Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
X1nk
Tror att kvinnan blir mer ägd :)
Pytt
Hahaha, jag kan erkänna att jag blev ganska ägd där.. ^^
heho, Donator
Så sant så sant!
p0skegg, Donator
som #10 , blev pwnd in the face på sista flashen!
SkaLmaN, Donator
Hahahha klockren :D
sing
Bästa jag har hört idag.
milow
hahaha den var en 10 poängare
loeken
fett skön, helt korrekt.
Horraz, Donator
helt klart bästa idag :D alla kvinnor lär bli ägda ^^
TreeGoat, Donator
#34 Om du inte märkte det, så blev alla män också det. =)
Alucard
#35 Man kan inte bli ägd av nåt man redan är fullt medveten om ;)
tjenarre
#44 jo om man som jag fortfarande lever i förnekelse
Fritte, Donator
sjukt bra, men wtf, the perfect woman = ginger????? ;D
Mahmud
#45 lever man i förnekelse har man ju inte accepterat det och då vet man alltså inte om det.. pucko
Inlägget är borttaget
Inlägget är borttaget
zumihot
En liten grej bara!
Det du verkar tänka på Mahmud är Bortträngning t.e.x att man är med om något som man helst hade varit utan så man förnekar det och ljuger upp en annan verklighet än vad som är tills det att man tror på det själv.
Alltså.. förnekar man att något t.e.x har hänt eller något man har gjort tills det att man inte längre tror att det har hänt eller att man inte längre tror att man har gjort det.. DÅ vet man inte.. men då lever man inte i förnekelse längre utan man har gått förbi det stadiet.
Att LEVA I FÖRNEKELSE är en vilja att inte accepterar något som antagligen är på ett vis som man inte vill att det ska vara på. Så du har bara delvis rätt där, man accepterar det helt enkelt inte!
Om man INTE VET om det är på ett sätt eller ett annat sätt utan man har bara en uppfattning och den krockar mot någon annans uppfattning så är det helt enkelt att man bara inte håller med, helt enkelt för att man tror på den motsatta versionen mer.
min poäng är att man inte kan förneka något man inte vet utan bara sånt man vet, vare sig man har förnekat det tidigare tills den punkt att man har förträngt det eller som i allra flesta fall så vet man inte och då blir det att man inte håller med :) hänger du med? man lär sig något nytt varje dag!
Bluppen
kå. skriv aldrig nåt i existenz kommentarer igen #70... du förstör bara så jag tyvker att roger ska tänka över om det verkligen är bra att det finns en person här på existenz som försöker skriva smart... *Host*KÄRRING*Host*
Roadkill
alla män är svin och kvinnor är lika bra som männen ^^
dorsken
satt beredd att bli skrämd när jag tryckte på vem som överlevde. pjuh
Gucar
FYFAN VA NAJS!!! stämmer helt ny startsida för mig!!!
Snurrepig
Fatta nada dom stod ju bara där? Är säkert korkad nu...
Horraz, Donator
#35 givetvis :D men de va ju kul för de ^^
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|