Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
xinerleet, Donator
Sjukt hype, hoppas verkligen den är bra.
kaptenmorgan, Donator
Tänk om det blir en hel säsong där han lyckas bita ihop och stå emot begäret att mörda, varje gång! :O
Fan vad oväntat det hade varit.
Aja, hoppas de levererar en go story som kompenserar för att de avslutade på en cliffhanger.
Hatar cliffhangers!
bobbo202, Donator
Riktigt taggad för detta, jag hoppas på att det är ett kärleksbrev till fansen efter ett av årtiondets största TV-fiasko till serieavslutning
Riksdaler, Donator
#3 kaptenmorgan: #4 bobbo202: #5 Shawaam: Tyckte ni verkligen inte om slutet?
Jag tyckte Dexter slutade ganska bra.
Una, Donator
#6 Riksdaler: Klart du gjorde.
Ultima, Donator
#6 Riksdaler: Jag skulle säga att det enda sämre avslutet var GoT.
Riksdaler, Donator
#7 Una: Skulle iof kunnat slutat med explosioner och en biljakt?
mrsarun, Donator
Tyckte sista säsongen kändes oavslutad. Fanns så många frågor!
Kanske var så att man valde en paus pga cancern med möjlighet att komma tillbaka senare? Hoppas denna håller samma kvalité som tidigare, eller bättre!
Shawaam, Donator
#8 Ultima: How I Met Your Mother slutade också i kaos. Skulle ranka Dexter och HIMYM på samma nivå. GoT är i sin egna liga. Från att vara världens mest omtalade serie till att vara en serie INGEN pratar positivt om efter bara ett par månader.
#6 Riksdaler: IMO så drog Dexter ut på det hela alldeles för mycket, serien blev mjölkad och förlorade sin charm vilket märktes tydligt efter att den peakade så otroligt hårt med the Trinity Killer.
Det vill säga, jag tyckte Dexter redan hade blivit rätt medioker oavsett hur den slutade. Att den sedan slutade med en "Fade to black, okej Dexter lever som en skogshuggare? Slut." var inte speciellt bra.
Inlägget är borttaget
larry, Donator
med tanke på att större delen av serien var parodiskt usel beömder jag sannolikheten för att detta blir bra till generösa 7,5%.
såg dock Clancy Brown i trailern så eventuellt finns det någonting sevärt i alla fall.
FeeAC, Donator
jag personligen tyckte att slutet på Dexter fungerade perfekt.
det signalerade hans liv som kriminaltekniker i Miami avslutat.
Cliffhangern för mig var när han gav sig ut mitt i ingenstans på sin båt mot en inkommande storm. men när man såg han sitta i sin stuga långt upp i norr som skogshuggare? Det var för mig pricken över iet att han överlevde stormen och började ett nytt liv.
Jag Gillade det
Riksdaler, Donator
#11 Shawaam: Jo Dexter blev lite långdraget med mycket onödiga drama fillers som man var helt ointresserad utav.
Men fan i mig jag tyckte ändå slutet var ok, inte bra men ok.
Roger, Admin, EgenTitel100kr
Mitt enda minne av Dexter var från när jag dejtade en tjej i Uppsala och vi kollade genom 7-8 avsnitt mellan liggandet.
Bruden var självklart kaos och jag tröttnade och såg vare sig henne eller Dexter igen.
Riksdaler, Donator
#16 Roger: För helvete Roger, har du en sexstory till varenda jävla topic?! :D
Shawaam, Donator
#15 Riksdaler: Nae, jag tyckte inte att det var hemskt direkt, bara inte bra.
#17 Riksdaler: Vi borde dra en topic om typ frimärken, vill fan se Roger lyckas dra en sexhistoria om det.
Exedome, Donator
#11 Shawaam: shut up cunt
Valldabo, Donator
#16 Roger: Helvete vad vild du är, du kommer ha många spännande historier att berätta för dina barn.
Shawaam, Donator
#20 Valldabo: Han har säkert 13 redan utan att veta om det...
Ultima, Donator
#11 Shawaam: Ok. Ärligt talat så slutade jag kolla på HIMYM ett par säsonger från slutet. Men nu när du säger det så var det ju ett jävla liv om slutet.
