Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
BlackEagle, Donator
Major sue case incoming in 3 - 2 - 1..
Ylicow, Donator
På med foliehattarna!
bedrie, Donator
såg inte flygplanen denna gången, kanske på andra sidan ?
Ojaw, Donator
Uppenbar controlled demo, precis som 911.
#1 BlackEagle:Så hemskt detta! alla stackars tiotusentals judar som blev så pass förintade i rasmassorna att deras kvarlevor inte går att identifiera eller ens hitta. Det är klart att deras efterlevande ska ha pengar!
essob, Donator
Ärade deltagare och medlemmar i Existenz kommentarsfält, kan vi göra gemensam sak och tänka ett steg längre än fåntrattarna här, och inte mata trollen?
Detta gäller alltså all dynga från, Ojaw, Spyzed, raggarsvin90 och deras stjärtgossar.
FireWaia, Donator
#5 essob: Nä. Måste peta på idiotierna.
#4 Ojaw: ”Uppenbar” säger du? Ganska inte uppenbart skulle jag säga då det inte fanns en tillstymmelse till detonation eller yttre påverkan, så hur är det uppenbart lögnaren?
Tompkiss, Donator
#4 Ojaw: denna byggnad har varit belägen att falla sedan minst! 2018, kanske tidigare. Med besiktningsmän som dömt ut byggnaden.
FireWaia, Donator
#7 Tompkiss: Han är så van att ljuga att det går av bara farten, men det verkligen fram emot vad som är uppenbart!
Inlägget är borttaget
Ojaw, Donator
#7 Tompkiss: Den entitet som gjort det uttalandet, är samma entitet som rev byggnaden, såväl som 911-byggnaderna. Vi kallar denna entitet kabalen/ZOG/deep state.
JohanSten, SmutsigJudeEnligtOjaw
#10 Spyzed: Mer skit du delar utan att ha läst och förstått, som ett duktigt litet får. Det är imponerande hur många gånger du faktiskt lyckats motbevisa dig själv rakt av. :D
#12 Ojaw: "Om du inte kan hantera motargumenten, skyll DIREKT på judarna utan att passera 'gå'!" x'D
Ojaw, Donator
#6 FireWaia: Nej nej, inga blixtar och dunder och liknande nej.
Byggnader frifallskollapsar helt enkelt inte på det där viset av sig själva. Precis som de inte heller gjorde på 911.
Det krävs mängder med sprängämnen för att åstadkomma en dylik demolering.
Såhär ser kollapsade byggnader ut:
#13 JohanSten: Kvetch kvetch
Spyzed, Foliehatt
#14 Ojaw: DEW eller kontrollerad demolering, jag tror mer på DEW.
raggarsvin90, Donator
#14 Ojaw: "Inte en tillstymmelse till detonation" - FireWaia
Måste ha varit fullt av fotografer där inne då. Skönt med semester från att argumentera dessa nötter
bliblobla, Donator
#16 raggarsvin90: måste vara sjukt dåliga demolerare om dom inte lyckas demolera hela den lätta byggnaden med sprängämnenen.
Var ser du detonationerna?
Har du någonsin sett en kontrollerad rivning medels detonationer?
(((förutom 911)))
Inlägget är borttaget
bliblobla, Donator
#19 Spyzed: Oj. Coolt. Är det på riktigt?
Just den här satelliten måste ju skjutits upp ganska nyss isf va?
Eller är det gammal teknologi?
Har du koll på med vilken uppskjutning det skedde?
din länk fungerade inte tyvärr, jag vill ju veta mer.
Varför använde dom satelliten för att sänka just denna byggnaden?
bliblobla, Donator
#21 Ojaw: Prova och sök på "controlled demolition" på jewtube och se hur en lyckad sådan går till.
Det här är inte en lyckad isf, plus att man inte ser några sprängämnen gå av.
Då är Spyzed förklaring bättre
94hckim, Donator
#21 Ojaw: Varför spendera miljarder på DEW för att sätta eld på skogar istället för att använda en simpel tändare?
Eller råkar det vara så att allt måste vara en konspirationsteori för dig?
