Länkar Forum
Nyaste länkarna Filmer Bilder Hemsidor Flash Ljud Spel

Film   Joe Rogan om vaccin, mutationer och vaccinpass Tillbaka
Kommentarer 75 kommentarer, 2469 klick.

Raderar...
xinerleet, Donator 2021-08-08 00:28 | #1
"People don't understand history"

"America invented democracy"

KEK
epicfailzor, Donator 2021-08-08 01:19 | #2
Snart kommer alla vaccinerade muteras till gay frogs
94hckim, Donator 2021-08-08 01:26 | #3
I dessa kommentarer kommer vi se ett klassiskt exempel på hur man tar in det man redan håller med om och försöker förstärka dessa med argument i klippet sedan tidigare, för att sedan avfärda/ignorera det man inte håller med om, vilket motparten kommer att göra samma sak som tidigare nämnt för att tillslut gå in på ett annat ämne när personen inte har ett svar och vill byta samtalsämne (vilket är lätt i kommentarsfält då man inte kan konfrontera på direkten som i en irl konversation då man direkt kan skärpa till vad fan de pratar om), Allt för att förstärka sin åsikt, sitt argument och förstärka sin världbild i situationen.

Antingen är man psyko eller vek. Och vi vet alla vilka 3 som passar in i denna kategori på Existenz. Ni förstör kommentarsfälten. Kommentarsfälten borde vara en plats av humor och reaktioner. Inte det ni har fått det till senaste tiden. Jag vet att de flesta håller med mig.
Trevlig kväll på er.
cannabos, Donator 2021-08-08 02:05 | #4
Vacciner existerar inte. De är Clintons chip från 1969. Läs för i helvete. "Vaccin" "V" "Virus". hahaha ni är så tröga.
Never gonna come down Trump 2020
Shawaam, Donator 2021-08-08 02:18 | #5
Existenz: Det är viktigt med trovärdiga källor från utbildade människor etcetc.

Också Existenz: Detta... 🤡
krellie, Donator 2021-08-08 02:27 | #6
#3 94hckim: word
thuzko, Donator 2021-08-08 03:36 | #7
"Kommentarsfälten borde vara en plats av humor och reaktioner." Bör*
Inlägget är borttaget 2021-08-08 07:33 | #8
Tompkiss, Donator 2021-08-08 07:34 | #9
Bättre version här:

https://youtu.be/dQw4w9WgXcQ
Inlägget är borttaget 2021-08-08 09:30 | #10
FireWaia, Donator 2021-08-08 09:58 | #11
#3 94hckim: tönt
essob, Donator 2021-08-08 10:04 | #12
#3 94hckim: Hah, du har uppenbarligen inte spenderat tid nog i dessa trådar för att inse att andelen foliehattar är betydligt större än enbart de tre mest högljudda.
raggarsvin90, Donator 2021-08-08 10:07 | #13
Tänker inte ge mig in i diskussion men dödsmördarvaxxet var ett IQ-test. Sorry grabbar.
Rawsteel89, Donator 2021-08-08 10:07 | #14
Jag är ingen konspirationsteoretiker, men obligatorisk vaccination i Frankrike och vaccinpass i flera länder för ett virus som har en så låg dödlighet för den grava majoriteten av befolkningen får en att fundera. För friska människor som inte är 50+, överviktiga och icke rökare så är risken högre att dö i en trafikolycka än av Covid.
FireWaia, Donator 2021-08-08 10:11 | #15
Fan vad jag är glad att jag och sambon inte skaffat barn. Folk är fan hjärndöda i drivor idag.
Cpticks, Donator 2021-08-08 10:42 | #16
#2 epicfailzor: #4 cannabos: #5 Shawaam:
Bra punshlines för att undvika att diskutera vad som pratas om i klippet