Shawaam, Donator
#22 Ultima: Summering av det sista avsnittet:
Sista säsongen handlar om att Ted faktiskt träffade mamman, och allting byggde upp emot att det hela skulle sluta med att Ted och mamman levde ett lyckligt liv.
Plötsligt i slutet av det sista avsnittet dör mamman i ett ett kort montage, man fattar knappt ens att hon dör, och sedan slutar allt med att Ted dejtar Robin???
Att mamman dör och att Ted börjar dejta Robin är bokstavligt talat de åtta sista minuterna av HIMYM, det kom från ingenstans.
Riksdaler, Donator
#23 Shawaam: How I met your mother, såg aldrig det, var lite för bögigt för min smak (drama).
Däremot Scrubs var nice! :D
Ultima, Donator
#23 Shawaam: Ah just fan. Har läst om det där tidigare. Ja det lär nog vara på samma nivå som Dexter.
Shawaam, Donator
#24 Riksdaler: Lmao, kalla HIMYM bögigt samtidigt som du hyllar tidernas bromance. ;) Håller helt med dock att Scrubs är på en helt annan nivå, otroligt bra serie som också hade ett riktigt bra slut (om man bortser från säsong nio...). Såhär ska det göras:
#25 Ultima: Definitivt.
Riksdaler, Donator
#26 Shawaam: Säsong nio? Vet bara om Scrubs 1-8 som är tillsammans med alla tusentals dvd och bluerays på min 7 meter långa vägg/hylla. Den där mystiska nionde säsongen är förträngt tillsammans med alla år av värdelösa föräldrar och stryk.
Men ok you got me, ville bara reta upp dig och andra litegrann o kalla serien för bögig! ;D
Kollade nog bara på 2-3 avsnitt och insåg att serien inte var något för mig.
Men ja, scrubs hade ett GRYMT bra avslut, måste erkänna att det kom en tår i ögat sista avsnittet.. För mycket feels efter så många år man följt dem, sjukt bra avslut, skulle även kunna säga ett utav dem bästa avsluten på en serie jag sett!
epicfailzor, Donator
#27 Riksdaler: Aldrig gillat HIMYM eller scrubs, Dexter gillade jag även fast jag tycker att det var ganska mycket bullshit drama i dom senare avsnitten.
Shabboz, Donator
Tonights the night!
Riksdaler, Donator
#28 epicfailzor: Aldrig gillat scrubs?! O_______O
Tycker NÄSTAN lika mycket synd om dig som Spyzed, NÄSTAN...
Det är som om du inte skulle tycka om Raymond, Everybody loves Raymond!
epicfailzor, Donator
#30 Riksdaler: Nä precis, har liksom inte förstått det roliga i raymond heller, men där har jag inte sett så många avsnitt.
Riksdaler, Donator
#31 epicfailzor: Vad i hel... Från och med nu är du och jag ovänner, beställer jag en plankstek äter jag upp köttet och lämnar dig potatismoset och tomaten.
Inlägget är borttaget
FeeAC, Donator
#33 Riksdaler: potatismoset är en sak men tomaten?? inte ens den värsta fienden förtjänar tomaten
Riksdaler, Donator
#35 FeeAC: Den ska tamefan precis ha kommit ut med, så en enda tugga ger tredje gradens brännskada.
schteeekarn, Donator
jag läste faktiskt dexter böckerna efter jag såg dexter första gången.det var lite som att ha läst game of thrones böckerna o se serien fast utan lika hög besvikelse, var rejäla ändringar i storyn
epicfailzor, Donator
#37 schteeekarn: Var böckerna bättre?
schteeekarn, Donator
#38 epicfailzor: var väldigt olika om inte annat.bättre på vissa sätt men i jämnförelse med första säsongen var dom inte jätte mycket bättre bara olika. sista dock...
några saker som inte var samma var bland annat att laguerta dör ungefär där första säsongen slutar och han hjälper sin brorsa fly om jag inte minns fel. laguerta är även hon rätt annurlunda karaktär
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|