Inlägget är borttaget
Ojaw, Donator
Så vänligt av IDF att hjälpa till att gömma bort bev... Jag menar rädda människor.
#22 bliblobla: Ja noggrannt planerade controlled demo är rakt av vackert att beskåda. Håller med om att denna ser stökigare ut, men det skulle kunna vara att de helt enkelt stökar till den för att det inte ska se för uppenbart ut, eller att det var ett snabbjobb om det nu har kopling till McAfee. Nog ser man en del blixtrande, titta gifen i #14 några varv.
#23 94hckim: Uppenbarligen existerar och används DEWs och kinetiska vapen. Om du inte tror på detta, måste du vara någon slags konspirationsteoretiker.
Det är ju smidigt att inte behöva ha personal på plats, som kan riskera att åka fast och förhöras. Samtidigt kanske det är önskvärt att låta meddela fienden(befolkningen) att denne inte är säker någonstans på denna jord, och det finns inget denne kan göra för att försvara sig mot storebrors vrede, annat än bosätta sig i en grotta.
bliblobla, Donator
#25 Ojaw: Vad menar du är problemet med att IDF är på katastrofplatsen och hjälper till?
Hur har det här koppling till McAfee?
94hckim, Donator
#25 Ojaw: Vanföreställning. Behövs endast 1 person att gå ut i skogen för att skapa en brand. Ingenting de inte skulle kunna ordna med enligt dig deras påstådda makt. Samtidigt säger du tvärt mot dig själv genom att säga att de vill att världens befolkning ska veta att de har DEW´s.
Läser du inte själv vad du skriver? Förstår du inte att det du skriver inte är vettigt?
Det känns som att du vill att alla konspirationer du stöter på ska vara sanna. Anledningen till detta är oklart.
Spyzed, Foliehatt
#20 bliblobla: Länken fungerar?
#21 Ojaw: Finns olika typer utav DEWS.
#23 94hckim: För att tändare bränner inte hus. Många utav bränderna de senaste åren i Kalifornien är DEWs.
Allt enligt Agenda 2030. De vill tvinga folk av marken, och då är det enklaste sättet att totalförstöra deras egendom och köpa upp den för en bråkdel.
Inlägget är borttaget
bliblobla, Donator
#28 Spyzed: Den fungerade när jag stängde av min VPN. Så nu vet NSA och FRA var jag är. Tack så jävla mycket, lär väl få en SWAT-raid snart.
Syns på GITMO nu när jag vet alla hemligheter
Spyzed, Foliehatt
#25 Ojaw: hahahahaha you can't make this shit up.
Ojaw, Donator
#26 bliblobla: Att utländsk militärmakt anländer för att rota runt i en suspekt byggnadskollaps, får sägas verka lite misstänkt.
Det har cirkulerat uppgifter om att McAffe ska ha haft någon anknytning till byggnaden, och det bodde även någon Epstein där. Oklart om denne var släkt med Jeffrey eller ej.
#27 94hckim: Som sagt, uppenbarligen finns och används DEWs. Tråden är full av exempel på detta, inte minst Spyzeds i #28.
Du försöker verkligen få vad jag säger att låta vansinnigt, när det i själva verket är verifierbara fakta, förutom min spekulation om anledningen till användandet av DEWs. Det är sannplikt av mer praktiska skäl som DEWs används, som det #28 Spyzed framlägger.
#28 Spyzed: Det är möjligt att det finns någon typ av DEW även för att sänka skrapor. Men tydligen bodde det ett par IDF i byggnaden, som mycket väl skulle kunnat rigga den, såsom E-team riggade skraporna.
Mycket fult trick för att köpa åt sig mark där! Helt klart har dessa bostadsområden råkat ut för DEW, för träden runtomkring står ju kvar, så någon skogsbrand är det knappast.
Spyzed, Foliehatt
#30 bliblobla: Dom vet redan allt om dig vännen, har du Facebook? Facebook lyssnar på dig 365 dagar om året 24 timmar om dygnet, och denna info går direkt till underrättelsetjänster (Five Eyes.)