#15 FireWaia: du går miste om något
essob, Donator 2021-08-08 10:46 | #17
#16 Cpticks: Påminner genast om dig som kryper bakom soffan och gömmer dig så fort du har slut på argument.
Riksdaler, Donator 2021-08-08 10:56 | #18
#17 essob: När gömde sig FireWaia senast från en diskussion?
Han är väl en av dem som framför flest bra argument på existenz, eller har jag missat något?
Cpticks, Donator 2021-08-08 10:59 | #19
#17 essob: varje gång jag svarar dig är jag en del i det som gör kommentarsfältet lite sämre, men det beror främst på att du är en idiot
123241243412, Donator 2021-08-08 10:59 | #20
#3 men stick då om det inte passar, ingen kommer sakna dig ändå.
raggarsvin90, Donator 2021-08-08 11:19 | #21
#19 Cpticks: 1+
FireWaia, Donator 2021-08-08 11:21 | #22
#18 Riksdaler: Han svarade Cpticks dock, jag var inte involverad alls där, mer än att Cpticks har en bild på mig i vinter-kläder.

OnT: Joe Rogan vill så väl, han är en så jävla skön snubbe, men det blir så fel så ofta.
D-Dawg, Donator 2021-08-08 11:50 | #23
Känns som att både Existenz och dess medlemmar gått från pro vaccin till att dissa det totalt😂
FireWaia, Donator 2021-08-08 11:59 | #24
#23 D-Dawg: Tror många av de som är för inte bemödar sig att ge sig in i debatten alls. Siffrorna i verkligheten är det som betyder något.
Zorthar, Donator 2021-08-08 12:13 | #25
#23 D-Dawg: Många kappvändare. De följer strömmen och förnekar sen vad dem tidigare sagt.
Det myndigheter och politiker kan göra är att bevisa och prata om pros & cons & på så sätt övertala folk att ta vaccin.
Dock har dem valt tvång.
Bara den informationen säger en hel del!
Vaccinpass är början på ett demokratiskt problem vi kommer få i framtiden..
Om det beviljas världen över så är vi ganska körda när det kommer till frihet och demokrati!
Men en stor del hjärntvättade individer i forum & kommentarsfält världen över gör det till en person uppgift att argumentera FÖR världselitens maktövertagande..
Utan att veta om det så är personer som firewaia, riksdaler, ranaki & essob sådana som springer ärenden åt politiker som inte skulle tveka att skicka dem till gulag.
Det är ett faktum man blir kallad foliehatt för..
FireWaia, Donator 2021-08-08 12:26 | #26
#25 Zorthar: Rätt roligt att sådana som dig funnits för varenda vaccin som tagits fram de senaste 50 åren, och likväl så är det enda som hänt att de räddat miljontals liv. Ingenting av din konspiration finns det bevis för, inte heller denna gången när MILJARDER världen över nu är vaccinerade. Det enda du har rätt i är att tvång aldrig är vägen att gå, men ett land måste ha rätten att bestämma över sina egna gränser och om landet ifråga inte vill släppa in ovaccinerade utifrån under en pågående epidemi så tycker jag nog inte det är direkt lustigt.

Och nej, det faktumet som gör att du blir kallad foliehatt, det är när du presenterar argument du inte kan backa upp.
essob, Donator 2021-08-08 12:46 | #27
#25 Zorthar: Du satte precis huvudet på spiken för alla kriterier en foliehatt behöver, och det roliga är att du trots detta verkar skämmas över titeln.

Det blir så tydligt när ni beskriver er egentolkade "kamp" och "strid" mot MSM, regenter, överheter, människor med makt och pengar "korruption", judar osv.
och som strössel på glassen inväntar ni lydigt naturligtvis också "the great reset"
Här kommer ju dock kruxet med er svagtänkande individer, inte ens de enklaste av påståenden kan ni varken motivera eller bevisa, samtidigt finns det ofantliga mängder empiriska vetenskapliga fakta och data vilka som naturligtvis alltid viftas bort av allehanda anledningar, för ni vet ju självklart bättre, ni kan inte bevisa det, men ni VET, för ni är ju självständiga ögonöppnare som går er egna unika väg.

