kan vanäras.

Jag har följt medborgarundersökningar av många av dessa händelser. Sandy Hook - skolan ligger i ett område som blev uppköpt av deepstate strax innan hoaxen. Alla hus i området bytte ägare strax innan.


I Las Vegas var det flera skyttar. Folk dog på riktigt där. Detta ledde till att det lagstadgade att det skulle finnas kroppsscanners, om jag minns rätt. En extremt lukrativ lagstadgning för scannertillverkarna.

Tillägg:
Jag hade helt missat att man tydligen till och med gripit flera skyttar utöver syndabocken Paddock.

https://newspunch.com/police-charges-multiple-shooters-las-vegas/
Spyzed, Foliehatt 2021-04-14 00:24 | #33
#25 habelo: Jävla märkligt sammanträffande va?
raggarsvin90, Donator 2021-04-14 00:46 | #34


Vafan?



Vad i helvete??
Inlägget är borttaget 2021-04-14 01:06 | #35
Inlägget är borttaget 2021-04-14 01:09 | #36
Ojaw, Donator 2021-04-14 01:53 | #37
Lite predictive programming innan Sandy Hook:



#34 raggarsvin90: "crisis actors", och de är fräcka nog att använda samma skådisar till flera event.

Robbie Parker i blått på din bild, och i videon I #32 är crisis actor, och I klippet ser man hur han äntrar bild skrattandes, ovetande att han redan blir filmad. Sedan tar han några andetag för att gå in i rollen, vilken han sedan spelar väldigt dåligt. Undrar om han inte ser lite påtänd ut också.

Sök efter "crisis actor" på bitchute eller kanske trovo. På Youtube finns nog inte något sådant material längre.
FireWaia, Donator 2021-04-14 06:51 | #38
”Jag vet, jag fortsätter vara en hora över FLER orelaterade händelser!”
Inlägget är borttaget 2021-04-14 08:42 | #39
raggarsvin90, Donator 2021-04-14 14:19 | #40
#37 Ojaw: Ja, jag såg det. Helt otroligt. Känns som att man är i en drömvärld



Stackars tjejen. Måste vara helt förstörd
Inlägget är borttaget 2021-04-14 14:45 | #41
Inlägget är borttaget 2021-04-14 16:33 | #42
Inlägget är borttaget 2021-04-14 16:38 | #43
Ojaw, Donator 2021-04-14 16:45 | #44
#40 raggarsvin90: javisst, stackars tjej XD
Man får hoppas att hennes förmodligen höga(i och med arbetsgivaren) lön tröstar lite.

Något av en mardrömsvärld har dessa människor skapat åt oss, ja.

#41 FireWaia: jag tror knappast hon låter dig DNA-svabba henne för att du ska kunna få de bevis du behöver för att inse att en person som ser identisk ut, och spelar samma roll i denna turnerande teater, faktiskt är samma person.
FireWaia, Donator 2021-04-14 16:47 | #45
#40 raggarsvin90: Kvinnan till höger i bild är Amanda Madek.

https://www.dailymail.co.uk/news/article-2179456/Aurora-shooting-Woman-clutches-picture-beloved-sibling-shot-dead-massacre.html

I mitten är Carlee Soto


https://www.dailymail.co.uk/news/article-2249984/Sandy-Hook-teacher-Victoria-Sotos-sister-talks-gut-wrenching-picture-crying.html

Till vänster är Emma McDonald.

https://www.theatlantic.com/photo/2013/04/memorials-and-tributes-for-boston/100497/#img11

Du är i en drömvärld, men den är skapad av horor som Spyzed och den är ren lögn. De bryr sig inte ens om att en tattare som jag kan ta reda på vilka dessa kvinnor är på 5 minuter. De vet att fittor som du inte kommer källkolla det.
Ojaw, Donator 2021-04-14 16:54 | #46
#45 FireWaia: oj vilket fint debunkingförsök.

Debunka Robbie Parker samt hans döda och återuppstådda dotter nu.
Inlägget är borttaget 2021-04-14 16:56 | #47
FireWaia, Donator 2021-04-14 16:59 | #48
#46 Ojaw: Du försöker ännu en gång släppa ämnet som en het potatis och direkt dra upp nåt annat när jag på riktigt BEVISAT det felaktigt med länkar till korrekta identiteter? Är du helt jävla slut i hela huvudet? Hur är det ens möjligt att hjärntvätta sig själv till sådan här idiotisk nivå?

DIN TUR FITTNYLLE! Du påstår att det är samma kvinna på alla bilder. BEVISA DET. MOTBEVISA MIG.

Sen kan vi prata vidare.