#32 Ojaw: Japp, helt klart DEWs. Den som försöker påstå att det där är vanliga skogsbränder har inte alla hästar hemma.
https://stateofthenation2012.com/?p=109951
#32 Ojaw: Tvillingtornen är jag rätt säker på att det var en kontrollerad demolition, det pågick ju arbete månaderna innan av den där gruppen. "THE B-THING" eller va fan de kallade det. Jag är rätt säker på att det inte ens fanns några plan tbh.
bliblobla, Donator
#32 Ojaw: Så för att prata klarspråk här. Rätta mig om jag har fel. Jag vill inte lägga ord i din mun, men det här är det jag lyckas producera av de senaste inläggen;
Eliten i USA använder en satellit i omlopppsbana med okända fysiska krafter för att riva en byggnad som det bor en person med efternamnet Epstein i.
Denna person ska då ha samröre med McAfee?
Var denna person i ägo av de 31TB från McAfees killswitch?
Var inte Mcafee smartare än så? Förvara sin killswitch i en fallfärdig byggnad?
Kom igen kompis
Spyzed, Foliehatt
#35 bliblobla: De 31TB finns på en blockchain.
DEWs används flitigt, och de har inte en satellit, de har hundratals. Krafterna är inte okända, de använder bland annat starka lasrar och mikrovågor.
bliblobla, Donator
#33 Spyzed: Haha. Facebook? Har du varit så dum? Jag har haft en Ericsson hajfena sen 2007 och inte haft social media den Helgon förutom Existenz.
#36 Spyzed: Så lasrar/mikrovågor från omloppsbana kan riva ett hus menar du?
Spyzed, Foliehatt
#37 bliblobla: Hate to break it men Ericsson är den största spionen av alla.
Ja det kan dom. Jag tror inte DIA skämtar i sin rapport.
Ojaw, Donator
#35 bliblobla: Satelliter existerar i omloppsbana med DEWs, som är de laser- och annan typ av högenergistrålar vi sett orsaka skogsbränder samt uppeldade bostadsområden, samt kinetiska vapen i form av wolframstavar som släpps på målet och då träffar med en otrolig kraft.
https://www.businessinsider.com/air-force-rods-from-god-kinetic-weapon-hit-with-nuclear-weapon-force-2017-9?r=US&IR=T
Jag är mer inne på att byggnaden revs med sprängämnen, men det är inte något jag VET. Jag är dock övertygad om att den revs, och inte kollapsade naturligt.
McAfee är personen som för några år sedan flög drönare runt Epsteins ö och laddade upp video av detta på Youtube.
Sannolikt finns de 31TB på blockchain, och/eller utspritt över världen hos flera personer.
Eventuellt har Western Digital-Hacket något med detta att göra, på okänt vis.$WHACKD, McAfees cryptotoken, $ W HACK D, Western Digital $(root) Hack
De efterforskningar som gjorts angående DMS(DeadManSwitch) finns summerat här:
https://gitlab.com/ghostof_john/dmsgeneral
bliblobla, Donator
#38 Spyzed: Ajdå. Då vet dom alla jag sms:at med och talat med. Jag är nog rökt.
Prova att räkna på spridningen på den bästa lasern vi vet från Karmanlinjen på 100km.
Då är du fortfarande på en höjd som är långt ifrån den vanliga höjden för spionsatelliter som ligger i minst LEO på 2000km. Räkna sen lite på hur mycket energi du hade behövt för att sänka ett hus med energi från fotoner från den höjden.
Jag själv är ju självklart ett mongo, men tom jag kan räkna ut att det behövs minst ett kärnkraftverk och en perfekt spegel för detta.
Men! Jag vill jättegärna bli motbevisad. Om någon smart person kan visa på att dessa krafter kan produceras och fokuseras mot ett rörligt mål på jordytan, så är ni välkomna.
Inlägget är borttaget
bliblobla, Donator
#42 Ojaw: Satelliter med kraft för att driva det dom ska göra ja (Voyager 2 319W)
Lycka till med att driva en laser som river byggnader från 2000km med en sån kraftkälla.