Det går fan att ställa klocka efter en foliehatt,
Speciellt du, #19 Cpticks: som efter enkla ifrågasättanden börjar ordbajsa, kasta epitet, för att sedan sakta glida ut i marginalen och bli helt tyst.
Riksdaler, Donator 2021-08-08 12:49 | #28
#24 FireWaia: +1, orkar inte diskutera vaccin längre, folk får ta det om dem vill och dem som inte vill bryr jag mig inte om dem lever eller dör.

#25 Zorthar: Tycker inte om politiker alls, tycker om hälsa och frihet, vill ha ett helt nytt politiskt system där befolkningen på något sätt för bestämma vart dem vill sin skatt ska gå till.
Därför är jag mer eller mindre emot vaccinpass, förstår inte poängen, men om världen vill åt det hållet så är det klart jag skaffar mig det, vilket jag gjort.

Ett system jag tänkt på är grundläggande skatt, dvs skatt som inte går att ändra på i procentantalet för att Sverige ska vara funktionellt.
Sedan "extra skatt" dvs skatt som man får vara sin egen politiker om att bestämma för, dvs om jag vill lägga "extra skatt" på enbart polis 100% så går det jag arbetar till polisen och ingenting annat.
Till slut hittar Sveriges befolkning en bra balans själva.
Låt Sveriges enskilda individer styra helt enkelt för "extra skatten".
Shawaam, Donator 2021-08-08 12:57 | #29
#16 Cpticks: Varför ska man diskutera vad en sportkommentator säger om ett pandemi? Vad kommer ni med härnäst, vi ska diskutera vad Cardi B säger om bensinpriserna?
Ni har ju helt förkastat allt som har med källkritik att göra, det räcker med att någon säger det ni vill höra för att ni anser att den personen är en vettig källa. Absolut idioti, ekokammare deluxe.
Riksdaler, Donator 2021-08-08 13:02 | #30
#28 Riksdaler: EXEMPEL:
30% i skatt

-20% går till alla grundläggande saker för att Sverige ska vara funktionellt.

-10% får man bestämma själv vart man vill lägga extra pengar till på sin skatt. "Extra skatt"

Försvar, polis & säkerhet
Sjukvård & omsorg
Bidrag
Pensioner
Utbildning
Forskning
Myndigheter & politik
Kultur & Sveriges Radio/TV
Bistånd
Migration
Miljö

Infrastruktur & trafik betalar vi redan skatt på dvs bilskatten, och infrastruktur ska inte behövas mer än den grundläggande skatten, så tycker inte detta ska finnas som alternativ.

Då väljer jag exempelvis på min extra skatt:
5 % Försvar, polis & säkerhet
0,0 % Bidrag
2 % Pensioner
0,75 % Utbildning
0,75 % Forskning
0,0 % Myndigheter & politik
0,0 % Kultur & Sveriges Radio/TV
1,0 % Bistånd
0,0 % Migration
0,5 % Miljö
epicfailzor, Donator 2021-08-08 15:21 | #31
#16 Cpticks: Vaccinpass är en dålig grej tycker samt så är jag ganska skeptisk när det kommer till vaccinets effektivitet, men visst vågar folk testa vaccinet även fast det är en ny metod så får dom väl ta risken om dom vill, visar det sig att den nya metoden fungerar så har vi snabbare framställning av vaccin i framtiden.
Cpticks, Donator 2021-08-08 15:29 | #32
#29 Shawaam: okej, denna Joe Rogan har en podcast, vet inte om det är världens största men lär väl vara i toppen. Han har vetenskapsmän, journalister, författare, idrottsmän, komiker, you name it.
Han sitter och har en diskussion med inslag av intervju med dessa i 3 timmar give or take.

Vem är mest trovärdig:
1. Dom som gästar hans podcast och hans egna sammanfattningar av all information han får ta till sig.
Eller
En journalist som granskar vetenskapliga studier/ tolkar forskning.

Jag kan ju själv lyssna på avsnitten och skapa min egen tolkning dessutom.


Sen med samma retorik så varför sitter kändisar i kavla upp kampanjer? Vem är dom att ge mig medicinska råd?
Shawaam, Donator 2021-08-08 15:36 | #33
#32 Cpticks: De som är mest trovärdiga är vetenskapsmännen själva...