EDIT: Det räckte med 1 minuts googlande.
https://thepublicsradio.org/article/newtown-parents-score-a-win-in-growing-fight-against-hoaxers
Räcker det med att han vunnit i rätten mot horungar som dig?
Inlägget är borttaget 2021-04-14 17:00 | #49
raggarsvin90, Donator 2021-04-14 17:09 | #50
#45 FireWaia: Jättebra. Jag gillar inte heller när folk har fel och vill veta sanningen. Men det där är ett fel. Det finns så mycket skumt med Sandy hook

Sloppy sniper tex

[img] https://pbs.twimg.com/media/CW11KJQUkAA5x_G.jpg[/img]

[img] https://pbs.twimg.com/media/CW11KEHUwAA6P-J.jpg[/img]

Han är tydligen skådespelare, pappa till dödsoffer i Sandy Hook, klantig FBI agent (dubbla roller med andra ord). Frun har tidigare medverkat i barnprogram.
Inlägget är borttaget 2021-04-14 17:10 | #51
FireWaia, Donator 2021-04-14 17:13 | #52
#50 raggarsvin90: Konspirationshoran som skrev boken har dragit tillbaka den, bett honom om ursäkt och sagt publikt att han haft fel SAMT förlorat rättegången om det hela. Men ditt bevis är två random bilder med texten ”är detta samma person?”
Varenda gång du öppnar käften ger du fler personer anledning att hata dig
Ojaw, Donator 2021-04-14 17:18 | #53
#48 FireWaia: nej, det räcker inte att han beställt ett domslut av sina kompisar i domstolen. Självklart måste han göra så, för att statuera exempel.
FireWaia, Donator 2021-04-14 17:24 | #54
#53 Ojaw: Och mannen som skrev boken som drog den, själv, efter att han publikt sagt att han är övertygad om att han haft fel? Du vet förmodligen bättre än honom? Du förstår hur vidrig du är om du har fel va?
Inlägget är borttaget 2021-04-14 17:44 | #55
Ojaw, Donator 2021-04-14 17:46 | #56
#54 FireWaia: detta är världens genom tiderna största kriminella organisation vi pratar om här. De använder samma metoder som dig: De hotar sin vilja igenom. Kanske har författarens husdjur börjat dö, familjemedlemmar blivit hotade/dödade, och så vidare. Jag hoppas att du inser att domstolar kan vara korrumperade, och att en dom inte behöver vara sanningen.
Inlägget är borttaget 2021-04-14 18:18 | #57
raggarsvin90, Donator 2021-04-14 19:00 | #58
Ingen riktig FBI håller maskingeväret i magasinet riktat bakåt... En självklarhet är ju att det är extrem stor korruption, om det här har hänt. Se bilderna på flickorna i inlägg 34.samma kläder har hon ju till och med...


https://www.uncensored.tube/2018/08/sandy-hook-hoax-whole-city-got-free-houses/

Enligt den här videon visar personen att typ alla hus i HELA JÄVLA STAN blev avbetalda 25 december 2009 (fin julklapp) . Stämmer det så är det stora makter och givetvis är domstolar på deras sida...
FireWaia, Donator 2021-04-14 21:31 | #59
#58 raggarsvin90: Får klara bevis mot vad du säger, släpper det och hittar nya lögner att avslöja.

Ska vi slå vad om en femtilapp att hela historien med avbetalda hus är rent skitsnack av en hora som du själv. Kan jag bevisa det så bjuder du på burgare, annars om du kan så gör jag?
raggarsvin90, Donator 2021-04-14 22:41 | #60
#59 FireWaia:
1. Jag behöver ingen burgare, så nä.
2. Även om det är sant så hittar de alltid debunks att sopa rent med, så det kan du säkert finna. prova du
FireWaia, Donator 2021-04-14 23:01 | #61
#60 raggarsvin90: Älskar att en kvinna i 60-års ålder som tror på tarotkort, healing med stenar och kolloidalt silver låter EXAKT likadant som dig.
"Det spelar ingen roll att du har bevis, det är bara påhitt ändå, jag kommer tro vad jag tror ändå."

Faktaförnekare kallas det.
Inlägget är borttaget 2021-04-15 00:18 | #62
raggarsvin90, Donator 2021-04-15 00:26 | #63
#61 FireWaia: Det enda jag ville slå vad om är att det var valfusk i valet 2020. När vi får reda på det vet jag inte, så jag hade antagligen förlorat, även om jag kommer ha rätt i slutändan.

Med de här andra konspirationsteorierna är det väl klart att vissa saker kan vara bluff, lika som att nyheterna är bluff.

