Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
hugobertil, Donator
Alltså den här graden av pormaskar, hur är det ens möjligt? Måste ju vara nå underliggande?
Fishk, Donator
#1 hugobertil: Säkerligen. Jag kan själv lätt få pormaskar på näsan pga öppna porer. Tvättar man inte ansiktet morgon och kväll samt använder ansiktsprodukter så ser det ut sådär efter några år.
Omnicide, Donator
#1 hugobertil: Läste att såna klinik är vanligt i vietnam, att de har stora problem med akne och pormaskar som bieffekt utav exponering från agent orange ute på landet.
Shawaam, Donator
Har aldrig ens hört talas om denna möjligheten, rensa pormaskar genom att dra ut dem med en tång? Vad i hela friden...
Tompkiss, Donator
#4 Shawaam: hur tar du ut dina maskar?
hugobertil, Donator
#2 Fishk: Jo alltså jag får ju själv pormaskar i varierande grad i ansiktet. Det jag tänker är ju att det här är ju inte direkt några små pormasker. Man måste ju upptäcka det här relativt tidigt imo.
#3 Omnicide: Aha, har inte hört om det men kan förstå om så är fallet. Annars tänker jag ju generellt där det är mycket smog / dålig luft och där det möjligen inte är lika rent så blir det större risk att porerna täpps igen.
Shamanstyle, Donator
Ja att indier och asiater i övrigt som bor tätt i storstäder får huden helt igentäppt med damm och smuts bör inte förvåna någon.
Själv hade jag mycket acne i tonåren men har inte tvättat ansiktet med tvål mer än ett par gånger sedan dess och jag har inte haft en enda pormask på näsan på 15 år. Vilket nästan är lite synd för det är så väldigt tillfredsställande att få ut dem. :P
Tacka internet för videos som dessa.
schteeekarn, Donator
ser faktiskt sjukt mycket smidigare ut än att använda pincett som dom brukar, ingen av dom slank ju av
Fishk, Donator
#6 hugobertil: Dom bryr sig inte helt enkelt, haha.
abbe08, Donator
Vet inte varför men efter en runk så var det oerhört befriande att kolla på detta medans pulsen gick ner.
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|