Ta din sista kommentar där och applicera den på människor som Rogan likaså.
essob, Donator 2021-08-08 16:00 | #34
#32 Cpticks: Jösses, vad har journalisten i det här fallet för betydelse över huvud taget? (har du ens förstått att Joe Rogan själv är en journalist?), här ser vi ett av überfelen med er foliehattar, det är budbäraren som granskas och bedöms och inte själva källan i sig.

Iofs. är ju det där med källkritik inte direkt en av era starkaste sidor.
94hckim, Donator 2021-08-08 16:16 | #35
#11 FireWaia: sur?
FireWaia, Donator 2021-08-08 16:25 | #36
#35 94hckim: Inte minsta lilla, att klaga på att kommentarerna inte följer den riktning du vill är bara så otroligt meningslöst och töntigt...
94hckim, Donator 2021-08-08 16:36 | #37
#36 FireWaia: Du kände dig träffad och blev grinig är vad som hände.
FireWaia, Donator 2021-08-08 16:42 | #38
#37 94hckim: Vet inte riktigt vad jag skulle känt mig träffad av? Att jag kommenterar frekvent? Att du tror att jag på något sätt är auktoritetens lakej?... Jag lovar, jag tyckte bara det var töntigt.
Cpticks, Donator 2021-08-08 17:17 | #39
#33 Shawaam: Bra, då tycker vi samma
Gumble, Donator 2021-08-08 18:09 | #40
Joe Rogan är ju en jävla haschnisse o snackar skit för en lön.
Rawsteel89, Donator 2021-08-08 19:21 | #41
#40 Gumble: Det kommer förmodligen mer logik och bra argument ur hans mun under en podcast än vad det kommer att göra ur din under hela din livstid.
Inlägget är borttaget 2021-08-08 19:56 | #42
Gumble, Donator 2021-08-08 19:58 | #43
#41 Rawsteel89: troligtvis, då jag inte har en podcast så, det har du rätt i.
Jag nämnde dock förra året i februari, att oljeaktier och bensin skulle bli skyhöga "efter" pandemin, nästa steg är ju att alla måste ha vaxpass för jobb.
epicfailzor, Donator 2021-08-09 03:17 | #44
#43 Gumble: Välkommen tillbaka var din semester från kommentarsfältet skön?
Inlägget är borttaget 2021-08-09 10:13 | #45
94hckim, Donator 2021-08-09 10:41 | #46
#38 FireWaia: Wow det stinker neckbeard om dig lmao
FireWaia, Donator 2021-08-09 10:59 | #47
#46 94hckim: Mer random förolämpningar utan någon verklighetsförankring? Nice... Verkar snarare som att du är fittan som verkar kränkt över att bli ifrågasatt?
raggarsvin90, Donator 2021-08-09 11:24 | #48
https://youtu.be/vTCea0SWDMs

Jag tror egentligen mycket antivaxx grundar sig i att folk inte anser att Corona är det domedagsvirus som det har målats upp till. Jag hade absolut inte varit skeptisk till Corona-vaccinet om jag inte hade sett så många olyckliga sammanträffanden.

Det får mig att känna att det är en planerad bluff, för att införa mer kontroll i samhället.

Tycker man att ingenting verkar "shady", så förstår jag att man anser anti-coronarestriktionsfolk vara riktiga muppar. Även jag tycker att hela anti-covid drar till sig en hel del folk, som är riktigt flummiga.

Att sjunga sånger på proterster, och hela tiden prata om kärlek känns lite flower power och jippo, för att känna samhörighet i en grupp. Men så är jag aldrig på demonstrationer heller...
FireWaia, Donator 2021-08-09 11:39 | #49
#48 raggarsvin90: Helt otroligt hur du kan tro att alla andra baserar sin världsbild på något så anekdotiskt som sin egen synvinkel i en global pandemi. "Jag har inte träffat någon dödssjuk så därför kan det inte existera".