Inlägget är borttaget
Ojaw, Donator
#43 bliblobla: Man får släppa lös sin hjärna lite, och inte tänka så inrutat och inramat. Man skulle kunna ha några hundra kilo batterier eller superkondensatorer som man över lång tid laddar upp med dessa 319 watt. Säg över några månader. Sedan skulle man kunna släppa lös dessa då många många kilowattimmar över ett väldigt kort tidsspann, för att uppnå en mycket stark puls.
Möjligheten finns ju också att man använt en mycket kraftigare reaktor än den i Voyager 2.
Eller att man använt kinetiska vapen, "Rods from God", vilka alltså levererar en kraft motsvarande ett mindre kärnvapen.
Jag tror dock fortfarande att byggnaden hade riggats med sprängmedel, eftersom annars faller byggnader inte i fritt fall rakt ner i sitt fotavtryck. Inte tvillingtornen, inte denna byggnad, och ingen annan byggnad någon annan stans heller.
94hckim, Donator
#32 Ojaw: Du svarar inte på något jag skrev utan fortsätter att använda argumentet "DEW´s finns ju på riktigt!" fast än att jag aldrig förnekat deras existens.
Du hittade 2 gånger på rad på ett motargument som du kunde svara på istället för att faktist läsa vad jag skrev. Det är här exakt vad jag menar med dina vanföreställningar.
#28 Spyzed: Tändare bränner inte hus? Du säger alltså att hus inte kan brinna av eld? Vad i helvete har du tagit?
Inlägget är borttaget
Spyzed, Foliehatt
#43 bliblobla: Free Energy Systems existerar utanför "public domain." Militären ligger 30 år före, minst.
#46 94hckim: Titta på bilderna jag postat ovan ditt nöt. Tror du någon sprungit runt med en tändare och tänd eld på dessa hus? Ge mig en logisk förklaring till varför träden står kvar, men husen är förintade. Kom igen, försök. Använd din hjärna istället för att ta saker så extremt ordagrant.
Ojaw, Donator
#46 94hckim: jag ser bara konfliktskapande från dig, och inte frågor att svara på. Du är uppenbarligen inte intresserad av att diskutera.
bliblobla, Donator
#45 Ojaw: Utan att vara kunnig i ämnet så ser jag det som väldigt otroligt att en laser eller mikrovågor kan riva en byggnad.
Problemet med rods from god i det här scenariot är väl att en sådan hade jämnat hela kvarteret med marken istället för att riva ett hus.
Occams rakkniv säger mig att det här var helt vanligt byggfusk.
Spyzed, Foliehatt
#50 bliblobla: 
Ojaw, Donator
#50 bliblobla: Hur kommer det sig att du helt utesluter att byggnaden kan ha riggats med sprängmedel? I #34 fick du bevis på att så var gjort med twin towers, som föll på ett mycket likartat sätt som denna byggnad gjorde.
Ojaw, Donator
När de etablissemangsanställda debunkarna kommer med foliehattsmemes, då vet man att man är on point.
Inlägget är borttaget
JohanSten, SmutsigJudeEnligtOjaw
#54 Ojaw: Din foliehatt är på pricken on point, jajamän! :D Älskar logiken att försöka rädda sina konspirationer med MER konspirationer...
Sanctuary, Finansfjant
#56 JohanSten: ”Om någon säger emot mig har jag rätt!”
Stenhård logik där.
Ojaw, Donator
När zionisterna kommer med ad hominem såsom "antisemit, nazist, foliehatt" istället för motargument, då vet man att de inte har några motargument.
JohanSten, SmutsigJudeEnligtOjaw
#58 Ojaw: När du inte ens kan få ihop dina teorier själv utan att fylla i en massa spekulationer och låtsas-samband, vad behövs det då för motargument? =') "Det där går inte ihop, foliehatt" är allt som behövs. Sedan HAR du blivit rakt motbevisad också en hel rad gånger, och det låtsas du inte om; du har ju bara rätt ändå cuz reasons (som att du blir motsagd = du har rätt). ;*
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|