Jag sätter ingen stolthet i att ha rätt varena gång. Jag vill bara veta sanningen, så är jag nöjd.

Jag tror du har mycket nöje av existenz på långtråkiga stunder på jobbet som hemma. Men medan du försöker debunka de lågt hängande frukterna tränger verkligheten på dig. För varje dum bortförklaring du ger, dubbleras frågorna, likt en hydra. Förstår dig att du får panikanfall emellanåt.
FireWaia, Donator 2021-04-15 00:31 | #64
#63 raggarsvin90: Och så trillar du in i din naiva och fakeade personlighet i "Jag vet inte, det kanske är rätt, jag vill bara veta sanningen" och i nästa tråd är det "Det är så uppenbart att Biden är en klon och alla som inte ser det är får"... Och snälla, din psykoanalys av mig är lika patetisk som ojaws, svider det så att bli motbevisad att du måste förolämpa mig på det pinsamma sättet är det lika bra att du inte säger något alls.
Ojaw, Donator 2021-04-15 00:46 | #65
#64 FireWaia: "-jag är inte pinsam med mina ad hominem i varje inlägg, men ni är pinsamma när ni avslöjar mig för att vara ZOG-lojalist och grindvakt, samt när ni inte är bergsäkra på allting hela tiden, som man blir om man bara lyssnar och litar på eliten, istället för att tänka själv. "

-FireWaia
FireWaia, Donator 2021-04-15 00:49 | #66
#65 Ojaw: Du kan ju felcitera mig efter ditt eget huvud hur mycket du vill, det gör inte att bevisen mot vad du säger inte står för sig själva. I denna tråden till och med. Men du gav upp att motbevisa mig förstår jag?
Ojaw, Donator 2021-04-15 01:10 | #67
#66 FireWaia: jag håller med dig där, att bevisen mot vad jag säger står inte för sig själva.

Det är inte meningsfullt för mig att diskutera med dig, helt enkelt.
Det kommer alltid finnas debunkingsidor som du kan hänvisa till som sanning, men det betyder inte att de är sanningen.

waf, Donator 2021-04-15 03:08 | #68
#67 Ojaw: Snarare du som alltid länkar debunks emot allmänt accepterad fakta.
Din värld är verkligen upp och ner i mycket just nu... hoppas du återhämtar dig mannen, peace.
FireWaia, Donator 2021-04-15 08:11 | #69
#67 Ojaw: ”det gör inte att bevisen inte står” dubbel negativ blir en positiv. Men förväntar mig inte att du skall kunna läsa.

Det är ditt jobb att slå hål på det jag säger om det jag säger inte stämmer. Det är iofs ditt jobb att backa upp vad du säger från början så jag slipper bajsa dig i munnen hela tiden, men du lever i en fantasi och vägrar acceptera någon annan bild än den du har uppbyggd. Du ser ju själv hur du reagerar på att få bevis mot dig här. Du kan inte ens bemöta det, ”det är lögner nu tänker jag inte prata med dig mer wäääääääää”

Men jag väntar på motbevis här som utlovat och jag väntar på mer svar i tråden om en ny naturkraft
Inlägget är borttaget 2021-04-15 22:42 | #70
Ojaw, Donator 2021-04-15 22:46 | #71
#68 waf: vi har tydligen olika syn på vad som ska anses vara fakta och vad som tydligt är propaganda och illusioner. Men tack för din omtanke.

#69 FireWaia: du lever i en fantasi som MSM och etablissemanget byggt åt dig. Så länge du väljer att tro på allt de tutar i dig, och vägrar överväga de bevis som går emot massmedias narrativ tror jag inte att vi kommer så mycket längre.
FireWaia, Donator 2021-04-16 12:04 | #72
#71 Ojaw: Hahaha! Sämsta jävla försöker till en cop out hittills! Vart ser du media ”narrativ”? Jag länkar deras riktiga, fulla namn och identitet men du ignorerar det och påstår att det är ”massmedias narrativ” som en jävla full papegoja på axeln till Trump. ”Fake news!” Fast det här handlar om folks identiteter och hur otroligt lätt det är att kolla upp det. Men du gör inte det, du blir skedmatad med en lös historia utan någon som helst verklighetskoppling och sen har du mage att kalla mig godtrogen när jag presenterar bevis du uppenbarligen inte ens klarar av att bemöta?

Fullständigt patetiskt. Hur du inte skäms till tystnad är fan otroligt

Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera,
registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.


Copyright Existenz- All rights reserved.
Det tog 0.020688 sekunder för 7 ninjor att ha ihjäl 71 samurajer!


Donera Mera! Ghoul