Min syn på det hela som sett min syster ligga med andnöd och dödligt låg syresättning på akuten i ett dygn, två av mina grannar där en dog och en låg i koma och nu lär sig gå igen, och där majoriteten av de jag känner haft corona av varierande svårighet... Gör det då din syn meningslös?
raggarsvin90, Donator 2021-08-09 12:13 | #50
#49 FireWaia: Jag blir väl motsägelsefull, håller jag med om, för jag har aldrig förnekat att corona finns, och att det på en del smittade får allvarliga konsekvenser. Tappat luktsinne (under lång tid/för alltid) har vi väl aldrig fått av virus förr? Smittade kan även få sänkt IQ tydligen.

https://kurera.se/ny-studie-coronavirus-kan-gora-din-hjarna-10-ar-aldre/

Dessa märkliga biverkningar fråntar inte mina egna misstankar om att det är ett skapat virus, med syfte om att åstakomma just vad det åstakommer.

Har du någon i din bekantskapskrets som är skeptisk på samma vis som oss foliehattar?

Carl Norberg tycker jag är underhållande och det kan ligga något i hans resonemang. Han håller dessutom allt religiöst utanför (även om jag själv anser att makteliten håller på med sånt trams).

Många andra youtubekanaler, som är anti corona, drivs ofta av skenheliga healers, som har sin beundrarklubb hos 50-åriga facebook-tanter, som tror på spöken, känns det som.
Inlägget är borttaget 2021-08-09 12:34 | #51
ronnybond, Donator 2021-08-09 12:37 | #52
#27 essob: #26 FireWaia: vad snackar ni om att ingen har grund för något? han läser ju fan en studie, där det står att tar man vaccin som inte dödar virus så gör de att viruset hittar nya vägar och för varje gång dom försöker attackera någon som tagit dessa gen terapin/vaccin som skyddar mot symptom blir viruset bara starkare och starkare tills det är ett super virus.

inget mera eller mindre. sen lite moraliskt om vad han och hans gäst tycker om idioter som er som springer till staten för varje svar ni inte kan. Håller med om hans åsikt att ni är idioter.

ni har dock rätten att vara de och fortsätta vara det. är på oss andra att samla oss och se till att ni inte tar över världen med eran ideologi som kräver att ha bevis på ett eller annat för att man ska få ta del av er sjuka värld.

Fortsätt kriga ni bara. Det är eran rätt men vad ni svamlar ingen har svar på något? han läser för fan en studie som sakt.
essob, Donator 2021-08-09 12:42 | #53
#52 ronnybond: "Vår" ideologi består alltså av att "vi" kräver bevis på "ett eller annat" ?!
=D
Jag trodde att jag hade sett dum förut, men efter att ha läst ditt inlägg och samtidigt fått ögoncancer får jag nog revidera den uppgiften.
FireWaia, Donator 2021-08-09 12:52 | #54
#50 raggarsvin90: Nope, ingen som bekänt sig vaccinationsmotståndare i min bekantskapskrets. Alls. Du är nog i en extrem minoritet.

#52 ronnybond: Ingen aning om vad du snackar om. Men du har bevisat dig ha stora problem i livet tidigare med dina otroligt korkade slutsatser, så att ens börja lyssna på dig är ett jävla slöseri med tid.
Cpticks, Donator 2021-08-09 13:28 | #55
#54 FireWaia: i mina kretsar så känner vet jag 2 st som har vaccinerat sig. Det enda mönster jag ser är att det har med åldern att göra om jag jämnför med folk jag känner genom jobb.
FireWaia, Donator 2021-08-09 13:35 | #56
#55 Cpticks: Jag har inte vaccinerat mig, jag är långt ifrån vaccinationsmotståndare. Som sagt så är anekdotiska synvinklar fullkomligt meningslösa här.
raggarsvin90, Donator 2021-08-09 14:08 | #57
#56 FireWaia: Varför har du inte vaxxat dig? Du kan ju dö när som helst.

