Länkar Forum
Nyaste länkarna Filmer Bilder Hemsidor Flash Ljud Spel

Film   Vart är utomjordingarna? Tillbaka
Kommentarer 9 kommentarer, 2610 klick.

Raderar...
Inlägget är borttaget 2022-09-10 12:35 | #2
Gumble, Donator 2022-09-10 12:36 | #3
#1 Ojaw: Aliens är garanterat här, du är ett bevis, så jävla verklighetsfrånvarande som du är så kan du inte vara mänsklig.
eMwolB, Donator 2022-09-10 14:14 | #4
Southpark har förklarat det där för länge sen https://www.southparkstudios.nu/episodes/sa19zy/south-park-cancelled-season-7-ep-1
Roger, Admin, EgenTitel100kr 2022-09-10 16:23 | #5
#4 eMwolB: Fortfarande ett av de bästa avsnitten de gjort.
Inlägget är borttaget 2022-09-10 17:08 | #6
emiledv, Donator 2022-09-10 18:45 | #7
#1 Ojaw: Så du litar inte på människor som tagit sig genom en doktorandutbildning men när en religiös fanatiker som inte klarade grundläggande biologi i college och därefter köpte sitt doktordiplom från en skola som lärde ut "vetenskap" som inte överenstämmer med någon data vi har, då är du all over it bara för att det stämmer med din världsbild. Intressant. Jag undrar hur du kan rättfärdiga din epistemologi utan att referera till något som inte går att motbevisa. Dvs utan att använda något som inte är vetenskap.
Inlägget är borttaget 2022-09-10 21:17 | #8
Hav0ok, Donator 2022-09-10 21:18 | #9
#1 Ojaw: Helt otroligt hur lätt du tror på saker, ingen skepticism alls verkar det som? o_O

Du _är_ bara en rädd människa som bestämt dig för att allt är ute efter att ta dig, din paranoia är så otroligt tydlig för alla utom dig själv, hur mycket du än säger att du bara följer "den röda tråden" så är det rena fantasifostren du och dina gelikar skrämmer varandra med.
Att tro på någonting sånt här och/eller att alla som tagit vaccinet kommer dö av det är så otroligt befängt! Som Bill Burr sa komiskt, vad skulle det vara för mening att döda dom som faktiskt följer det "eliten" säger till oss? Skulle det inte vara bättre att se till så "du/ni" dödades?

Men för att gå till lite mer seriösa saker och sluta prata om "dina" hjärnspöken, ska vi säga 5 år istället fegis? Eller ska vi öka oddsen lite så det är värt det för mig, 15 år, 3 mille från dig och 6 mille från mig? Orka vänta 15 år med risk att dö i en bilolycka eller nå för 500k.
Och jag står vid mitt ord, ligger jag på dödsbädden innan dess av någon jävla "alien parasit" eller ser att alla som tog vaccinet dör som flugor så tar jag kontakt med dig och transfererar pengarna till dig, hedersord!

Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera,
registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.


Copyright Existenz- All rights reserved.
Det tog 0.005721 sekunder för 5 ninjor att ha ihjäl 10 samurajer!


Donera Mera! Ghoul