Länkar Forum
Nyaste länkarna Filmer Bilder Hemsidor Flash Ljud Spel

Film   Crypto: Lär dig tyda kurvor! Tillbaka
Kommentarer 7 kommentarer, 2277 klick.

Raderar...
Fishk, Donator 2021-05-12 00:33 | #1
Mer krypto till folket!
BOBemil, Donator 2021-05-12 05:35 | #2
Efter 2 år av att ha läst mycket om kryptovalutor så kan jag fortfarande inte alls förstå charmen med krypto, förrutom att valar (dom som sitter på mest) tjänar enorma summor och att krimminella kan överföra anonymt. Är det inte bara en naiv genväg till rikedom som inte fungerar för de flesta? Eller är det seriöst många småinvesterare som faktiskt tjänar mycket på detta?
brutefish, Donator 2021-05-12 08:07 | #3
#2 BOBemil: vinner någon måste någon annan förlora. har sagt det flera gånger. "alla" säger att det är framtiden, fortfarande använder typ ingen det som betalmedel, alla spekulerar och hamstrar skiten och varje dag så dyker det upp ett nytt mynt.

se bara på en sådan sak som dogecoin, ALLA vet att myntet är totalt värdelöst ändå så köper folk det, så pass att det är 4:e största myntet. samt att värderingen bara ökar och ökar, vem som helst som har bara en uns kunskap inom ekonomi vet att skenande värdering alltid slutat åt helvete, inget träd växer till himlen.

jag har själv spekulerat i det och tjänat pengar, men jag är inte dugg övertygad som förträffligheten.

samt att stater fortfarande inte börjat reglera det hela. när dom börjar göra detta så kommer det inte alls bli lika roligt längre.
empares, Donator 2021-05-12 09:07 | #4
Cryptovaluta i sig är kanske inget banbrytande längre men blockchain-tekniken är här för att stanna, företag med nya innovativa lösningar på problem kommer fortfarande att växa. Det fina med blockchain är att den är tokeniserad och att man kan investera i tekniknen. Det är smarta aktier, utan en tredje part.
Inlägget är borttaget 2021-05-12 16:59 | #5
Tuggben, Surgubbe 2021-05-12 18:27 | #6
Fan vad cryptoskt :P
MiracleDrug, Donator 2021-05-13 05:37 | #7
Kolla in HEX då.. Det är en fungerande produkt som är skapad av Richard Heart. Minar med hjälp av tid istället för elektricitet och är helt decentraliserad på ETH Blockchain.

Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera,
registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.


Copyright Existenz- All rights reserved.
Det tog 0.006389 sekunder för 5 ninjor att ha ihjäl 8 samurajer!


Donera Mera! Ghoul