För 10e gången så är jag ingen motståndare till vaccin och har tagit flera. Bara Corona-jippot. De av dina bekanta som knte tagit vaxxet, trots att de kan, är nog av samma mening som mig.
ronnybond, Donator 2021-08-09 14:20 | #58
#53 essob: #54 FireWaia: du står för folk ska ha covid pass = kommunist finns inget annat val

Frihet eller så är man en kommunist som älskar vad Kina håller på med och vill införa deras system. För se ni inte att det är de WEF och världsledare här i väst världen jobbar för sover ni genom dagarna.

Sen gör ni alltid lika skulle aldrig svara när ni har fel. ni är så satans dumma att det är sorligt.
essob, Donator 2021-08-09 14:39 | #59
#58 ronnybond: Var har jag sagt att jag är för vaccinpass?

Klassiskt WT-beteende, ifrågasätter man nazism är man automatiskt kommunist.
FireWaia, Donator 2021-08-09 15:33 | #60
#57 raggarsvin90: För att jag är inte i en riskgrupp, den personen jag arbetar med är fullt vaccinerad och har haft corona, min sambo arbetar hemifrån och vi båda socialt distanserar oss i allt. Skulle det finnas anledning för mig att vaccinera mig alls, så skulle jag det.

#58 ronnybond: Hur fan är jag kommunist för att jag anser att länder skall ha rätt att bestämma över sina egna gränser, och vem de släpper in under en pandemi?

Du sitter och gastar om att alla är dumma, men ditt argument är på riktigt "Frihet eller så är man en kommunist som älskar vad Kina håller på med och vill införa deras system."

Kan inte du bara shhhhhhh?
Cpticks, Donator 2021-08-09 17:04 | #61
#56 FireWaia: jag håller inte med. Det kan vara intressant med andra folks observationer.

#59 essob: du är mig veterligen den enda på existenz som hyllat ett vaccinpass
essob, Donator 2021-08-09 17:21 | #62
#61 Cpticks: Nej det har jag inte, jag har sagt att jag som vaccinerad ser fram emot att fritt kunna resa och jag skrattar åt er spruträdda foliehattar som tycker synd om er själva.
Sen om det sköts via ett vaccinpass eller med hjälp av beväpnade vakter skiter jag högaktningsfullt i.
Cpticks, Donator 2021-08-09 17:43 | #63
#62 essob: Bra, åk till Schweiz, finns medicin för såna som dig att tillgå där.
Freeyourmind, Donator 2021-08-09 20:31 | #64
Att ta ett vaccin är frivilligt. Dom som vill ta det kan ta hur många sprutor dom vill och dom andra behöver inte ta något. Diskussion avslutad.
ronnybond, Donator 2021-08-09 21:01 | #65
#60 FireWaia: #59 essob: ni två komm in här i detta kommentars fält låt oss se alla foliehattar blabla. dom snackar om att covid passport är bs, och att det är vaccinerade som skapar nya varianter, men ni gick en med tanken att ni är riddare som ska stå här och se folk försvara saker. vi behöver inte säga något videon sa allt. ja bara på pekar vilka idioter ni är, som går och klappar varandra på axeln utan att alls ta itu med vad som blev sakt i denna video.

Där av är ni alla kommunister ja bryr mig fan i Q eller någon annan höger eller vänster ideologi, vet bara ni hör till dem som kommer stå och skjuta folk för de goda av landet.

för ni är så satans dumma att det är sorligt. för ni tror ni får frihet genom att stå bakom stater. vilket är de sorligaste ja någonsin sett i mitt liv.
FireWaia, Donator 2021-08-09 21:03 | #66
#65 ronnybond: Sluta projicera och låt bli alkoholen på vardagar.
essob, Donator 2021-08-09 21:23 | #67
#65 ronnybond: Du är en mycket tragisk och trasig människa, jag önskar dig all lycka på Komvux nu till hösten.
FireWaia, Donator 2021-08-09 22:38 | #68
Evan "Political posturing is just the tip of the spear"
Joe "Have you seen an Orangutan fishing with a spear?"
Evan "What? No, I just meant that...."
Joe "Jamie, pull up the spearfishing Orangutan for Evan."

