Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
emilovski, Donator
Fortfarande plus som fan för att jag köper lågt och säljer högt ;)
Roger, Admin, EgenTitel100kr
#1 emilovski: Samma här! Går uppåt nu iaf! :D
FireWaia, Donator
Som någon sa, det är bara gambling då ingen köper eller säljer för att de faktiskt tror på det de handlar med.
RobWobwob, Donator
Eftersom det inte är spekulativt för fem öre är det precis som att spela enarmad bandit.. Men grats till er som tjänat på det. Har inte rört min stash på 3-4 år. Ska bli intressant att försöka bli av med skiten sen..
waf, Donator
#4 RobWobwob: Hur menar du att det inte är spekulativt? (jag kan lite som sånt här)
BOBemil, Donator
Man hör bara dom som vinner. Inte dom som förlorar.
Sanctuary, Finansfjant
#3 FireWaia: Just så. Att man dumpr det för fiatvaluta säger väl ändå allt om hur bra det fungerar som ”valuta”.
#4 RobWobwob: Det är väl definitionen av spekulativt?
HampusS1, Donator
#7 BOBemil: Ja det är väl så det brukar vara? Eller har du läst en artikel om någon som vunnit 0 kr på Eurojackpot? Eller en artikel om någon som startat ett företag som inte blev en framgångssaga? Eller kanske den där killen som inte blev en framgångsrik fotbollsspelare?
eMwolB, Donator
Som allt annat, satsa aldrig mer än du har råd att förlora
eMwolB, Donator
Eller hur =) För dom som inte är fegisar så kan jag rekommendera att investera massor i derivat eller investera med 50X leverage
LOLUser, Donator
Säger bara en sak.. Shiba Inu !! Har 230 miljoner coins atm och fortsätter köpa dips. Längtar tills den når 0.02
Tuggben, Surgubbe
Lägg ner för fan, det här kommer bli förbjudet, ohandlingsbart.
RobWobwob, Donator
#5 waf: Jag använde ordet felaktigt, snarare motsatsen! Fel av mig.
Det jag menade var ett det är en sak att gambla (spekulera) till 100%. En annan att kombinera erfarenhet och kunskap för att sedan ta ett (mer) kvalificerat beslut. I stand corrected!
eMwolB, Donator
Var handlar ni? kör Etoro för tillfället
danieeel, Donator
#16, Kör bara via cert pga skatteskillnaden. Lite synd att inte kunna handla under helger, men har inte påverkat mig än.
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|