Han är en podcast entertainer, en fd host för ett underhållningsprogram, en fight-entusiast. Hans åsikter är lika tunga som mina angående detta.
Cpticks, Donator 2021-08-09 23:05 | #69
#68 FireWaia: han är ofta ganska tydlig med att han är en idiot, men han pratar med väldigt smarta människor och samlar på sig data.

förstår inte hur en frilands journalister som måste leverera efter en agenda kan ses som bra källor men inte någon som faktiskt pratar med källorna
FireWaia, Donator 2021-08-09 23:38 | #70
#69 Cpticks: Förstår inte varför du jämför media med en faktisk källa?
ronnybond, Donator 2021-08-10 23:25 | #71
#66 FireWaia: #67 essob: ska ni svara på vad ni tycker om de han säger?

tycker ni att covid pass är en bra grej?
har ni någon åsikt om att forskningen antyder på att det är vaccinerade som skapar flera varianter av c19?
Och om så är fallet när ska vi sluta ta dessa gen terapi?
nu ser vi "forskare" från Sverige tala om att ge upp till 5 sprutor.
När är man anti vaccin? när man säger nej efter den 4:dje? eller måste ta varje spruta?
JohanSten, SmutsigJudeEnligtOjaw 2021-08-10 23:28 | #72
#14 Rawsteel89: Men ändå har du inte attityden att man ska skita i att sikta på trafiksäkerheten? Hmm... Och ja, det är ju bara äldre och oftast lite "svagare" människor som dör, vem bryr sig? ;) Ganska fittigt sagt. Och ovanpå detta, den låga dödligheten MED alla restriktioner och lockdowns. Vad hade det kunnat bli utan? Där har du tre saker som får MIG att fundera...


#65 ronnybond: lol, nog för att du säger korkade saker nykter också, men här var det inte svårt att avgöra promillehalten...

#71 ronnybond: Oj vänta, du tänker köra på detta ändå? omegalul. Hitta på fler ursäkter att normalisera antivaxxare och ställ fler non-sequitur frågor till folk när du inte ens kan förklara vad du själv säger (utan att ens nämna alla sjuka påhopp), superb strategi för att framställa sig som en intelligent person värd att diskutera med...
ronnybond, Donator 2021-08-12 01:45 | #73
#72 JohanSten: okej så vad tror du om ADE? är vi där redan? kommer vintern vara mörk? har du alls kollat videon?

Ni får skrika om ÖL och IQ bäst ni vill men frågorna är fortfarande relevanta.
JohanSten, SmutsigJudeEnligtOjaw 2021-08-14 16:47 | #74
#73 ronnybond: Sade Joe Rogan att alla som ger dig motargument eller visar att du har fel på Existenz är kommunister och "sorligt" dumma etc., och därför vet du att du har rätt? :D Fy fan för att födas med din hjärna...
Zorthar, Donator 2021-08-19 12:35 | #75
#26 FireWaia: Problemet med din retorik är att detta är en droppsmitta. Senaste exemplet på en liknande sjukdom som vi vaccinerat bort är smittkoppor som utrotades efter 10-15år med vaccin.

Problemet är att detta är en kopia på influensa.. Vilket inte kan vaccineras bort hur du än försöker.. Man kan göra försök men det misslyckas ALLTID enligt forskning.
Sen gör WHO allt som är raka motsatsen av hur man hanterar en influensa med corona.. Det är som att dem med avsikt testar en metod som INTE funkar mot influensa trotts sjukdomarna är så lika varandra.

Att injicera ett vaccin med covidsträngar skapar superspridare som nu också bekräftats trotts att man tidigare förnekade det.
Att injicera ett vaccin mot droppsmitta påvisar enklare mutation då det fortfarande sprids och därav blir multiresistent.
Att injicera ett vaccin har bekräftat skapa mutationer och hela processen är nu MENINGSLÖS!
Men fortsätt prata du om vaccin..
Precis som influensa så kommer covid ALDRIG försvinna.. Vi kommer ha covidperioder precis som influensa perioder tyvärr..

Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera,
registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.


Copyright Existenz- All rights reserved.
Det tog 0.021048 sekunder för 8 ninjor att ha ihjäl 73 samurajer!


Donera Mera! Ghoul